Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Koju prehranu za biljke koristite? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nebojsar
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2013
Poruke: 82

PorukaPoslao: Ned Dec 16, 2018 4:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Planiram biljni akvarijum, hteo bih da pokusam da napravim neki ozbiljniji aquascape. Zanima me sta koristite od prehrane?

Vidim da se kod nas nudi Tropica, Seachem i EasyLife Profito. Zanima me kakva su vasa iskustva jer bih hteo
vrlo brzo po formiranju akvarijuma da krenem i sa adekvatnom prehranom.

Obzirom da cu koristiti soil (ada amazonia light) koliko posle formiranja akvarijuma bi trebao da krenem sa dodavanjem prehrane?

Vidim da se u inostranstvu osim mikro i makro elemenata preporucuje uvodjenje prehrane sa Co2 (easy carbo) jer se ona dopunjuje sa Co2 u gasovitom stanju,
jel neko ima iskustva u tom pogledu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Dec 16, 2018 4:40 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 16, 2018 11:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja rokam tropicu,zelenu i narandzastu, i easy carbo...nemam zamerki. Doziranje pocnes kad primetis da bilje to trazi,gledas kakvo je,pratis rast i slicno. Pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Dec 19, 2018 3:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja koristim tečnu tropic. Najbolja i najskuplja. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
hesperidianblue
Akvarista



Registrovan: 18 Avg 2012
Poruke: 48
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 17, 2019 4:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Easy Life ProFito i Easy-Life Root Sticks.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PAN
Akvarista



Registrovan: 30 Okt 2016
Poruke: 64
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Jan 17, 2019 11:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam posle godinu dana akvarijuma, u kome je aqva soil podloga, počeo da dodajem Easy Life ProFito ali odmah krenule da mi se pojavljuju alge i stao sam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Sre Jan 23, 2019 5:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mešate babe i žabe...

Prvo alge se ne pojavljuju od viška prihrane, već od toga da vam biljkama nešto fali od elemenata i onda one nazaduju, a alge dobijaju bitku i preuzimaju akvarijum.

Drugo, profito je mikroelement i on sam uglavnom nije dovoljan već vam nedostaju i makroelementi za uspešan rast bilja... Upravo vam to pokazuju zelene alge koje se javljaju usled manjka fosfata koji se nalazi u makroelementima.

Moram takođe da kažem ukoliko držite nezahtevne biljke poput anubija, velasenerije, mikrozoruma, mahovina prihrana vam skoro pa i ne treba jer će hranu da vam obezbediti riblji fond... Eventualno ako primetite svetlije listove ili propadanje bilja počnite sa mikro makro (uzevši u obzir da vam je svetlo adekvatno litraži).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Jan 23, 2019 8:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moraš prvo da definišeš šta želiš, tj kolika će biti postavka i koliko će trajati.
Nema ozbiljne postavke sa tečnim izvorom ugljenika. Ugljenik nije prihrana već je zajedno sa svetlom neophodnost.
Sa solima i dobrom podlogom prihrana ti i ne treba jedno vreme. Retke su postavke na duge staze sa zahtevnim biljem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Alexa777
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 24, 2019 12:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I mene zanima sta mislite o mikro i makro elementima koji mogu da se kupe po povoljnim cenama od 100din, da ne reklamiram ovde, valjda znate na sta mislim...
Kontam da je Tropica mnogo bolje izbalansirana, a tu je i MasterLine prihrana, mozda neko zna nesto vise o tome?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 24, 2019 11:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mastet line ja nisam probao...jos je to nepoznata marka kod nas(mislim da je rumunija u pitanju). Iskreno i ne znam nekog ko je koristi.
Ti elementi od 100din su solidni..koliko para toliko muzike.
Ono sto nas akvariste interesuje jeste upravo taj balans,i da odprilike budemo sigurni da ono sto pise na boci - zapravo to i jeste.. ja kad bih imao para,kupovao bih ADA-u.. ovako ostajem na Tropica-i, i prezadovoljan sam. P.s. ja imam i manji akv (80l),pa mi se i isplati tropika. Pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Alexa777
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 24, 2019 2:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A jel moze pp ako neko zna gde ima da se nabavi ADA i koliko para?
I da li je dobro da se kombinuje sa Tropica soil-om ili je bolje aatropica prihrana uz njihov soil? Hvala!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 24, 2019 3:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja ima ADA amaonia podlogu, a tecna prihrana tropika. Funkcionise. Ada je skupa za nase uslove...ima po oglasima ili da narucis iz madjarske.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Neke crvene biljke nasdvoje Na poklon 0 Pet Dec 08, 2023 3:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke bez podloge sloboradov Akvarijumi 4 Sre Maj 03, 2023 1:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Primio bih biljke na poklon Shark Na poklon 6 Čet Mar 30, 2023 12:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam ribice i biljke Mladen82 Na poklon 1 Ned Jan 08, 2023 1:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nisam sigurna za koju je ovo temu... SanjaP Bolest 2 Ned Dec 18, 2022 2:59 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License