----------------------------------- reventon Sre Jan 03, 2018 7:45 pm ----------------------------------- Mnogo puta sam cuo da neke biljke nisu kompatibilne, ali nazalost, u praksi nisam obratio paznju. Ranije sam u akvarijumima imao bar po 10 vrsta biljaka, i uvek se desavalo da neka jednostavno nece da raste. Da li je to bilo zbog uticaja drugih biljaka, ili zbog neodgovarajucih uslova, ne znam. Ali retko kada su mi propadale one manje zahtevne, sto je i logicno. Ali nekada sam mozda jednostavno ubacio neku biljku, a za nju nisam imao odgovarajuce uslove (iako sam mislio da ih imam), pa krivicu mogu da svalim na nekompatibilnost sa ostalom florom. Drugim recima, da bi ovaj "eksperiment" uspeo, trebalo bi i jednoj i drugoj test biljki omoguciti idealne uslove. Ali ni to nije sasvim moguce jer idealni uslovi za jednu biljku nisu idealni za drugu. Druga npr trazi malo manje svetla, malo veci ph, malo manju temperaturu itd... Tako da je tesko dati precizan odgovor na pitanje koja smeta kojoj, i u kojoj meri joj smeta. U svakom slucaju, zanimljiva tema :rukovanje: