Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Koja je alga u pitanju` Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
petsrdjan
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 597
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Ned Feb 19, 2012 5:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao sto vidite dole na slikama imam problem sa zelenom tackastom algom,jer pored stakla veoma je cesta i na biljkama... Medjutim posle nekog vremena vise ne bude ona problem,vec se pojave crne tackice,sad ne znam dal je to posledica ove alge ili je to neka dr. u glavnom sve vise hvata maha,i u principu dogadja se na "starijim" biljkama ili liskama... Kako resiti ovaj problem? Vodu redovno menjam svakih 7 dana,od prihrane sam dodavao mikro i makro elemente,ali sad sam prestao sa njima da vidim dal ce mozda opasti br.zelenih tackastih algi.

Image

Image

Image

Image

Image


Poslednji izmenio Blue dana Ned Feb 19, 2012 8:40 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Feb 19, 2012 5:06 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Ned Feb 19, 2012 5:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih rekao da je crna alga. Al ne moj me drzati za rec. Vrsi cesce izmene vode, usisavaj dno, algu probaj fizicki da uklonis koliko god je moguce sa biljaka i dekoracije i smanji hranu ribama (ostaci hrane za ribe su odlican izvor hrane za alge). Napisi jos koji podatak o akvairjumu, svetlo, filtraciju... Nemoj me naravno drzati za rec, mozda sam omanuo u identifikaciji alge. Al je ovo generalno recept za lisavanje svih vrsta algi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
petsrdjan
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 597
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Ned Feb 19, 2012 7:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo ovde sve o akvarijumu

http://www.akvarijum.org/forum.....=petsrdjan

Svetlo 2x25 w stedljiva
Filtracija Atman HF - 0400

Gledao sam sad ovde po forumu,crne alge su "pufnaste" Smile
Ovo je samo na povrsini lista,nije pufnasto Smile

Ispravka.
Evo na ovom sajtu http://www.akvarijum.org/forum...../algae.htm sam nasao neke slike koje su iste kao kod mene u akvarijumu,odnosno u pitanju jeste crna alga...
E sad,ja imam sijamske algare i to 2 kom.ali oni nece da grickaju ovu algu,ima li neko neki dr.predlog ?

Ova slika je kao iz mog akvarijuma

Image


Poslednji izmenio Blue dana Ned Feb 19, 2012 8:50 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene Blue: Nema potrebe za vise uzastopnih poruka, tome sluzi opcija 'izmeni'.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Ned Feb 19, 2012 11:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koliko vidim imas tackastu zelenu po listovima biljaka, a i imas tu bradatu crnu, pametno je to sto si prestao sa mikro i makro , vodu i dalje menjaj redovno!!! ta crna bradata moze se resiti tako sto te stare listove ostranis iz akvarijuma, a takodje neki akvaristi koriste hidrogen od 3 posto ,zaustave filtraciju vode, poprskaju po biljkama i sacekaju jedno 15 minuta i upale ponovo filtraciju,ta tackasta se pojavljuje na jako osvetljenim mestima, i pokazuje nedostatak fosfata, adobro je ostanjuje puz zebra , tu crnu navodno jedu sijamci , ali sigurno su naviknuti na hranu za ribice, takodje neko mi je rekao da je uzeo anubiju stavi u koka kolu sa crnom bradatom e sad nzm koliko je stajala u kokakoli naravno samo listovi, i kada je izvadio alge nije bilo ni malo, jer navodno visoka koncentracija co2 je ubija odnosno smeta joj.... a sto se tice akvarista koji su dodavali prihranu , i kada ima se pojavljivala crna oni su ubacivali brzorastuce biljke , menjali cesce vodu , i tako se resili viska hranjivih materija u vodi, a i samim tim crne napasti.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
petsrdjan
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 597
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pon Feb 20, 2012 5:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ne znam dal da probam to sa koka kolom Smile
Plasim se da ne ostetim biljku ???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
deki022
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 24 Nov 2010
Poruke: 552
Lokacija: Nova pazova

PorukaPoslao: Pon Feb 20, 2012 5:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam probao varekinom 1/19 sa vodom i potamanilo je crnu ali se vraca polako tako da se mora naci uzrok nastajanja
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
petsrdjan
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 597
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pon Feb 20, 2012 9:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako si to probao,koji je proces?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pon Feb 20, 2012 9:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....t7004.html
ja mislim da je ovo u pitanju Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Koja vrsta je najlepsa? Mirela Početak u akvaristici 4 Uto Jan 31, 2023 12:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka beli kisobran - alga?? pingvinpilence Alge 0 Sub Mar 26, 2022 8:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja je ovo riba? pubicna__kost Razno 4 Sub Mar 19, 2022 6:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja je hrana? Uros Kg Ishrana 2 Ned Maj 16, 2021 6:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja je ovo riba Milorad Ribe 2 Sub Mar 27, 2021 10:06 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License