Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Koje su ribe najlakse za mrest Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sre Nov 03, 2010 11:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

silwert ::
najlakse ribe za mrest su ciklidi


Naravno da je ovo najtacniji odgovor i gupike/odnosno sve zivorotke/ isto takodje-samo ih ranis a one se kote. Nigrofasciatusi se mreste ko ludi ,uzas, imao sam ih i niko nije hteo u Beogradu da ih kupi.
Zabluda je ako se misli da je lako izmrestiti skalare ramireze zebrice tetre i sve koje traze meksu ili tvrdu vodu a da se odgaji veci broj ribica.

Da Fricky ,mozda ,ma sigurno si u pravu ,multifasciatusi su laksi za odgoj od gupika, u pravu si,znaci ipak cilidi kao sto rece silwert
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Nov 03, 2010 11:10 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

chicaan
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2010
Poruke: 400
Lokacija: Zemun, BGD

PorukaPoslao: Sre Nov 03, 2010 11:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fricky`88 ::
premestaju biljke sa jednog na drugo mesto

E ovo nisam znala da multiji presađuju bilje i prave scape... Svakako da je silwert mislio na afričke ciklide, pre nego na južno-amerikance Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sre Nov 03, 2010 11:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Citat:
cak pomazu jedni drugima, uredjuju akvarijum, premestaju biljke sa jednog na drugo mesto, velicine 3-5cm...


Priznaj da si izmislio, inace uaua
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Sre Nov 03, 2010 11:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

to me jedino kod njih i odusevljava, zato sto su tako miroljubivi jedni prema drugima, pa cak i prema svojoj mladji, znaci nijedna ribica ne jede tudju mladj, sve zajedno rade. To me odusevilo, i njih cu definitivno cuvati u novom akvarijumu koji je u fazi pripreme. Njihove boje i oblik mi nisu toliko primamljivi koliko i ponasanje, kad bi bili boja kao demasoni onda bih za njih dao i po 1000 din kom Smile

Jedna mnogo vaznija stvar u svemu tome je da ciklidi traze i zahtevaju tvrdu i to veoma tvrdu vodu, koje na nasim prostorima imamo u izobilju, znaci, samo pustis slavinu, i ubacis skoljke i resio si problem.
Mnoooogo je lakse stvrdnuti vodu nego omeksati je...
Dok zivorotke mogu svakoj vodi da se prilagode ali je problem sto cak zenka dok se koti ona se okrene i pojede svoju mladj ako nema drezge, a ostale ribe cekaju kao lesinari Smile - kao kod mene na poslu, gledaju ko ce koga pre da zaebe Smile i da uvali q... Smile

A neki drugi ciklidi kao npr demasoni, karleuse itd. oni su isto prilicno laki za razmnozavanje jer su ustonose, i odlicni su roditelji, cuvaju u ustima svoju mladj dok dovoljno ne odrastu da mogu bar da beze Smile

Eee, sad video citat... Ako sam ja izmislio onda su i drugi, tako sam procitao, ako hoces naci cu temu Smile

Chichaan, nisam rekao da presadjuju pobogu, nego da premestaju Smile ja cu onda mojim da kupim po par pinceta i makazica pa neka se takmice sa Amanom Smile
pod tim premestanjem se sigurno misli na plutajuce bilje ili iscupaju biljku pa je premeste i ona se sama primi, nemam pojma tako sam procitao.
Isto sam u tom istom postu procitao i da kopaju rupe i prave mesta za skrivanje, isto preuredjuju i premestaju skoljke i tako to... Smile
i silwert nigde nije napisao na koje ciklide misli...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Sre Nov 03, 2010 11:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

od zivorotki su najlakse gupike.
ja imam i ksifo i gupike i platike i do sad mi se samo kote gupike.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sre Nov 03, 2010 11:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hocu da vidim toga ko se hvali kako multiji sade bilje to jos nisam video .Zato i pitam i pricam samo ono sto vidim i gajim,odnosno iz licnog iskustva ,nista licno ali...kad se oprobas sa njima onda mozes da pricas o sadjenju bilja sa multijima dakle .... gde pise ?

Gupike ako se dobro hrane i recimo odvoji se zenka u poseban akvarijum moze da ne pojede svoje male, kad sam ja gaio gupike bile su odlicno hranjene i nijedna gupika mi nije jela male posle mresta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Sre Nov 03, 2010 11:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da, ali meni se desilo a i gledao sam milion klipova na youtube-u kako jede... probacu sad da nadjem pa cu da stavim. Ponavljam opet da nisam rekao da presadjuju nego premestaju, nije to isto.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sre Nov 03, 2010 11:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Voleo bih to da vidim, premestanje bilja ,ako pronadjes castim pivom,kabeza ,boza ,jel ok?

Fricky upetljao si se ili pivo ili na videlo premestanje bilja Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chicaan
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2010
Poruke: 400
Lokacija: Zemun, BGD

PorukaPoslao: Sre Nov 03, 2010 11:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok, rekao si da premeštaju, ali u kontekstu kao da je to skroz super stvar(svako ko ima bilje to najviše mrzi na svetu tako da sam zbog toga i citirala post). Drugo bi bilo da si napisao da čupaju bilje, a ne da ga premeštaju, mislim, gde to bilje oni premeste(valjda na površinu...). Odosmo u off...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Sre Nov 03, 2010 11:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Epa ja nikad nisam lupao gluposti napamet, i izmisljao pa to nisam ni sad radio, evo i ko je to napisao:

http://www.akvarijum.org/forum.....ifasciatus
skroluj samo na prvu sliku saletovu.
Chicha, pisao sam tako zato sto sam odusevljen sa njima tako je i ispao taj kontekst, evo i na tom saletovom postu je isto napisano, znaci 90% podudaranje, mozda sam ja malo dodao, ali to sam sigurno negde drugde procitao. a koliko sam ja razumeo oni ne cupaju sa takvom namerom nego da sebi naprave zaklon ili neko uredjenje... mozemo ih obuciti i da rukuju hemijom pa da prihranjuju biljke Smile

No1 dodjes mi PIVOOOOOO
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sre Nov 03, 2010 11:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bolje pivo nego sto evra, moramo to da razjasnimo oko premestanja, nije mi tu nista jasno ,moji multifascijatusi premestaju pesak odnosno prave ,,pescane dine ,, a za ovo nisam cuo, ok.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chicaan
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2010
Poruke: 400
Lokacija: Zemun, BGD

PorukaPoslao: Čet Nov 04, 2010 1:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E, vidiš, kad si napisao bilje, nije mi bilo jasno iz razloga što je to jako široki pojam, samo da si malo konkretizirao, ne bih imala potrebe da komentarišem. Naravno da bi bilo suludo saditi biljke koje se ukorenjuju. Zato sam samo želela konkretniji odgovor, tj, mahovina i, predpostavljam, mikrozorum i anubija da se vežu, ostalo se ne bi održalo, a posebno nešto zbog čega bi morao zemlju da stavljaš u podlogu, koju bi ti multiji izrovarili kad već kopaju po pesku. Tako da...nema ljutiš Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Čet Nov 04, 2010 10:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Laughing
Rekao sam travke, ne biljke, misleci pri tome na ostatke koje me mrzi da uklonim iz aq. Mahovina je zaista mahovina i mrzi me da je lovim i vezujem pa nesto pluta a nesto je po dnu. To premestaju sa mesta na mesto, kao i npr kriptu koju nisam imao gde pa sam je ubacio u prolazu u taj aq i zaboravio na nju. I ona negde pluta, a negde se uhvati mucenica za nesto, zaglavi, sta god. Ne opterecujem se toliko tim aq, zato i jeste tako. Fricky, dodjes coveku pivo, deff.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Čet Nov 04, 2010 6:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a neeee ne, on meni dodje pivo, on je reko da nadjem gde sam to video i casti on mene.
ja sam lepo procitao, a na sta se mislilo to je drugo Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Prepoznavanje ribe aqufini Afrički ciklidi 0 Pon Apr 01, 2024 12:35 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li smijem hraniti ribe crvima Luka2907 Ishrana 1 Pon Jan 15, 2024 6:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke koje mogu da se gaje bez co2 Milivoje Lampa Biljke 4 Sre Mar 16, 2022 1:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ribe za morski akvarijum do 15L? frenkdogg Ribe 5 Pon Dec 27, 2021 6:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest black moly Ivana Brkovic Razmnožavanje 3 Čet Nov 25, 2021 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License