Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Koju vodu koristite Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Poll :: Koju vodu koristite u akvarijumu

Sveza cesmovaca
31%
 31%  [ 108 ]
Iz reke
0%
 0%  [ 2 ]
Odstajala cesmovaca
53%
 53%  [ 184 ]
RO i sveza cesmovaca
3%
 3%  [ 12 ]
Mineralnu vodu
0%
 0%  [ 0 ]
Kisnicu
1%
 1%  [ 5 ]
Prokuvanu vodu
3%
 3%  [ 13 ]
Hemijski pripremljenu vodu
2%
 2%  [ 10 ]
Nijednu od ponudjenih
2%
 2%  [ 10 ]
Ukupno Glasova : 344


Autor Poruka
Dzo
Akvarista



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 79
Lokacija: Bg

PorukaPoslao: Pon Dec 10, 2012 1:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E bre nemanjask pa hemija se uci od petog osnovne, ja je nisam ucio od srednje skole a to je bilo davno davno... Evo samo iz secanja bez cika googla, pa naravno da ima i naravno da su mnogi toksicni. To pitanje je smesno, bez sarkazma.

Cesmovaca naravno sadrzi mnoge metale ali u dozvoljenim kolicinama. Da ih ima vise ne bi smeli da je pijemo. ZAto je ova prica o halidima besmislena.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Dec 10, 2012 1:38 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 10, 2012 2:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskreno, nisam pitao zbog česmovače nego zbog drugih metal halida koji nemaju veze sa česmovačom Laughing Inače, ni ja nisam obnavljao hemiju od srednje škole a i kod mene je to bilo daaaavno. Što se tiče česmovače, ja je ubacujem direktno u akvarijum i nemam nikakvih problema ali je sigurno bolje da odstoji, što se tiče kvaliteta česmovače kod nas, može da nam pozavidi Evropa!! Tvrdim da imamo jednu od naj boljih česmovača u evropi, pogotovo Beograd kao glavni grad, malo koji glavni grad ima tako dobru vodu, na žalost, Vojvodina je izuzetak većinom zbog zastarelosti opreme i ne kvalitetne filtracije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Angel
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2011
Poruke: 28
Lokacija: Novi Beograd, Blok 61

PorukaPoslao: Pon Dec 10, 2012 4:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam ja uopste osetljiva na podsmevanje jer mi je bitnije ko je taj koji nešto govori nego šta govori.Cenim ljude koji su odvojili vreme da se obrazuji iz neke oblasti i ljude koji imaju dugo godina praktičnog iskustva bavljenja nečim pa neka je to i akvaristika, moleraj,automehanika, frizeraj i tome sl. Njihove savete uvek uzimam za ozbiljno.
Halometali su jedinjenja svih metala i halogenih elemenata koji su u principu visoko reaktivni.Mozda nije zvaničan naziv mozda je neki hemiski "sleng". Mozda je mislila na periode kada ostanemo bez vode pa voda stoji u cevima koje su metalne. Ne znam nismo išle u pojedinosti.
Od "hemija" na fakultetu sam učila i uspešno položila: opštu i neorgansku, organsku I i II, fizičku, analitičku, farmaceutsku hemiju i takođe biohemiju i medicinsku biohemiju.
Da napišem predhodni post bila sam inspirisana anketom koju vodu koristite, jer je statistika ipak nauka i onih 30-ak % ljudi koji koristi česmovaču bez stajanja verovatni da ne greši i ima pozitivna iskustva (iako ja nisam u toj grupi).I profesionalno se trudim da neko svoje iskustvo podelim sa ljudima.
Što se tiče rečnih voda,što je reka dužeg toka to je veća verovatnoća da je zagađenija, to znači da su lokalne rečice verovatno čistije nego Sava a pogotovo Dunav.
Volim ovaj forum i ljude na njemu jer nas spaja akvaristika.
I da za kraj naša voda je dobra za piće (mada malotvrđa) i da ja pijem česmovaču retko kada flaširanu.
Izvinite na dužini posta i nije mi bio cilj da pametujem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan98nbgd
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 12 Dec 2011
Poruke: 388
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 23, 2012 1:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koristim mesavinu cesmovace i aqua vive s 1:2
Ph:6.2
Gh:4
Kh:1
Tu vodu koristim za manji akvarijum sa crystal red shrimp.a u vecem akvarijumu cesmovacu i aqua vivu razmera 2:1
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
Redzinald
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Okt 2012
Poruke: 228
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Ned Dec 23, 2012 1:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupujes Aqua Vivu za akvarijum ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 23, 2012 2:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja za kozice mesam cesmovacu i destilovanu. Jeftinije od aqua vive.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan98nbgd
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 12 Dec 2011
Poruke: 388
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 23, 2012 3:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Redzinald:Crystal red shrimpovi se ne razmnozavaju u vodi tvrdjoj od 7Gh Ph mora da bude ispod 7,5 a Kh sto manje to bolje.
Chikavili:ja sam odabrao aqua vivu zato sto ima odredjene elemente koji su dobri za kozice(Gvozdje za sjaj i boju oklopa),a destilovana je samo prost H2O bez odredjenih elemnta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
sunce
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2013
Poruke: 162
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sub Mar 16, 2013 9:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U zavisnosti koje ribice i biljke drzim,ali pretezno odstajalu 24-casovnu cesmovacu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
borkozmaj
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2013
Poruke: 53
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 16, 2013 10:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Voleo bih kada bi se nashao neki finalni stav o svemu ovome... Nazovimo ga zakljucak.
Neko od najuticajnijih ovde na forumu bi to mogao da uradi.

Citam, citam i cini mi se shto vishe citam sve sam prepushteniji sebi i testerima za vodu...

no...

Odstajalu cesmovacu sipam, ali posle ovih postova smanjicu broj dana definitivno.

24h i to je to.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Ned Mar 17, 2013 9:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ostajala cesmovaca sve ostalo su drugi vec rekli da se neponavljam !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
marinko
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 27 Jan 2012
Poruke: 5
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sre Jun 05, 2013 1:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

direktno sa slavine. samo dodajem sto ispari a menjam 2-3 puta godisnje kad usisavam podlogu. filter cistim kad nivo opadne za 10 cm u odnosu na aq. i to je to. poceo sam sa 6 ribica sad ih je 30-ak. same se mnoze same sa rede.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Moca
Akvarista



Registrovan: 14 Apr 2013
Poruke: 126
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sre Jun 05, 2013 4:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da se ne rede mozda zato sto ih ne hranis?Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
marinko
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 27 Jan 2012
Poruke: 5
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sre Jun 05, 2013 1:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hranim ih i previse...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
marinko
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 27 Jan 2012
Poruke: 5
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sre Jun 05, 2013 1:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hranim ih i previse... al je malo mesta da se sakriju male pa ih pojedu. koja uspe da se docepa filtera ta prezivi , pa kad malo poraste ja je prebacim kod ostalih
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Coone97
Akvarista



Registrovan: 04 Feb 2014
Poruke: 54
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Pon Feb 10, 2014 9:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Inace hlor se u nasoj vodi koristi kako bi ubio sitne mikro-organizne, dok u velikim kolicinama moze ubiti i coveka jer je veoma otrovan (naravno o5 u vecim kolicinama) koristio se u 2. svetskom ratu kao hemijsko oruzije od strane nemaca Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Nisam sigurna za koju je ovo temu... SanjaP Bolest 2 Ned Dec 18, 2022 2:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koju prehranu za biljke koristite? nebojsar Biljke 10 Ned Dec 16, 2018 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Drvo mi je oboilo vodu u akvarijumu Uros1999 Početak u akvaristici 8 Pet Dec 07, 2018 5:23 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema koju sakupljam vec duze vremen... Hong Kong Morska Akvaristika 2 Pon Okt 15, 2018 7:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako ocistiti akvarijum i promeniti v... Rizbo Akvarijumi 2 Sre Avg 29, 2018 4:33 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License