Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Koja je ovo zverka Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Ned Dec 28, 2014 1:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zatekao sam jutros ova dva organizma u novo-formiranom akvarijumu zalepljene za prednje staklo, zna li neko sta je to i koliko je pozenjno njihovo prisustvo u akvarijumu.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Dec 28, 2014 1:55 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Dec 28, 2014 2:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slatkovodni limpet verovatno.Ima ovde negde tema gde se ponosni vlasnik Confused namučio da ih se oslobodi.Da budem iskren to je bilo prvi put da čujem da su se namnožili kod nekog u tolikom broju.Ja sam pre mnogo godina imao par komada i osim algi,nisam video da išta diraju.Sami su od sebe nestali,pod uslovom da im neka veća gladnica nije pomogla u tome Wink .
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pon Dec 29, 2014 6:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovoru, nasao sam i tu temu, za sada sam video samo ta dva i oba sam odstranio, nadam se da ih vise nece biti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor023
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Feb 2015
Poruke: 5
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Ned Feb 22, 2015 6:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ne otvaram novu temu. Gledao sam slike po forumu, ali i dalje ne znam sta imam u akvarijumu.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Ned Feb 22, 2015 8:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

red cherry shrimp posle godisnjeg odmora u cernobilju Smile...zezam se...kakva li je to zivuljka?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Feb 22, 2015 8:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel to živo uopšte?
Da li si prao, prokuvao, bar vrelom vodom ... to kamenje pre ubacivanja u akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Ned Feb 22, 2015 9:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel si to kupio, ili se stvorilo?
Kao neki rakovi Very Happy
(Koliko vidim 2 komada)
Lici na recne racice..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
n1kolaola
Akvarista



Registrovan: 03 Jul 2011
Poruke: 152
Lokacija: Petrovaradin

PorukaPoslao: Ned Feb 22, 2015 9:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kakvi su ovo zrikavci??

brate mali puz toliko je minijaturan da mu je oklop jos providan, koliko mogu da procenim to nije vise od 2-3 mm velicine
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor023
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Feb 2015
Poruke: 5
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Feb 23, 2015 12:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To mi je mali akvarijum gde su kozice. Kamenje je kupljeno u petšopu (jedina crna podloga sto je bila). Nije iskuvana, ali je više puta isprana vrelom vodom. Ove bubice sam dobio (100%) sa mahovinom kojou sam kupio. Kada sam ubacio prvu turu mahovina u akvarijum sam ih video. Velicine su do 1cm, i za sada ne diraju kozice.
Image
Evo jos jedne slike. Samo sto stoji naopako, glava je dole.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Feb 23, 2015 1:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probaj sa vodene mušice, bube, tako nešto od stanovnika. Stvarno se ne razumem.
Deluje mi kao nešto u fazi larve ili pupe, to znam pecaroški Smile Sad bube znaju da porastu pogoleme, nemam pojma iskreno, kakva ume da bude voda u ZR ne bi me iznenadilo da je neko čudovište mutiralo Smile
Ako ubuduće ubacuješ biljke a da nisi siguran, na kratko u blaži rastvor hipermmangana, pa ispiranje, pa opet, ma sto puta ako treba kako vidim šta dobiješ uz njih Smile Šalu na stranu ali ako zatreba tu je jedan stari dobri post u kome je sve lepo objašnjeno:
Zola ::
Hipermangan je oksidaciono sredstvo, antiseptik. Apsolutno nema nikakve potrebe da se biljke u rastvoru (i to blagom rastvoru) drze duze od 15tak minuta. Ako postoje neki aerobni mikroorganizmi, za to vreme ce biti unisteni. I ribe mogu da se kupaju u blagom rastvoru, i takodje ne duze od 15tak minuta. Hipermangan ne unistava puzeve i alge!!! Inace za dezinfekciju se koristi rastvor od 0.3 do 0.5 %, nema ptrebe za jacim. Jedan cep ovakvog rastvora mesecno nece stetiti ako se ubaci u akvarijum, ali nema nikakvu funkciju! Nikakvo preciscavanje vode hipermanganom ne dolazi u obzir!!! Moze da se koristi i pri dezinfekciji stakla, ili mrezica ili sl. ali voditi racuna da se ne dezinfikuju metalni predmeti njime jer je korozivno sredstvo... Dezinfekcija hipermanganom nije bas najpotpunija, kao sto rekoh deluje samo na aerobne MO, ali bolje bilo kakva nego nikakva.

Inace so NIJE dezinfekciono sredstvo!!! Tako da kada ribe ili biljke stavljate u rastvor soli ne vrsite dezinfekciju, nego najcesce mucenje jadnih stvorenja! Kupke soli se koriste kod nekih oboljenja riba, ali to neznaci da treba ribe potapati u slanu vodu kod svake bolesti!

Sto se algi tice, negde je greska u odrzavanju akvarijuma, da li je hemijski disbalans u pitanju ili prejako osvetljenje ili nesto trece stvarno ne znam, ali znam da hipermangan sigurno nece resiti problem algi u akvarijumu! Alge su problem neiskusnih akvarista, i po meni se taj problem resava ucenjem i iskustvom u akvaristici, tako ostavite kutijicu sa hipermanganom po strani, a knjigu u sake...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Twister
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2014
Poruke: 119
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Feb 23, 2015 1:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da nije Asellus aquaticus, ili poznatija kao "vodena mokrica"?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor023
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Feb 2015
Poruke: 5
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Feb 23, 2015 1:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rekao bih da je to. Hvala svima, posebno tebi twister. Svakako ću guglati, ali reci mi jel opasna?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Twister
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2014
Poruke: 119
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Feb 23, 2015 1:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e odgovor na to pitanje zaista ne znam Smile.... i do ovog me je dovela samo dobra moc zapazanja i uporedjivanja. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Thunderbeast
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2012
Poruke: 136
Lokacija: Beograd-Vozdovac(Stepa Stepanovic)

PorukaPoslao: Pon Feb 23, 2015 1:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Deluje opako i ne verujem da su male kozice bezbedne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pon Feb 23, 2015 8:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na poslednjoj slici sto bi rekli dupe joj je gore a glava dole. Kad hvatam bubu cesto uhvati i njih. Video sam da ih imam u akvarijumu sa kozicama, malim gupikama i odraslom ribom. Skalari ih obozavaju. Nisam primetio da prave neku vecu stetu.

Mogu da zive u akvarijumu bas dugo. Kod mene su u nekim filterima od jesenas, a imam ih i sada.

Za male kozice su opasnije/pogubnije ribice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Koja vrsta je najlepsa? Mirela Početak u akvaristici 4 Uto Jan 31, 2023 12:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja je ovo riba? pubicna__kost Razno 4 Sub Mar 19, 2022 6:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja je hrana? Uros Kg Ishrana 2 Ned Maj 16, 2021 6:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja je ovo riba Milorad Ribe 2 Sub Mar 27, 2021 10:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja je biljka u pitanju MarDi Biljke 0 Pon Feb 22, 2021 10:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License