Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Koju vodu koristite Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Poll :: Koju vodu koristite u akvarijumu

Sveza cesmovaca
31%
 31%  [ 108 ]
Iz reke
0%
 0%  [ 2 ]
Odstajala cesmovaca
53%
 53%  [ 184 ]
RO i sveza cesmovaca
3%
 3%  [ 12 ]
Mineralnu vodu
0%
 0%  [ 0 ]
Kisnicu
1%
 1%  [ 5 ]
Prokuvanu vodu
3%
 3%  [ 13 ]
Hemijski pripremljenu vodu
2%
 2%  [ 10 ]
Nijednu od ponudjenih
2%
 2%  [ 10 ]
Ukupno Glasova : 344


Autor Poruka
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Okt 25, 2010 11:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mali opis vode koju koristite prilikom zamene vode u akvarijumu.
Ja prvi ...
Prokuvana voda bez ikakvih dodataka. Parametre jos nisam merio ali ribama odgovara a i biljke rastu ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Okt 25, 2010 11:36 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

ZEXM1994
Akvarista



Registrovan: 17 Jul 2010
Poruke: 547
Lokacija: Lajkovac

PorukaPoslao: Uto Okt 26, 2010 12:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

XEx ja cesmovacu xD biljke rastu ,ribice rastu ,samo sto dobro je to kad prokuvas ovako ima dosta kamenca kad prokuvas bolje je moracu da probam to al ko da kuca 40 l vode ??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Uto Okt 26, 2010 12:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ostajala cesmovaca sa dodatkom po uputstvu FFM-a, biljke rastu, ribe se mreste, nista ne umire i ne gine...

NO3 10
NO2 0
GH 6
KH 20
pH 8
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nasdvoje
Akvarista



Registrovan: 18 Okt 2010
Poruke: 230
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Uto Okt 26, 2010 1:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ZEXM1994 ::
XEx ja cesmovacu xD biljke rastu ,ribice rastu ,samo sto dobro je to kad prokuvas ovako ima dosta kamenca kad prokuvas bolje je moracu da probam to al ko da kuca 40 l vode ??




Dosta ljudi ce se sloziti da 40l vode nije mnogo... ,ja licno koristim aqasanu za pripremu vode ili serin aquatan
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
soulman
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2010
Poruke: 278
Lokacija: Loznica

PorukaPoslao: Uto Okt 26, 2010 9:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moja zamisao još od vremena kad sam planirao izradu akvarijuma je bila da koristim vodu sa jednog izvora koji mi je u blizini (šta je 6 km za zaludjenika Laughing ). Inače voda sa tog izvora je "prste da poližeš" za piće...Neki lokal-biznismen je hteo pivaru da pravi pa uložio silne pare da je ispita po švapskim institutima (po pričama 200 000 tadašnjih maraka)... došli rezultati a sa rezultatima i švabe da kupe izvor (pretpostavite kakvi su rezultati bili kad su švabe bukvalno doletele...). Medjutim izvor ne može da se kupi... zemljište na kojem je izvor ima nekih "brdo" vlasnika sudski sporovi se vode još od vremena Obrenovića, zamršeno ko kod nas -čitaj ipak švabe nisu dovoljno podmazale lokalnu vlast. U medjuvremenu i nesudjeni pivar odustao (inflacija, ratovi, kriza...Srbija) i tako izvor ostao Bogu i narodu ko od pamtiveka...

Iz mog ličnog primera mogu da vam kažem da ta voda i nakon mesec dana od sipanja ima ukus i svežinu kao da je tek nasuta -kako, zašto nemam pojma... pa ja reko kad prija toliko meni prijaće i ribicama... i uopšte nisam hteo da je testiram pre formiranja...

Pa tako dodje vreme da se prvi put ode po vodicu... kupim ti ja nekih 17 kanistera od po 10 litara, da bi mogao da donesem tu prvu, najveću količinu i natrpam ih u kola... verujem da sam izgledao kao pojedini "snalažljivci" iz devedesetih što su švercovali benzin. Sreća milicije usput nije bilo. I na izvoru je bio šou ...on je inače dobro posećen od lokalaca. Da ste samo mogli da vidite face baba što su došle da natoče po flašu vode kad sam počeo da iznosim kanistere haha . Naravno sve sam bakute i ostale omladince koji su dolazili posle mene morao da propuštam inače bi red bio do graničnog prelaza...

I tako dodjem ja kući, nekako pod velom mraka istovarim kanistere i unesem u zgradu sa nadom da me nisu baš svi stanari videli i da komšije ne počnu da kuckaju na vrata sa rečima "komšija daj mi litar bezolovnog". Naspem vodu da se ciklira i sav srećan čekam ishod.

Nakon 10-ak dana izvršim prvo merenje kad ono GH 19!!! greska Ajde pomislim možda kamen što sam ubacio, ili nešto drugo... zamenim ga... pa onda nakon par dana izvršim i zamenu vode... ponovo izmerim... ono 19 greska ... izmerim i iz kanistera svežu vodu ono 19... greska

he... pa mi padalo na pamet da držim ciklide... ne želim da priznam grešku... urlanje

I onda lepo kažem sebi, što si se budalio, budalio si se i krenem sa izmenama sa česmovačom (sera aquatan-iranom)...

Kasnije skontam da su sve te mineralima bogate vode tvrde...kud se ne raspitah i proverih ranije...

Naravoučenije: trava se ne puši, nego se pase... a voda sa izvora se ne sipa u akvarijum, već u čašu...

...eto to vam je priča "soulman na izvoru života". Nadam se da vas nisam smorio... i da će neko izvući pouke iz nje Wink

P.S. nikouro oprosti ako misliš da sam ti minirao temu... nije bila namera...pozdrav...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Uto Okt 26, 2010 12:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zanimljiva prica sa tom vodom, a tek za ovo sa pivarom Smile Nisam znao da su sve te vode tvrde, imacu to u vidu Wink Hvala za pricu i sorry za off.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Uto Okt 26, 2010 1:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ZEXM1994 ::
XEx ja cesmovacu xD biljke rastu ,ribice rastu ,samo sto dobro je to kad prokuvas ovako ima dosta kamenca kad prokuvas bolje je moracu da probam to al ko da kuca 40 l vode ??

Nije valjda da menjas svu vodu???

Ja sipam cesmovacu uz dodatak Tetra Aqua Safe, ponekad izvorsku iz Jazka, nisam je testirao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Weseli
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2010
Poruke: 244
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Okt 26, 2010 2:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja kao vecina sipam odma sa cesme, bez nekog cekanja, odma u akvarijum...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Uto Okt 26, 2010 2:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Doklegod se ribe koje imate mreste i kote u toj vodi i ne crkavaju, bez obzira koje parametre imate voda je odlicna!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
markesa
Akvarista



Registrovan: 27 Sep 2010
Poruke: 82
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 28, 2010 7:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sipam samo cesmovacu.menjam vodu svakih 7 dana oko 40-50% i nisam primetio nista cudno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
niza92
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2010
Poruke: 169
Lokacija: MAJDANPEK

PorukaPoslao: Uto Nov 16, 2010 8:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja koristim cesmovacu ostajalu,ali samo da znate da se hlor gubi posle samo dva minuta.Dobro je sto se stavlja da odstoji par dana ili nedelja je tada nestaje sve od hemikalia koje stavljaju u vodu i vraca se prirodno stanje ali samo bez bakterija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Uto Nov 16, 2010 9:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hlor se ne gubi posle 2 min, vec mislim da je u pitanju nesto oko 24h.
Da, i samo da znate da se hlor vise ne koristi vec hloramin, koji ne znam da li uopste i kad isparava i vise je stetan od hlora... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Kratos
Akvarista



Registrovan: 05 Okt 2010
Poruke: 243
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Nov 16, 2010 9:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sale za hloramin si u pravu.. licno sam nadgledao njegovu primenu, doduse jos prosle godine Very Happy ali se nista nije promenilo.. Cool
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
matan
Akvarista



Registrovan: 27 Sep 2010
Poruke: 21
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 12, 2011 8:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koristim odstojalu vodu ali samo za dolivanje isparene vode. Inace vodu u akvarijumu nikad ne menjam. Pun je bilja i pomalo dodajem hemije za prihranu bilja.

INace razmisljao sam o kupovini RO uredjaja ali sam skontao da posto vodu ne menjam da biljke koriste kalcijum iz vode i time omeksavaju vodu te da mi je voda samim tim meka te nema potrebe RO. Mozda gresim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nenad66
VIP



Registrovan: 22 Sep 2010
Poruke: 312
Lokacija: Tetovo Makedonija

PorukaPoslao: Sre Jan 12, 2011 9:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cesmovaca
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Nisam sigurna za koju je ovo temu... SanjaP Bolest 2 Ned Dec 18, 2022 2:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koju prehranu za biljke koristite? nebojsar Biljke 10 Ned Dec 16, 2018 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Drvo mi je oboilo vodu u akvarijumu Uros1999 Početak u akvaristici 8 Pet Dec 07, 2018 5:23 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema koju sakupljam vec duze vremen... Hong Kong Morska Akvaristika 2 Pon Okt 15, 2018 7:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako ocistiti akvarijum i promeniti v... Rizbo Akvarijumi 2 Sre Avg 29, 2018 4:33 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License