Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Koju vodu koristite Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Poll :: Koju vodu koristite u akvarijumu

Sveza cesmovaca
31%
 31%  [ 108 ]
Iz reke
0%
 0%  [ 2 ]
Odstajala cesmovaca
53%
 53%  [ 184 ]
RO i sveza cesmovaca
3%
 3%  [ 12 ]
Mineralnu vodu
0%
 0%  [ 0 ]
Kisnicu
1%
 1%  [ 5 ]
Prokuvanu vodu
3%
 3%  [ 13 ]
Hemijski pripremljenu vodu
2%
 2%  [ 10 ]
Nijednu od ponudjenih
2%
 2%  [ 10 ]
Ukupno Glasova : 344


Autor Poruka
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Sre Jan 12, 2011 9:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Matan, gresis samim tim sto ne menjas vodu i ne peres filter nikada, ali to je vec diskusija za neku drugu temu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jan 12, 2011 9:55 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

matan
Akvarista



Registrovan: 27 Sep 2010
Poruke: 21
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 12, 2011 10:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj rezon je da prasuma bilja uradi potrebnu reciklazu vode i da su kod mene oscilacije kvaliteta vode dosta manje nego kod ljudi koji menjaju vodu. E sad posto ne razmnozavam ribice mozda nisam kompententan ali nemam mnogo vremena za ovaj hobi tako da mi ova varijanta najvise odgovara. A postoje i neke svetski akvaristi koji zagovaraju ovo o cemu pricam cak prave i akvarijume bez filtera. MIslim da bi sa ovom kolicinom bilja koje imam u akvarijumu mogao i ja bez filtera ali ih cisto drzim zbog cirkulacij vode i bolje raspodele co2 i hemije...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Sre Jan 12, 2011 10:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja ostajalu cesmovacu par dana i ok je...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
vlada71
Akvarista



Registrovan: 03 Jan 2011
Poruke: 363
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Sre Jan 12, 2011 11:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

iskljucivo cesmovacu za dolivanje i za zamenu.ne prokuvavam je jer nasa voda je dobra, jedino sto je dosta tvrda,,KAMENAC,ali i to se da srediti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 13, 2011 12:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Česma naravno!!! Pa ko bi svake nedelje vukao skoro 100 L vode odstajale i u čemu da ih držim? Za sada nisam imao nikakvih problema, doduše i ne gajim neke previše zahtevne ribice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VooDoo
Akvarista



Registrovan: 03 Jul 2010
Poruke: 39
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Čet Jan 13, 2011 2:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kao i vecina po glasovima koristim odstojalu cesmovacu, jedno vreme sam pokusavao sa kisnicom ali....hmmm...cesmovaca je najbolje resenje...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
zedochok
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2011
Poruke: 368
Lokacija: Sombor, BB

PorukaPoslao: Ned Mar 06, 2011 5:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja koristim filtriranu cesmovacu.
Cista cesmovaca kod nas ima zuckastu boju koja ne nestaje cikliranjem. Iz filtera je prozirna kao destilovana.
Kod mene je voda inace prilicno meka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Andrej
Akvarista



Registrovan: 11 Dec 2010
Poruke: 134
Lokacija: Banja Luka (Republika Srpska)

PorukaPoslao: Ned Mar 06, 2011 6:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja ujtru kad ustnem(svki dan)uzmem crijevo i odaspem malo vode.....onda prokuvanu vodu naspem u ak. duplo vise nego od one koje sam oduzeo.sa ribicama je sve uredu kao i sa biljkama......takodje voda je uvjek cista i bistra.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
jecham
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2011
Poruke: 88
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Mar 06, 2011 6:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odstojala cesmovaca 1-3 dana, kako se kad setim da nalijem u balone. U pocetku bavljenja sam vodu prokuvavao, pa pazljivo odlivao da ostane talog na dnu i sigurno jebolja varijanta. Ali od kako Smederevac nije glavna varijanta za grejanje(vec kotao u kotlarnici) ta varijanta sa loncem od 30 litara na sporetu je otpala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
ZEXM1994
Akvarista



Registrovan: 17 Jul 2010
Poruke: 547
Lokacija: Lajkovac

PorukaPoslao: Ned Mar 06, 2011 6:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nigros ::
ZEXM1994 ::
XEx ja cesmovacu xD biljke rastu ,ribice rastu ,samo sto dobro je to kad prokuvas ovako ima dosta kamenca kad prokuvas bolje je moracu da probam to al ko da kuca 40 l vode ??

Nije valjda da menjas svu vodu???

Ja sipam cesmovacu uz dodatak Tetra Aqua Safe, ponekad izvorsku iz Jazka, nisam je testirao.

Ne menjam Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Ned Mar 06, 2011 7:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koristim nebesku česmušu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
vlay
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 14 Mar 2011
Poruke: 6
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2011 7:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koristim, ne vise od 24h, odstajalu cesmovacu. Medjutim zajedno sa njom ubacim i 2.5ml EasyLife za odrzavanje vode, na 10litara zamenjene vode.
Stvar je odlicna, ne samo sto sprecava nezeljenje bakterije u akvarijumu, vec i unistava sav hlor koji moze slucajno da se zadrzi u vodi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
skip
Akvarista



Registrovan: 07 Nov 2010
Poruke: 356
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sub Apr 23, 2011 1:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja nekoristim ni jednu od ponudjenih vec koristim destilovanu vodu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
netcrush
Akvarista



Registrovan: 23 Jul 2011
Poruke: 193
Lokacija: Sombor/Beograd

PorukaPoslao: Sub Okt 15, 2011 2:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nabasao sam na netu na jednu zanimljivu stranicu. Možda može još nekom da koristi, pa da podelim link:

http://www.lenntech.com/ro/water-hardness.htm

U pitanju je kalkulator koji izračunava ukupnu tvrdoću vode na osnovu unetih parametara za Ca^2+ i Mg^2+. Meni je ovo mnogo značilo jer već duže vreme jurim kako da prevedem parametre sa etiketa kupovnih voda u standardne dGH koji su, koliko sam do sad uspeo da naučim, sve sja u akvarističkim aršinima..

Osim toga fino kratko je objašnjeno kako se računa i od čega zavisi ukupna tvrdoća, kao i koje su vrste (ova perzistenta i ima link za trenutnu).

Probao sam da radim sa podacima za Aqvu Vivu ("pet" flaša od 1.5L), pošto sam za nju dobio odgovor od proizvođača, zvaničan, koji je glasio 15.6dGH. Na ambalaži flaše stajali su sledeći podaci: Ca - 83mg/L, Mg - 19mg/L. Ubacio sam u kalkulator i on mi je izračunao 16dGH. Znači nije mnogo omašio tako da sam zadovoljan rezultatom Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
edmond.vujic
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2011
Poruke: 93
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sub Okt 15, 2011 3:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cesmovaca i na svako menjanje vode po jednu falsu kisnice
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Nisam sigurna za koju je ovo temu... SanjaP Bolest 2 Ned Dec 18, 2022 2:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koju prehranu za biljke koristite? nebojsar Biljke 10 Ned Dec 16, 2018 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Drvo mi je oboilo vodu u akvarijumu Uros1999 Početak u akvaristici 8 Pet Dec 07, 2018 5:23 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema koju sakupljam vec duze vremen... Hong Kong Morska Akvaristika 2 Pon Okt 15, 2018 7:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako ocistiti akvarijum i promeniti v... Rizbo Akvarijumi 2 Sre Avg 29, 2018 4:33 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License