----------------------------------- manastiriste Sre Jan 03, 2018 1:32 am Koja pumpa za aq od 300litara i dubine vodenog stuba 55-60cm ----------------------------------- Imao sam dve tri vazdusne pumpe do sada i sve su stradale na isti nacin. Prosto puknu u delu gde se montira crevo. Poslednja pumpa koja je dozivela istu sudbinu bila je tetra asp 150. Ova pumpa je imala problem da gura vazduh na dubini od 20cm, jer je pustala na pukotini a onda se plastika raspala u delu izlaza za crevo. Koje pumpe koristite za vece i dublje aq? ----------------------------------- reventon Sre Jan 03, 2018 1:44 am ----------------------------------- APS300 - 300l i 55cm dubine, radi kao zmaj. Mada sam imao isti problem, pukao mi je taj deo gde se navlaci crevo, ali smrt lepak je resio posao. Recimo da taj izlaz sada gura eventualno 20% slabije nego ovaj koji je citav. ----------------------------------- manastiriste Sre Jan 03, 2018 2:21 pm ----------------------------------- Uzecu na kraju neki kompresor....i tetra me razocarala :) Hvala Rev ----------------------------------- Gangster Sre Jan 03, 2018 2:49 pm ----------------------------------- Kod mene gura Atman onaj plavi sa dva izlaza i potenciometrom, mislim cx 98. Jedan izlaz zatvorim sa parcetom creva kojem prethodno zatopim upaljacem jedan kraj. Stoji ispod aq u postolju obesena o plasticnu vezicu, jer mi tako proizvodi najmanje buke. Radi preko 3 godine bez prestanka... ----------------------------------- reventon Sre Jan 03, 2018 5:14 pm ----------------------------------- Probaj sa serom, i njihove pumpe su dobre. ----------------------------------- manastiriste Sre Jan 03, 2018 6:23 pm ----------------------------------- Ma video sam danas atman...pa da probamo. Sera mi je skuplja od tetre u koju sam mogao da se zakunem :(