Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Koju vodu koristite Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Poll :: Koju vodu koristite u akvarijumu

Sveza cesmovaca
31%
 31%  [ 108 ]
Iz reke
0%
 0%  [ 2 ]
Odstajala cesmovaca
53%
 53%  [ 184 ]
RO i sveza cesmovaca
3%
 3%  [ 12 ]
Mineralnu vodu
0%
 0%  [ 0 ]
Kisnicu
1%
 1%  [ 5 ]
Prokuvanu vodu
3%
 3%  [ 13 ]
Hemijski pripremljenu vodu
2%
 2%  [ 10 ]
Nijednu od ponudjenih
2%
 2%  [ 10 ]
Ukupno Glasova : 344


Autor Poruka
pedjica
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 15 Okt 2010
Poruke: 8
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Okt 15, 2011 3:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Česmovača direktno,nema nikakvih problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Okt 15, 2011 3:19 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

misoo83
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2009
Poruke: 485
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sub Okt 29, 2011 12:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koristim vodu koja izvire iz zemlje ovde je kod mene zovu "morava" jako je prljava i mora prvo da se 1 dan filtrira pa tek onda moze da se koristi i jako je tvrda TDS 330 ppm ph 8.3.

A kad mrestim ribe (diskuse) koristim jonoizmenjivac koji daje vodu PH 3.2-4.0 TDS 33 ppm
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Raka
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 516
Lokacija: mladenovac

PorukaPoslao: Pon Okt 31, 2011 9:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja koristim ostajalu cesmovacu ako su ljudi spremali vodu za pice onda nista ribicama nece nista faliti...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Aquamen
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2011
Poruke: 411
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pon Dec 26, 2011 2:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cesmovaca, kad se setim odstoji preko noci.

Nije neka, ali bolju nemam.

UT = 14,56 dH
NO2 = <0,002
NO3 = 0,20
Fe = <0,02
pH = 7,5
KH = 12
EP = 110

poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rev.
Akvarista



Registrovan: 29 Dec 2011
Poruke: 10

PorukaPoslao: Pon Jan 02, 2012 11:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zanima me koliko je stona voda s ovim karakteristikama OK za akvarijum?

pH 6.9 +/- 0.2
Ca 2.03 +/- 0.09 mg/l
Mg < 2.00 mg/l
Na 1.8 mg/l
K < 0.2 mg/l
HCO3 19.52 +/- 0.92 mg/l
Cl 4.12 +/- 0.17 mg/l
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 03, 2012 12:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Generalno moze, zavisi sta ces drzati unutra. Mozda bi za africke ciklide bilo zgodnije da je veca tvrdoca, ali to bar nije problem resiti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rev.
Akvarista



Registrovan: 29 Dec 2011
Poruke: 10

PorukaPoslao: Uto Jan 03, 2012 12:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo je sastav vode "Biserne kapi" koju koristimo u redakciji i imam utisak da je sastav mozda bolji od cesmovace.
Inace meni je zanimljiv podatak Zavoda za javno zdravlje Beograda o razlici u tvrdoci vode. Naime, prema izvestaju za 2010 beogradska voda je srednje tvrda i tvrda na desnoj obali Save i Dunavana gde su vrednosti 9 do 17,7 nemačkih stepeni, a tvrda na novobeogradskoj strani 17,8 do 18,5 stepeni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rev.
Akvarista



Registrovan: 29 Dec 2011
Poruke: 10

PorukaPoslao: Uto Jan 03, 2012 11:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam siguran da ovo pitanje ovde spada ali...
Danas sam merio kvalitet vode u akvarijumu i ustanovio da su vrednosti Nitrata povecane. Da li mi mozete reci kako se oni smanjuju i da li je jedini lek promena dela vode (i kojom dinamikom treba da se menja da bi se spustile vrednosti) ili postoje "carobni tecnosti" koje mogu da pomognu u smanjenju nitrata?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 04, 2012 8:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zamena dela vode, nitratna smola, denitrator, mozda ima jos neki nacin, ne pada mi sada na pamet.
Zamenu vode razumes i sam, nitratnu smolu ces malo teze naci, ali nije nemoguce, i nije bas jeftina, koristi se kao poslednji filter materijal ili kao zasebni sistem sa protocnom pumpom, a denitrator je zapravo jedno mnogo dugacko crevo (recimo 100m, mada tacna duzina zavisi od protoka) kroz koje voda protice jako sporo. Unutra se stvaraju anaerobni uslovi i vremenom nastanjuju denitrifikacione bakterije koje razgradjuju nitrate da bi iskoristile kiseonik iz njega, pri cemu se oslobadja azot.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 04, 2012 8:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neki navedeni parametri NovoBeogradske vode, baš i ne piju tu vodu. Testiranjem, koja redovno vršim, GH 14-15, KH 11-12, pH 7. Za akvrijume koristim meku vodu, koju dobijam iz Reversne osmoze, uz mix sa 1/3 vode iz slavine, kada mi nestane soli za remineralizaciju. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cuja
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 08 Feb 2011
Poruke: 266
Lokacija: Ravno Selo/okolina Novog Sada

PorukaPoslao: Sub Jan 14, 2012 9:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koristim Eko Vodu....Sa Cesme u Selu Smile Posto je kod mene u Selu Voda Zuta nisam hteo da je stavljam u akvarijum jer ne bi lepo izgledalo...A u Selu su zbog toga napravili neku eko cesmu koja prolazi kroz filtere itd,itd...tako da Balone u ruke tamo napunim i sipam u akvarijum
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
batakole2
Akvarista



Registrovan: 01 Apr 2010
Poruke: 53
Lokacija: sremska mitrovica

PorukaPoslao: Pet Jan 20, 2012 11:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

30-ak% vode jednom u 2-3 nedelje,sveza cesmovaca,priblizne temperature kao i u akvarijumu.parametre nisam nikad ni radio ,uglavnom ribe se ne zale sve srecne i zadovoljne(svih 32)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN Messenger
brankosky
Akvarista



Registrovan: 09 Avg 2012
Poruke: 25
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Sub Avg 11, 2012 12:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najbolja je Voda sa izvora iz neke sume gde nije bilo sece suma bar 5 godina , znaci iz neke divljine , ja sam od tamo nabavio vodu i odlicna je ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankosky
Akvarista



Registrovan: 09 Avg 2012
Poruke: 25
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Sub Avg 11, 2012 12:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

brankosky ::
Najbolja je Voda sa izvora iz neke sume gde nije bilo sece suma bar 5 godina , znaci iz neke divljine , ja sam od tamo nabavio vodu i odlicna je ....


Da dodam u takvoj svezoj i cistoj vodi ima rakova, cim vidite , primetite da u sumi odakle zelite da uzmete vodu sa izvora nema racica znaci da je tu bila seca suma jer kiselina iz drveta ulazi u vodu pogotovo kad obore drvo i drvo padne u potocic, hehe znam jer nisam gradski covek vec divljak ponosni....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deki022
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 24 Nov 2010
Poruke: 552
Lokacija: Nova pazova

PorukaPoslao: Čet Nov 22, 2012 11:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dugo sam se cimao i sipao vodu da odstoji pa zagrej...a zadnjih nekoliko meseci direktno sa cesme priblizne toplote i nikakvih problema nema,cak mi se cini i bolje stanje generalno u akvarijumu.Nedeljno menjam oko 50 % vode
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Nisam sigurna za koju je ovo temu... SanjaP Bolest 2 Ned Dec 18, 2022 2:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koju prehranu za biljke koristite? nebojsar Biljke 10 Ned Dec 16, 2018 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Drvo mi je oboilo vodu u akvarijumu Uros1999 Početak u akvaristici 8 Pet Dec 07, 2018 5:23 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema koju sakupljam vec duze vremen... Hong Kong Morska Akvaristika 2 Pon Okt 15, 2018 7:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako ocistiti akvarijum i promeniti v... Rizbo Akvarijumi 2 Sre Avg 29, 2018 4:33 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License