----------------------------------- Ivyca Ned Jan 31, 2021 2:41 am Kolega umro, spasavam akvarijum, potrebni saveti! ----------------------------------- U pitanju je fabricki akvarijum zapremine 30l sa filterom protoka 300l/h, ima grejac i neko lose osvetljenje. O akvarijumu niko nije vodio racuna zadnja 2 meseca izuzev sto su kolege povremeno hranile ribe, tako da je bio u katastrofalnom stanju, nije mi jasno kako su ribe zive - 5 skalara i dve ember tetre. Kada sam dobila akvarijum ribice se nisu videle koliko je voda bila prljava. Vodu sam procedila kroz sterilne gaze da bih otklonila fizicke necistoce, akvarijum sam ocistila od algi i prljavstine, sve ukrase bacila jer ih nije bilo moguce ocistiti, pesak oprala vrelom vodom. U akvarijum sam vratila polovinu te procedjene vode, ostatak Rose, grejac je podesen na 26 stepeni. Od tada je proslo 5 dana, promenila sam jos jednom oko 6l vode.Ribe su i dalje zive i prilicno aktivne. Ja dalje ne znam sta treba da radim, ovo mi je prvi kontakt sa akvarijumom izuzev zlatnih ribica u staklenoj kugli. Jedino sto imam za ribice je hrana, one u akvarijumu imaju pesak (prilicno krupan) i nekoliko skoljki. Kad sam vec preuzela na sebe ovu obavezu sada zelim da radim kako treba, a ne znam sta treba...tako da su svi saveti dobrodosli. Pokusacu da postavim i slike, ovo mi je prvi post pa mi treba malo vremena da se snadjem.