Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 koje ili kojeg puža staviti u nov 200 l. akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ivojovo
Akvarista



Registrovan: 13 Jun 2015
Poruke: 44
Lokacija: Beograd,Hram

PorukaPoslao: Sre Jun 17, 2015 10:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tek meseca dana je od formiranja 200 l. akvarijuma , nema algi , svetlo dobro, biljke napreduju ,dodajem co2 i predpostavljam da će krenuti i alge (zelene).Pitam dobre kolege: da li da stavim 1 puža ili više puževa , a i koje! Da li je to neophodno, da ne napravim neku štetu- pribojavam se , bolje pitati iskusnije, i dobronamerni forum, nego rečite trgovce .Šaljem sliku da bi se videla količina svetlosti.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jun 17, 2015 10:09 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Jun 17, 2015 11:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja nisam imao nikakvih problema sa puzevima a imam ih razne, imao sam po 2-3 nerite, 4-5 amazonca, gomilu malezijaca i 10ak nekih malih nerita (poput onih danubiusa)... Sve to u 40ak litara.

Niko nikog ne dira, niti ribice njih, niti oni biljke.

Definitivno stavi nesto, najbolje ono sto ti se licno svidja.

Da sam na tvom mestu ja bih stavio nekih 4-5 nerita (tackastih, zebrastih, crnih) - ne razmnozavaju se u akvarijumskim uslovima, pa neces imati problem sa tim, a veoma su korisne za alge. Ne diraju biljke. Lepe su, ima raznih vrsta. Odlican su indikator stanja vode - ako padne na dno i zatvori se to znaci da ti je voda zrela za zamenu.

P.S. lep akvarijum!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nazzia
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 402
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Sre Jun 17, 2015 11:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj ti je savet da Amazonce ne stavljas, ako hoćeš biljni akvarijum, znaju dosta štete da naprave.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ivojovo
Akvarista



Registrovan: 13 Jun 2015
Poruke: 44
Lokacija: Beograd,Hram

PorukaPoslao: Čet Jun 18, 2015 12:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala lepo Milane013 na brzom savetu,sigurno ću te poslušati, svakako će i drugi početnici pročitati tvoj koristan tekst.
Nisam imao nameru da se hvalim izgledom svog akvarijuma -prosečan je,ali ipak mi je milo na komplimentu.zahvaljujem se još jednom .Poz. čika Iva. Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jongi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 293
Lokacija: Beograd-NBG

PorukaPoslao: Pet Jun 19, 2015 2:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavi malezijce(poklanjaju ljudi) za podlogu,mozes i jedno 5-6 nerita iz ade(tribina kod bandzija) za alge.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Thunderbeast
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2012
Poruke: 136
Lokacija: Beograd-Vozdovac(Stepa Stepanovic)

PorukaPoslao: Pet Jun 19, 2015 10:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavi samo danubiusa i nerite. Malezijci znaju da se prenamnoze ako ima ostataka hrane. Meni su odlicni sulavezi , ali cesto hoce da grickaju biljke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 10, 2015 2:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nerite bez razmisljanja.
Stavio bih i malezijce posto su ti oni opomena ako previse hranis ribice - cim vidis da se brzo mnoze, smanjuj kolicinu hrane koju ubacujes Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ivojovo
Akvarista



Registrovan: 13 Jun 2015
Poruke: 44
Lokacija: Beograd,Hram

PorukaPoslao: Pon Avg 10, 2015 3:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobre moje kolege....Ja stavio prvo amazonca, veliki bio, pa biljke mi obaro,ja ga dam u drugi dom .Potom stavim 11 dunavaca - ostalo samo 2 ,nisu imali šta da jedu-nema algi .A oni mali barski se namnožili , ko šaše, a ja ti onda ubacim 3 helene i sad ne vidim više barske puževe , a prazne kućice ohoho.Ona 2 dunavca čuvam u filteru ,pa kad udo-
mim helene vratiću ih,uz neke nerite, koje ću dodati.
Eksperimenti svaki čas,te ovo ,te ono,posla stalno oko akvarijuma.Zahvaljući Vama i ovom divnom forumu, supruga i ja
zaista uživamo u ovom prelepom i očaravajućem hobiju.Hvala Vam još jednom ,i uspešan vaš rad , želi čika Iva.

Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
SaleNS
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 30
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Avg 10, 2015 9:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Theodoxus danubialis bez razmišljanja, ali ne puno! Ja sam imao problem sa algama, oni ih rešili i počeli da skapavaju od gladi jer nema više algi. Malezijce nikako kao ni barske ili ramšorn.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Avg 11, 2015 3:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vec sam vise puta pominjao ovde na forumu - nekontrolisano mnozenje nekih puzeva je posledica nepravilne ishrane.
Eliminisanjem posledice (ili eliminisanjem puzeva), necete resiti uzrok problema.

Ja imam i malezijce i ramshorn i pond (barske) puzeve. Jesu se svojevremeno prenamnozili, ali sam vremenom sveo to na normalan nivo samo kontrolisanjem kolicine hrane koju ubacujem u akvarijum.
A svi puzevi, ma kako se zvali, su korisni u akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Avg 11, 2015 11:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moram da podržim Chikavilija u potpunosti, jedino sulawesi i corone nisam imao.
Jedina posledica po biljke je bila kad su amazonci pokosili HC cubu. Ali, amazonci su neprevaziđeni puževi da pokupe ostatke hrane i pretvore ih u otpad koji je lako usisati.
Jednostavno puževi imaju i zaslužuju svoje mesto u akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Twister
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2014
Poruke: 119
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Avg 11, 2015 11:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

SaleNS ::
.....počeli da skapavaju od gladi jer nema više algi......


e neka skapavaju Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
SaleNS
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 30
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Avg 11, 2015 11:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa dobro, nisam te poslušao. Sledeći put ću ti ih dati da ih na'raniš!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License