----------------------------------- Aleksandar99 Pon Mar 18, 2013 11:43 am Koje su ovo Alge i Kako ih se resiti ? ----------------------------------- Ako postoji ovakva tema sa ovim algama ili sta su vec ja nisam naso na pretrazi . Imam ih samo na predjnoj i levoj strani po malo ali mislim da se sire . http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_52446146__52434588_004.jpg Ako treba okacicu jos slika . ----------------------------------- Fiber Uto Mar 19, 2013 10:46 am ----------------------------------- Rekao bih da je crna alga. Mada je slika mutna pa se i ne vidi bas najbolje. ----------------------------------- Aleksandar99 Uto Mar 26, 2013 6:14 pm ----------------------------------- Evo bolje slike . Daj boze da ih se resim nekako :( http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_48725516_006.jpg ----------------------------------- jovica Uto Mar 26, 2013 6:32 pm ----------------------------------- Kakva je filtracija, koliki akvarijum, koliko riba imas u njemu? najcesce se javlja u prenaseljenim akvarijumima, gde ima dosta organskog otpada. Redovna zamena i redovno usisavanje dna. po neku imati je normalno, u vecoj kolicini nije bas prijatno. ----------------------------------- netcrush Sre Mar 27, 2013 11:59 pm ----------------------------------- Meni liči na crnu čupavu, mada ne smem 100% da tvrdim sa ove fotke. Ako je crna čupava, možeš Easy Carbom da je direktno špricaš ili 3% hidrogen. Ali pošto vidim da je većinom na staklu, mogao bi za početak da je ukloniš fizički, bez obzira koja je vrsta u pitanju :) ----------------------------------- Aleksandar99 Čet Mar 28, 2013 12:06 am ----------------------------------- Filtracija je pregradni filter samo sa sundjer to moram promeniti sa pupom Atman AT-802 , Akvarijum 72 litra , i 17 ribica . Probacu sutra da je rucno ocistim. ----------------------------------- Wlayko91 Čet Mar 28, 2013 1:05 am ----------------------------------- Uzmi neko tanje crevo kako bi imao vise vremena da ih poskidas sve a da ne izbacis mnogo vode, uzmi zilet i pre nego sto je sastruzes sa stakla odmah pored zileta stavi crevo da je usisa i izbaci van, jer dzabe ti je ako je uklonis fizicki a ostaci ostanu da ti plivaju po akvarijumu, samo ces je razmnoziti. ----------------------------------- jovica Čet Mar 28, 2013 9:12 am ----------------------------------- ...uzmi zilet i pre nego sto je sastruzes sa stakla odmah pored zileta stavi crevo da je usisa i izbaci van... Bolje ti je sa starom kreditnom, halo karticom, ili karticom za mobilni, onim becim delom gde pise pin i puk kod. ----------------------------------- respectre Čet Mar 28, 2013 9:22 am ----------------------------------- Jel tu crnu cupavu niko ne jede? Ja je isto tako cistim, ali ona se stalno pojavljuje. ----------------------------------- jovica Čet Mar 28, 2013 9:24 am ----------------------------------- ...uzmi zilet i pre nego sto je sastruzes sa stakla odmah pored zileta stavi crevo da je usisa i izbaci van... Bolje ti je sa starom kreditnom, halo karticom, ili karticom za mobilni, onim becim delom gde pise pin i puk kod. Samo sundjer ti nije dovoljan. Filtracija je pregradni filter samo sa sundjer to moram promeniti sa pupom Atman AT-802 , Akvarijum 72 litra , i 17 ribica . Probacu sutra da je rucno ocistim. Bolje ti dodaj jos nesto od filter materijala. Primetio si sigurno da ti sitne cestice lete po akvarijumu. Ja bih dodao jos nesto za biolosku filtraciju, recimo bio ball na dnu, zatim keramicke prstenove, perlon vatu , pa na vrhu taj sundjer sto vec imas. Kao sto sam vec rekao losa je filtracija, u mresnom sam nekad imao samo korner sa sundjerom, bilo je dosta te crne cupave alge. ----------------------------------- jovica Čet Mar 28, 2013 9:27 am ----------------------------------- Iscitirao sam pogresnog ovde! :smeh: Nije wlayko nego aleksandar99! :) Nevalja covek da pise dok se ne rasani! :lol: ----------------------------------- Aleksandar99 Sre Apr 03, 2013 11:51 pm ----------------------------------- Bolje ti dodaj jos nesto od filter materijala. Primetio si sigurno da ti sitne cestice lete po akvarijumu. Ja bih dodao jos nesto za biolosku filtraciju, recimo bio ball na dnu, zatim keramicke prstenove, perlon vatu , pa na vrhu taj sundjer sto vec imas. Jel to najbolje da stavim po tom rasporedu ? evo kako mi izgleda filter http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_80295639_filter.png ----------------------------------- jovica Čet Apr 04, 2013 7:00 am ----------------------------------- Da, samo sundjer sam i ja imao, pa nije bas najsrecnije resenje. Iskoristi maksimalno kapacitet kako bi stavio sto vise materijala. Na dnu do resetke bio ball, zatim keramiku, perlon vatu i na vrhu sundjer. ----------------------------------- blenki Uto Maj 07, 2013 2:00 pm ----------------------------------- Imam pitanje da li je uzrok ovim algama slabo svetlo ili negde drugde gresim. Izvadim kamen oribam prokuvam i za tri nedelje isto. voda se ne muti i za sada ribicama ne smeta. sta raditi kako se resiti i sta je uzrok. AQ je 20 lit stedna sijalica sa malim grlom 11Watt, 6500K http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_54717118_kamen%201.jpg http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_45597601_kamen%202.jpg ----------------------------------- nesa69 Uto Maj 07, 2013 5:06 pm ----------------------------------- Ancistrus, puževi, neke biljke, imaš li nešto od toga. Ako nemaš onda nema šta da spreči algu da raste. ----------------------------------- rainforest Uto Maj 07, 2013 11:32 pm ----------------------------------- Dzabe je cistite mehanicki, njene spore lete svugde.Easycarbo za pocetak koncentrovan po njoj a posle redovno dodavanje u vodu. Ali treba i biljaka da se ima da se taj easycarbo i potrosi. Biljke se obicno posle same izbore sa algama. ----------------------------------- blenki Sre Maj 08, 2013 7:24 am ----------------------------------- imao sam pre i dve biljkice Bacopa monnieri ali se na njima toliko nastanilo algi da su postale skroz crne i jednostavno propale. Ancitrus je tu od prvog dana radi svoj posao po aq ali kamenje sa tim algama zaobidje. hvata se samo na kamenu koji je iz sljunka naravno tretiran kako treba pre stavljanja u aq, na drugom kamenju i u aq ih nema. Ribice su ok zivahne i sve je ok cak mi se i gupi mrestila dvaput i sve ok. Moram jos probati i sa puzicima nemam ih. Prijatelj mi je rekao da moze da bude i od jakog svetla aq je 20 lit a imam jednu stednu koja je 11w a ekvivalent sa redovnom od 55w. Boja svetla je toplo bela i aq super izgleda i ne smeta ribicama. Filtriranje vode je ok voda je cista prozirna i zamena je redovna jedino sto me ubise te alge na kamenu. ----------------------------------- boomiri Sre Maj 08, 2013 8:21 am ----------------------------------- blenki, nemoj racunati ekvivalente, to sto imas nije jako svetlo, proveri kelvinazu te sijalice, trebalo bi da bude 6400k pa da bude adekvatna za biljke. Takodje od svih algojeda koje sam imao tu crnu cupavu sam jeo jedino ja, ostali su je zaobilazili u velikom krugu.Kod mene se pojavljivala kada sam se ulenjio oko odrzavanja akvarijuma, pa ne bi bilo lose da napises koji ti je rezim odrzavanja i kakva ti je filtracija. takodje znacajno bi ti pomoglo da ubiljis akvarijum sa znatno vise biljaka od dve bakope. ----------------------------------- boomiri Sre Maj 08, 2013 8:27 am ----------------------------------- Umesto edit - sad videh da si napisao u jednom postu na prethodnoj strani da je 6500k sijalica pa taj deo zanemari, takodje vidim da si vec dobio savet oko povecanja biljne mase, pa mozes da zanemaris i to. ----------------------------------- nesa69 Sre Maj 08, 2013 9:34 am ----------------------------------- Meni je štedna od 14 ili 15 W (6500K), jedina razlika je što imam malezijce, amazonce i nerite + barski koji se uvukli. Probaj da ubaciš bar jednog amazonca za početak. Ne možeš u tu litražu da staviš bog zna šta od biljaka, imam bac. australis, ludwigu, par nana i microsorum. Na tvom mestu bih probao sa nekom brzorastućom i koja troši dosta hranljivih materija, sočivicu, drezgu itd ... pa tek onda nešto lepše. Uostalom imaš RF u komšiluku, on može da ti da najbolji savet šta da uradiš. ----------------------------------- blenki Čet Maj 09, 2013 7:54 am ----------------------------------- Nedeljno menjam vodu i to skoro 50%, filter je mali ugaoni potapajuci i samo vata sa cirkulacijom pomocu vazduha. filter cistim isto jednom nedeljno. Moram otici do RF posavetovati se koje bilje da uzmem i naravno da ubacim bar jednog amazonca. Fora je sto je voda ok bistra a ribicama odgovara zivahne su i nevidim da im nesto fali. Od trave sam odustao zbog algi koje su ih napadale a i jedan muzjak platike mi je redovno cupkao lisce sa trave. Hvala na savetima. ----------------------------------- lauking Čet Maj 09, 2013 9:31 am ----------------------------------- Pretpostavljam da je to korner filter. Stavi tu nekog biološkog materijala (bio kugle, keramički valjci ,sunđer...).Sama vata služi za mehaničku filtraciju, a piošto ti biološku( koja je mnogo bitnija) nemaš verovatno ti je visok novo amonijaka, što je opasno i za ribe. Još jedna napomena ,kad budeš nabavio biološki materijal nemoj ga prati pod česmom već sa vodom iz akvarijuma. ----------------------------------- blenki Čet Maj 09, 2013 8:11 pm ----------------------------------- nemam u filteru nista sem vate, stavicu sundjer dobar savet nisam se uopste setio toga racuna mali je filter pa kao ne treba. sto se tice amonijaka nije dosad bilo problema jer redovno menjam vodu i za sada je sve ok, jedino moram ponovo zapatiti biljke pa da se resim tih algi