Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Koje je biljka? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Djile
Akvarista



Registrovan: 04 Mar 2010
Poruke: 136
Lokacija: BG, Rakovica

PorukaPoslao: Čet Okt 07, 2010 7:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koja je ovo biljka u prednjem planu?
Lici mi na Anubias Baretri Nana, ali nisam siguran.


Image


Image

Jos jedno pitanjce, izvadio sam panj iz akvarijuma jer mi je kavalitetno farbao vodu i pravio muljl u filterima, pa me interesuje kako da izbistrim vodu?
Menjam jednom nedeljno 1/3 vode, a izvadio sam ga pre otp mesec dana i jos se nije izbistrila.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Okt 07, 2010 7:43 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nenad66
VIP



Registrovan: 22 Sep 2010
Poruke: 312
Lokacija: Tetovo Makedonija

PorukaPoslao: Čet Okt 07, 2010 7:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ova biljka ispred je Anubija i ona nesme biti zakopana u podlogu,istrulice! Vezi je za neki kamen,panj i slicno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Čet Okt 07, 2010 7:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jeste anubia ali anubie smeju biti zakopane, jedino NANA nesme biti zakopana a to JESTE nana.... Mada to kazu da nesme biti zakopana, kod mene je zakopana i lepo raste... E da, nije anubia barteri nana nego samo anubia nana. Anubia je rod biljaka, kao sto postoje rodovi u ribama...
Mulj u filteru ti nije pravio panj, to je normalno, to ti je prljavstina. Kako se jos nije izbistrila? Koja boja otprilike?
I koji je to panj? Jesi li ga kuvao pre nego sto si ga stavio?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djile
Akvarista



Registrovan: 04 Mar 2010
Poruke: 136
Lokacija: BG, Rakovica

PorukaPoslao: Čet Okt 07, 2010 7:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na potvrdi.
Iskreno te biljke su stare oko 15 godina i koliko znam za sebe stoje u podlozi i jednom nedeljno izbace po jedan list, svaka od njih... Sve je moguce u zemlji Srbiji Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djile
Akvarista



Registrovan: 04 Mar 2010
Poruke: 136
Lokacija: BG, Rakovica

PorukaPoslao: Čet Okt 07, 2010 8:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa kuvao sam ga jedno 6 sati i stajao mi je na terasi mesec dana u kofi. I voda je bila bistra ali tada je napolju bila zima pa je temperatura na terasi bila 10 step C. i Kada sam ga ubacio akvarijum voda se zamutila posle nekoliko sati i od tada muku jucim da je izbistrim. Mangrov panj kupljen u pet centru
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Čet Okt 07, 2010 8:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gde bre nadje tih 15god? Pa da su tolko stare sad ti se ti barbusi nebi ni videli od njih... 1list nedeljno?! a 15god ima 782 nedelje, znaci toliko bi i listova svaka trebala da ima Smile nesto mi malo izgleda Smile
Problem je u tome da samo zilice smeju da budu zakopane a ne i ceo koren jer hoce da istruli...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djile
Akvarista



Registrovan: 04 Mar 2010
Poruke: 136
Lokacija: BG, Rakovica

PorukaPoslao: Čet Okt 07, 2010 8:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cupam redovno listove zato sto je mali aq. Ne brini. Kad perem ceo akvarijum obrstim ih da ostane svega par listova na njima, a samo jedna je velika oko 15cm sve ostale su minijaturne ne vece od 7 cm... A sto su ovoliko zatrpane zahvaljujem amonijeru radi koga polovina pluta po akvarijumu, a polovina je zatrpana do listova Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Čet Okt 07, 2010 8:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Anubia ima jak koren, kad se ona lepo ukoreni tesko ju je i rukom izvaditi a kamoli ribica... Mozda je to varietet PETIT.... posto kazes da je minijaturna...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djile
Akvarista



Registrovan: 04 Mar 2010
Poruke: 136
Lokacija: BG, Rakovica

PorukaPoslao: Čet Okt 07, 2010 8:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kopa rupe oko korenja dok ne izbaci neku manju na povrsinu pa posle se baci na drugu i tako redom... Moracu da ga se otarasim Very Happy jer je vec poceo da napada i druge ribice
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nenad66
VIP



Registrovan: 22 Sep 2010
Poruke: 312
Lokacija: Tetovo Makedonija

PorukaPoslao: Čet Okt 07, 2010 8:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ta je riba samo za jedno mesto,sa PIRANAMA,nepodnosljiva je
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Djile
Akvarista



Registrovan: 04 Mar 2010
Poruke: 136
Lokacija: BG, Rakovica

PorukaPoslao: Čet Okt 07, 2010 9:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dok je bila manja jos je kao nesto i cistila, a sad samo kopa i juri druge ribice.

Nego nerece mi niko kako da izbistrim vodu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nenad66
VIP



Registrovan: 22 Sep 2010
Poruke: 312
Lokacija: Tetovo Makedonija

PorukaPoslao: Čet Okt 07, 2010 9:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Promenama vode i ubaci aktivni ugalj
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Djile
Akvarista



Registrovan: 04 Mar 2010
Poruke: 136
Lokacija: BG, Rakovica

PorukaPoslao: Čet Okt 07, 2010 10:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probao sam sa aktivnim ugljem dok je jos panj bio unutra i nije uspelo. Probacu sad opet pa cu videti...
Ako ne, ceo aq ispocetka...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke koje mogu da se gaje bez co2 Milivoje Lampa Biljke 4 Sre Mar 16, 2022 1:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plutajuca biljka ili ne? Rooster Biljke 2 Pon Feb 07, 2022 7:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljka je prerasla i pocinje da izbij... uki01 Biljke 1 Pet Apr 09, 2021 10:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja je biljka u pitanju MarDi Biljke 0 Pon Feb 22, 2021 10:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljka ima rupice na listu goran012 Početak u akvaristici 2 Čet Nov 05, 2020 2:04 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License