Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Klopka za puzeve Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Shuki_79
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2012
Poruke: 92
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pet Jan 24, 2014 2:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bas mi je neophodna jedna ovakva klopka za malezice. Od cega si napravio zavesicu?
Pa da pocnem sa izradom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jan 24, 2014 2:13 am Snimi Poruku Nazad na vrh

bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 24, 2014 11:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Shuki, vrlo retko ko se žali na malezijce. Od tih "običnih" puževa su oni i najkorisniji. Bar to je moje lično mišljenje. Preko dana skoro da ih i ne primećuješ, tako da ne smetaju. A noću rade posao. Uvek možeš rukom da ih ukloniš malo ili kad sifoniraš podlogu, pokupiš ih dosta. Smile

Al' ako ih baš ne želiš... ovakva klopka ili neko povrće koje ubaciš preko noći (pa se oni nakupe na tome) mogu da pomognu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shuki_79
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2012
Poruke: 92
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pet Jan 24, 2014 11:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije da mi smetaju, ali ih ima previse. Bar po mom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Jan 24, 2014 12:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima ih previše zbog viška hrane, tako da je opet OK, neko pojede da ne truli Smile
Dobio sam Serinu klopku na poklon (vadio sam barske jednom), a ovu DIY sam pravio od DV kasete. Uglavnom nije problem od čega su listići nego da ograničiš ulaz u klopku dimenziono (da ne uđe riba ili amazonac koji ima običaj da nasrće u nju). U principu pogledaš koliko je najveće stvorenje koje ne želiš da uđe u klopku, onda otvoriš kutiju od kasete malo manje (da ne može da prođe), fiksiraš nekako toliki otvor pomoću gumice i nekog kamenčića (amazonac ili ancistrus je komotno otvore koliko treba ako ne fiksiraš) i tek onda staviš. Vidi se na prethodnoj strani koji otvor. Ako nema ancistrusa, amazonaca ili sl. koji bi je otvarali, onda nema potrebe za fiksiranjem.
Probao sam i sa nekim povrćema li bez uspeha zbog ancistrusa i amazonaca. Sera, npr., kaže u uputstvu da se stavi neki kamen na nju da bi ležala lepo na dnu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 03, 2016 6:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da nije neko u skorije vreme pravio ovu klopku za puzeve? Citam iskustva pa bih da napravim i probam. Ubise malezijci. 20 i vise helena ne mogu da rese problem ;(
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Uto Maj 03, 2016 7:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Molim vas da poklanjate puzeve,nemojte ih bacati. Mozda nekom trebaju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Trazim maleziske puzeve Boksicdj Tražnja 0 Sre Okt 20, 2021 1:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ko jede puzeve? zlatnozrno Ribe 2 Sre Apr 11, 2018 11:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kupujem puzeve amazonce - Ne žute Djole011 Arhiva Malih Oglasa 9 Ned Dec 17, 2017 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Trazim Malezijske puzeve crazyELEPHANT Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Jul 15, 2016 11:34 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka biljke za puzeve gotika Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Mar 14, 2016 1:29 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License