Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Komoda i veci akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
petar87
Akvarista



Registrovan: 26 Okt 2013
Poruke: 10

PorukaPoslao: Pet Mar 14, 2014 6:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav svima, znam da ova tema nije za moje pitanje ali trazio sam po forumu nesto o oveme ali nisam pronasao. interesuje me komoda za akvarijume. tacnije, imam akvarijum na komodi koja je od iverice debljine 2cm, duzina je 80cm, sirina 40 na kojoj trenutno stoji akvarijum od 65L. moje pitanje je da li bih ja mogao na tu komodu da stavim veci akvarijum, recimo kao sto je i sama komoda. zaboravih reci da vec postojeca komoda ima po sredini jednu pregradu, koja deli komodu na dve manja ormarica, a i dodje kao bolji oslonac. ako moze neko da odgovori, odnosno da da sugestiju. hvala svima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Mar 14, 2014 6:18 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

dachacezar
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2014
Poruke: 64
Lokacija: Beograd Borca

PorukaPoslao: Pet Mar 14, 2014 10:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Petar 087, po nekoj mojoj racunici to bi bio aq 80 sirina*40 visina*40 dubina a zapremine 128l ili kad oduzmemo staklo debljine 6mm dobijamo 111l vode. Mozes slobodno da koristis tu komodu samo neznam dali je na nogicama ili na cokli, ako je na cokli ili na nogicama samo na krajevima stavi nogice ispod poda gde je vertikala jer ce vremenom doci do krivljenja vertikale. Inace bavim se namestajem pa ti zato dajem ovakav savet jer su ti ledja od komode verovatno od lesonita a on je slab da nosi ovu kilazu i zato dolazi do krivljenja poda i plafona. E da umalo da zaboravim da ti skrenem paznju: ako je komoda na nogicama proveri dali su ti nogice zahvatile i bocne stranice jer ako nisu obavezno ih pomeri da stranice leze na nogicama. Toliko od mene nadam se da sa ti pomoao, POZDRAV Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 14, 2014 11:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druze, fotografisi ti komodu pa da mozemo da komentarisemo. Ovako je nezahvalno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
petar87
Akvarista



Registrovan: 26 Okt 2013
Poruke: 10

PorukaPoslao: Sre Mar 19, 2014 8:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Komoda je na cokli, meni se cini da se gornja ploca izvitoperila malo, a ledja su od lesonita. Evo i slika. Ne obracajte paznju na akvarijum, ovih dana se rasformirava
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
petar87
Akvarista



Registrovan: 26 Okt 2013
Poruke: 10

PorukaPoslao: Sre Mar 19, 2014 8:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo jos jedna slika, sad od komode, jer je ova prva greska
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cvelegoa
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 222
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Sre Mar 19, 2014 9:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma mozes....kad bi video na sta ja drzim akv od 120l krstio bi se...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Mar 20, 2014 9:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice izdrzljivosti tezine, nista ne brini, bez problema ce izdrzati akvarijum koji si planirao.
Jedino sto je ta folija kojom je oblozena iverica komode i cime je kantovana, veoma osetljiva na vodu pa ces vremenom imati problema sa tim. Moraces uvek jako pazljivo da radis oko njega kako bi sto manje kvasio komodu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
n1kolaola
Akvarista



Registrovan: 03 Jul 2011
Poruke: 152
Lokacija: Petrovaradin

PorukaPoslao: Čet Mar 20, 2014 11:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

u najgorem slucaju, skines zadnju stranu i dodas, punu od iverice 2 cm i resio si sve moguce probleme
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
petar87
Akvarista



Registrovan: 26 Okt 2013
Poruke: 10

PorukaPoslao: Čet Mar 20, 2014 11:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok, hvala ljudi. probacu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Mar 20, 2014 1:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pokusaj sa necim da zastitis policu ( barem taj gornji deo police koji je i na udaru vode tj prskanja vode ) .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IvanGrozni
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2013
Poruke: 85
Lokacija: Mladenovac-Priština

PorukaPoslao: Čet Mar 20, 2014 2:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

petar87 ::
pozdrav svima, znam da ova tema nije za moje pitanje ali trazio sam po forumu nesto o oveme ali nisam pronasao. interesuje me komoda za akvarijume. tacnije, imam akvarijum na komodi koja je od iverice debljine 2cm, duzina je 80cm, sirina 40 na kojoj trenutno stoji akvarijum od 65L. moje pitanje je da li bih ja mogao na tu komodu da stavim veci akvarijum, recimo kao sto je i sama komoda. zaboravih reci da vec postojeca komoda ima po sredini jednu pregradu, koja deli komodu na dve manja ormarica, a i dodje kao bolji oslonac. ako moze neko da odgovori, odnosno da da sugestiju. hvala svima.


Ja imam komodu sličnih dimenzija i sa unutrašnjom pregradom na sredini, na kojoj stoji JUWEL rio 125. Malo je šira i duža od akvarijuma, za po 5mm. Tako da na tvoju sigurno može da stane veći akvarijum. Na zadnju stranu umesto lesonit ploče, koja se sigurno nalazi, obavezno dodaj punu ivericu koja će učvrstiti celu komodu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Mar 20, 2014 3:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam bezbojnim lakom za nokte presao sve ivice na gornjoj ploci, gde su spojevi univera i kant trake. Smile

ode ceo zenin lak za nokte.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License