----------------------------------- angelfishinheaven Ned Jan 31, 2021 3:27 am ----------------------------------- Zdravo! Prvo da ti kažem, bravo za tebe što si rešila da spaseš ribice! :bravo: Ribice se hrane dva puta dnevno. Možeš ih hraniti sa listićima, oni su najbolja hrana, a možeš kupiti i neke crvene kružiće-granulice koje su specijalno za skalare, mada ih mogu jesti i ostale ribice. Taj akvarijum je previše mali. Ti skalari će još da rastu, mogu dostići i veličinu šake. Za njih bi trebao akvarijum od najmanje 80 litara, ali najbolje bi bilo kada bi imala akvarijum od 100 litara koji pre svega ima veliku visinu, jer skalari najviše rastu u visinu. Za podlogu se raspitaj u prodavnici, malo znam o tome. Mogu ti reći šta ja imam. To su kao neke zelenkasti i braonkaste jako sitni kružići, izgledaju kao male granulice bukvalno. Da li akvarijum ima filtere i da li ima kiseonik? Ako nema, nabavi ih što pre pogotovo kiseonik, mada mislim da ga imaš, jer ribice ne mogu da žive bez njega. Zasadi neko bilje, skalari i tetre vole kada je ubiljen akvarijum. Možeš da staviš i veštačko, ali uvek je bolje prirodno. Možeš dodati neku dekoraciju. Kupi jednog čistača, najbolje ancistrusa. Možeš kupiti pored njega i nekog corydorasa, ali i ne moraš. Grejač mora da bude podešen na 26 stepeni, jer su te sve ribice koje imaš tropske. Nadam se da sam pomogla. Šta reći... Srećno! :bravo: