Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kombinacija da, mozda, ne Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
smederevac
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2012
Poruke: 15
Lokacija: smederevo

PorukaPoslao: Sub Nov 03, 2012 2:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imam 4 papagaja, 1 je veci nego saka, 3 su manji dosta od njega, imam puno algara, ancitrusa, muljasa, i tako te cistace, ubacio sam danas 10 malih oskara, ne jure se medjusobno, sta vi mislite o tome? da li sa njima moze neki diskus?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Nov 03, 2012 2:51 am Snimi Poruku Nazad na vrh

mmsl
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2011
Poruke: 47

PorukaPoslao: Sub Nov 03, 2012 3:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne to nikako ne ide zajedno, posebno ne kada oskari porastu, unistice ti sve u akvarijumu, diskusi su ribe koje su mirne i plasljive, sa njima mogu neonke razbore, i tako te kiselice, oskari nikako, moja preporuka ti je da tu nikako ne ubacujes diskuse, to govorim iz licnog iskustva. inace koliki ti je akvarijum..?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Nov 03, 2012 4:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za ovoliko ogromnih riba koje si nabrojao pretpostavljam da imaš bazen!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
smederevac
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2012
Poruke: 15
Lokacija: smederevo

PorukaPoslao: Sub Nov 03, 2012 1:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bazen je od 400l Smile a sto se tice papagaja i oskara?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sub Nov 03, 2012 2:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Papagaji su mutanti,nikako prirodna tvorevina.Riba koja je nerazvijena tj nema dovoljno razvijene unutrasnje organe.Ne bih da pomislis da hocu da ti kazem sta da drzis,ali imas toliko lepsih pravih amerikanaca da bi njih cuvao.A 10 oskara je previse za 400l,ok dok su mali,ali bas mali.Diskusi bi tu zavrsili neslavno,i dzaba potrosenih para. Smile
Oskar je prelepa riba,ali zahteva bas dosta prostora,i opet mislim da ce celu pricu sa oskarima da kvare ti papagaji.
Nemoj se uvrediti,to mi nije bila nikako namera Smile
U 400l ostavis te oskare i komunalce,i uzivas u prepametnim ribetinama Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
smederevac
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2012
Poruke: 15
Lokacija: smederevo

PorukaPoslao: Sub Nov 03, 2012 2:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

to svi kazu za papagaje, ali to su mozda najpametnije ribe, a od tih 10 oskara ostavicu samo par koji se izdvoji tj muzjaka i zenku Very Happy ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sub Nov 03, 2012 3:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nista ja ne kazem,nisam ih drzao,ali dosta mojih prijatelja jeste,i nisam cuo nikad nista dobro o njima,pa od tuda i ja prenosim.Kakva god da je,pametna ili ne,moje licno misljenje je da ih ne volim.Nisam ih drzao,ali nikada ni necu zbog toga sto su degenerativne ribe.To je moj glavni razlog.Normalno,svako ima svoje misljenje Smile
Kako ces znati koji je muzjak,a koja zenka,tj hoce narasti i dostici zrelost da se izdvajaju parovi?posto znas verovatno da kod njih se ne vide bas razlike medju polovima...Na kojoj su velicini oskari?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
smederevac
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2012
Poruke: 15
Lokacija: smederevo

PorukaPoslao: Sub Nov 03, 2012 3:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sada su 5-6 cm Smile i vec jedu cele musice Very Happy muzjaci brze rastu, a i izdvojice se par Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Sub Nov 03, 2012 4:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vec sam iznosio moje misljenje o papagajima ,tako da necu nista pricati ovde,ali za oskare ,posto sam ih drzao nekih 6 godina i iz licnog iskustva ti kazem da ces jako tesko razlikovati polove(osim za vreme mresta.)
Jer meni maticni primerci koji su bili 35 cm ,zenka je bila najveca ,i dok se konacno nisu uparili ,ja sam mislio da imam par(a to su ustvari bile dve zenke koje su se malo glupirale),tako da najbolje je uzeti nekoliko malih riba i pustiti ih da rastu .
Svi koriiji i mali algari ce ti biti pojedeni,a najgore sto ce ti oskari ispastati jer to je riba koja ,ako proceni da moze da ga proguta ,ona ce pokusati,ali se lako moze zadaviti sa coridorasovim perajima koja su ostra kao igle.
I jos nesto ,diskuse -ni govora sa njima u akvarijum !

pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
smederevac
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2012
Poruke: 15
Lokacija: smederevo

PorukaPoslao: Sub Nov 03, 2012 8:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Surcinac, mozes mi ostaviti br u pp da te poz da mi objasnis nesto o oskarima?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Ned Nov 04, 2012 12:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

smederevac ::
Surcinac, mozes mi ostaviti br u pp da te poz da mi objasnis nesto o oskarima?


Pozdrav Smederevac.

Moze na pp ,a moze i javno ,slobodno pitaj sta te interesuje ,jer sve sto ovde napisemo moze nekom da koristi,tako da slobodno postavljaj pitanja.

Posto si me pitao u vezi papagaja i oskara,evo ovako ,papagaji su ti dosta agresivniji od oskara (prvenstveno jer je hibrid).
Oskar je generalno velika riba predator ,ali predator u smislu da moze da proguta neku malu ribu itd ,ali nije preterano agresivna (kod mene je to bilo minimalno) uglavnom zastrasivanje (ribe koje dolaze iz Azije su dosta agresivnije).
Ako je papagaj mnogo veci od oskara moguce je da ce ih maltretirati (ali nema pravila),i ono sto sam u prethodnom postu naveo ,na to moras da povedes racuna jer oskar ce bez razmisljanja progutati (pokusati) neku manju ribu ,i to moze imati posledice ,jer znam ljude kod kojih se dogodilo ono sto sam napisao u vezi coridorasa,primer ja mom drugu ,njegovom oskaru vadio coridorasa iz usta rukama jer se tako zaglavio da oskar samo sto nije uginuo-tako da sto se toga tice moras da budes veoma pazljiv.

Odredjivanje pola kao sto sam spomenuo je MNOGO tesko ,jer cak i kod odrasle ribe sve dok joj ne vidis papilu prakticno je nemoguce odrediti pol,ali verujem da ti to sada nije ni bitno jer jos su mlade ribe i sada ti je prioritet njihov napredak


Smile

pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
smederevac
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2012
Poruke: 15
Lokacija: smederevo

PorukaPoslao: Ned Nov 04, 2012 2:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pazi, imam 4 papagaja, 1 veliki 3 mala, sto znaci da ce ta 3 mala da narastu, imam pangazijusa malog jos uvek, velika 2 cistaca za staklo, imam i neke albino sa bodljima isto za staklo, ukupno imam preko 30 cistaca za staklo i dno, bice problem tih 10 oskara, jer papagaje nikada ne bih izbacio iz aq jer su predivne i prepametne ribe (moje misljenje naravno) a oskari ce porasti veoma brzo, pa sam mislio sada dok su jos uvek mali ostavim 1 ili 2 para. sta da radim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Ned Nov 04, 2012 12:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

smederevac ::
pazi, imam 4 papagaja, 1 veliki 3 mala, sto znaci da ce ta 3 mala da narastu, imam pangazijusa malog jos uvek, velika 2 cistaca za staklo, imam i neke albino sa bodljima isto za staklo, ukupno imam preko 30 cistaca za staklo i dno, bice problem tih 10 oskara, jer papagaje nikada ne bih izbacio iz aq jer su predivne i prepametne ribe (moje misljenje naravno) a oskari ce porasti veoma brzo, pa sam mislio sada dok su jos uvek mali ostavim 1 ili 2 para. sta da radim?


Pa posto volis papagaje onda preme njima bi trebalo da slozis akvarijum,ja bi recimo izbacio pangazijusa jer je to velika riba ,a i ne uklapa se u tu postavku,algari donekle mogu da budu u akvarijumu ,ali ako imas coridorase onda je bi njih izvadio iz akvarijuma.
Jeste problem tih 10 oskara ,ali to je jedini nacin da ih pustis da se sami uparuju ,a i oskar voli drzustvo svoje vrste ,tako da jedino da ostavis onda jedno 5 oskara jer na toj velicini je nemoguce odrediti pol.pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
smederevac
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2012
Poruke: 15
Lokacija: smederevo

PorukaPoslao: Ned Nov 04, 2012 1:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ostacicu 5, pa valjda ce biti neki par....pozzz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Ned Nov 04, 2012 4:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

smederevac ::
ostacicu 5, pa valjda ce biti neki par....pozzz


Nikada se ne zna ,ali opet su vece sanse nego da ostavis 2,tako da samo se opusti i uzivaj u njima jer to su fantasticne ribe,i veoma pametne u sto ces se i sam uveriti (oskar vazi za jednu od najpametnijih riba).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Podloga i mozda problem Imperatore Podloga 8 Uto Jan 26, 2021 8:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kombinacija riba malizeleni Početak u akvaristici 2 Pon Maj 04, 2020 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mozda nekome bude interesantno i prak... manastiriste Razno 4 Sub Sep 14, 2019 10:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kombinacija amazonca i borca Rizbo Početak u akvaristici 3 Čet Mar 28, 2019 3:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bela paucinasta materija...mozda su h... manastiriste Ostali Stanovnici 1 Ned Dec 23, 2018 3:27 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License