----------------------------------- Peku Pon Jan 30, 2023 12:34 pm Re: Kolise i skalari ----------------------------------- Meni su trihogasteri bili prva akvarijumska riba posle japanke i cverglana u improvizovanim posudama. Najvise sam ih voleo. Fenomenalna riba sa kojom mozes da imas neku vrstu interakcije, rado ce da iskoce iz vode da uzmu hranu sa prsta. Kao klinac sam ih imao konstantno. Uvek je se jedan tj. dominantni terorisao ostatak akvarijuma. Skalari su mi bili manje agresivni od trihogastera mada nikada nisu bacali ikru. Doduse pre sam ribe hranio tubifeksom i malim gupikama pa je pojacana agresija mozda i zbog toga bila. Ne bih mesao trihogastere i kolise. Meni one nisu dugo opstajale. Agresiju sam resavao hranjenjem po celoj povrsini vode i zamenom agresivne jedinke. Hranjenje na jednom mestu se zavrsavalo mrtvim sitnim ribama. Kozice zaboravi sa skalarima ili trihogasterima. Ako jedna riba pojuri kozicu sve ce je pojuriti pa i ako uspe nekim cudom skalaru da pobegne nekim jatu tetri/razbora nece. Barbuse necu ni da spominjem. Neonke samo kraljevske, zaboravi na sitne razborice samo heteromorpha i krupnije. Kupi 15tak jedinki jer tada lakse umaknu agresivnim ribama.