Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Koje osvetljenje za akvarium od 40 l?? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ZEXM1994
Akvarista



Registrovan: 17 Jul 2010
Poruke: 547
Lokacija: Lajkovac

PorukaPoslao: Ned Okt 03, 2010 5:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam da sam postao dosadan vise sa pitanjima ali sredio sam akvarijum uzeo haubu i sada fali samo osvetljenje ,pa bih zamolio za pomoc jel moze obicna sijalica (stedisa ) da bude kao osvetljenje hoce li rasti bilje ili mora da bude neonka (pitam jer mi je akvarijum dugacak oko 45 cm nemam gde ni najmanju neonku Razz ?????I jel dovoljno 35w za ovu zapreminu ??Hvala unapred na odgovorima .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Okt 03, 2010 5:34 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Ned Okt 03, 2010 5:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

35w je dovoljno za 40l, ja sam imao slicno pitanje u vezi osvetljenja prekjuce cini mi se. Sale mi rece a i ostali da na 40l ide 0,5w/l do 1w/l sto znaci 20-40w je idealno za rast biljaka. e sad, mozes staviti tu stedisu, nije problem, ali uz nju bih ja dodao jos neku a da nije obicna bela.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
ZEXM1994
Akvarista



Registrovan: 17 Jul 2010
Poruke: 547
Lokacija: Lajkovac

PorukaPoslao: Ned Okt 03, 2010 6:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Axa ok pa problem je kazem ti prostor dva grla mogu da stanu posto je hauba prelepa samo jos da se ofarba i da se ovo lepo namesti i sredi planirao sam da ispod oblozim al folijom kako bi reflektovala svetlost ne znam koliko neonka kosta ali ova sijalica je 400dinara mislim da je philps tako je bar pisalo kad sam bio u disu ,hvala i neka se jos neko nadoveze???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Ned Okt 03, 2010 6:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

neonka od 8w sa drzacem je ovde 450din, ima i vece od 10 i vise wati ali slagacu te, mislim da su oko 700-800.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
ZEXM1994
Akvarista



Registrovan: 17 Jul 2010
Poruke: 547
Lokacija: Lajkovac

PorukaPoslao: Ned Okt 03, 2010 6:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Wlayko91 ::
neonka od 8w sa drzacem je ovde 450din, ima i vece od 10 i vise wati ali slagacu te, mislim da su oko 700-800.

Ali citao sam negde da gro lux neonke kada su same suse biljke .I kazu da biljke bolje rastu sa obicnom sijalicom ali je mnogo lepse gledati akvarijum sa neonkom koja ima ujednaceno svetlo i ne greje vodu .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Ned Okt 03, 2010 7:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Grolux imam ja i ne susi mi biljke, 0.5W/L ti je minimun za cuvanje biljka, i to mozes samo nezahtevne, a 1W/L bi bilo pozeljno. Imas klasicne neonke od 15W, ja mislim da mogu stati, ja mislim da je manja od 45cm. Obicna sobna koju mozes da stavis ti je oko 50din, ali bez armature, a mozes sve posebno kupiti i spojiti, armatura ti je malo duza za koji cm sa obe strane pa bi mogo da je uglavis. Inace imas i grolux od 15W, neznam cenu, imas i T5 neonke one su tanje i zauzimaju manje prostora, stavis par komada od 8W...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ZEXM1994
Akvarista



Registrovan: 17 Jul 2010
Poruke: 547
Lokacija: Lajkovac

PorukaPoslao: Pon Okt 04, 2010 7:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hauba napravljena ali nisam nigde nasao 40w ni 35 w stedljivu najmanje sto sam nasao je obicna philips 60w od 40 dinara smeh smeh smeh smeh jel smem nju da ubacim dok ne kupim drugu ,jel nece da mi se osusi bilje ???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pon Okt 04, 2010 7:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ama covece sta ti je sa tim susenjem biljaka? Smile
Mozes, ali izbice ti alge, tako sam ja drzao nedelju dana pa izbile neke zelene vlaknaste po staklu i bas se tesko skidaju... Imas bre svuda, i po maksiju i nekim vecim prodavnicama, al po meni je pametnije da stavis neku neonku...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ZEXM1994
Akvarista



Registrovan: 17 Jul 2010
Poruke: 547
Lokacija: Lajkovac

PorukaPoslao: Pon Okt 04, 2010 7:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fricky`88 ::
Ama covece sta ti je sa tim susenjem biljaka? Smile
Mozes, ali izbice ti alge, tako sam ja drzao nedelju dana pa izbile neke zelene vlaknaste po staklu i bas se tesko skidaju... Imas bre svuda, i po maksiju i nekim vecim prodavnicama, al po meni je pametnije da stavis neku neonku...

Nemam gde neonku ,to mozda ako mi ortak da akvarijum od 300l rekao mi je da ce mozda da mi pokloni sa sve 5 pirana Razz .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pon Okt 04, 2010 8:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A ti uzmi i pirane pokloni saletu - sale75bg a on ce tebi zauzvrat da namontira neonku Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ZEXM1994
Akvarista



Registrovan: 17 Jul 2010
Poruke: 547
Lokacija: Lajkovac

PorukaPoslao: Pon Okt 04, 2010 9:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fricky`88 ::
A ti uzmi i pirane pokloni saletu - sale75bg a on ce tebi zauzvrat da namontira neonku Smile

Volim i ja pirane Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početni akvarium 100×35×45 amazon life Rasveta 0 Ned Mar 03, 2024 9:33 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarium 100x60x40 darko0262 Akvarijumi 14 Čet Mar 31, 2022 4:04 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke koje mogu da se gaje bez co2 Milivoje Lampa Biljke 4 Sre Mar 16, 2022 1:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neonke kao osvetljenje uki01 Rasveta 12 Pon Jul 20, 2020 11:29 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koje zaštitne rukavice koristiti - ak... Peku Razno 4 Uto Apr 21, 2020 11:08 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License