----------------------------------- velja Sre Nov 16, 2011 3:44 pm Kolicina i vrsta peska ----------------------------------- Molio bih kolege sa foruma da imaju strpljenja za mene jer su ova pitanja verovatno procitali milion puta. Koliko kilograma peska (sljunka ) bi trebalo da kupim za podlogu akvarijuma 60x35cm i koje granulacije? Voleo bih neki bele boje. ----------------------------------- Biohazard Sre Nov 16, 2011 4:07 pm ----------------------------------- Ne znam koliko kilograma, mislim da bi bilo dovoljno 10kg ali da ti podloga bude debljine 4-5 cm u prednjem i oko 7cm u zadnjem planu u zavisnosti dali ces stavljati hranjivu podlogu ako ces biljni akvarium. Ako neces onda moze i malo tanji sloj. I preporucio bih ti malo tamnije boje jer je bar meni ljepse i prirodnije za ribe sve zavisi opet sta ces da drzis u njemu. Pozz ----------------------------------- velja Čet Nov 17, 2011 1:21 pm ----------------------------------- A koja granulacija? Ja dam doneo sa separacije moravski pesak za koji oni kazu da je 0-4 pa sam ga prosejao kroz neko sito 2,5mm. Znaci sad je granulacija od prilike 2-4. Mozda 2-5mm. Da li je to previse krupno? Inace ga imam oko 5 kila pa moram da dokupim. Koji preporucujete? ----------------------------------- Hemac88 Čet Nov 17, 2011 1:30 pm ----------------------------------- Ta granulacija ti odgovara. ----------------------------------- Biohazard Čet Nov 17, 2011 1:54 pm ----------------------------------- To je sasvim ok nevalja kad je presitno a nevalja ni kada je prekrupno. To sto si rekao je najbolje. ----------------------------------- velja Čet Nov 17, 2011 1:55 pm ----------------------------------- Hvala obojici na pomoci.