----------------------------------- malipirat Pet Apr 29, 2011 11:36 pm Kompletan Mrest Ancitrusa ----------------------------------- Kao sto sam obecao posle snimka Kompletan mrest Borca snimio sam novi video o mrestu koji mozda pomogne nekom da razmnozi ancitruse prelepe i korisne ribice...Izvolite... [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=EvwfBHKjmHw[/youtube] post izmenio:: nikouro http://www.akvarijum.org/forum/kako-postaviti-video-sa-you-tube-a-t1540. ----------------------------------- yasnav2 Pet Apr 29, 2011 11:40 pm ----------------------------------- Svaka cast!Odlican tekst i dobar klip. ----------------------------------- larsson Pet Apr 29, 2011 11:59 pm ----------------------------------- Bravo,jedva cekam da se ovako desi i kod mene u akvarijumu!!!!!!! ----------------------------------- black dragon Sub Apr 30, 2011 12:09 am ----------------------------------- svaka cast ----------------------------------- malipirat Sub Apr 30, 2011 12:14 am ----------------------------------- Hvala na pohvalama drugari....nadam se da ce nekom pomoci da izmresti ove jako korisne ribice... ----------------------------------- black dragon Sub Apr 30, 2011 12:21 am ----------------------------------- svaka cast ----------------------------------- Saleto Sub Apr 30, 2011 12:30 am ----------------------------------- Bravo MaliPirate i srecno sa malcimajavascript:emoticon(':bravo:') ----------------------------------- stefanovic^v Sub Apr 30, 2011 12:35 am ----------------------------------- Stvarno odlicno uradjeno! Jedna od mojih omiljenih riba :bravo: :) ----------------------------------- kaplarm Sub Apr 30, 2011 12:48 am ----------------------------------- Koliko vremena prodje izmedju dva mresta kod tebe ? ----------------------------------- malipirat Sub Apr 30, 2011 1:27 am ----------------------------------- Ovo mi je prvi mrest ancitrusa....kod tebe? ----------------------------------- misoo83 Sub Apr 30, 2011 12:29 pm ----------------------------------- lep video :) ----------------------------------- kaplarm Sub Apr 30, 2011 2:12 pm ----------------------------------- Ovo mi je prvi mrest ancitrusa....kod tebe? I meni bio prvi pre dva meseca odprilike. ----------------------------------- dejasoko Sub Apr 30, 2011 2:18 pm ----------------------------------- :bravo: za video. ----------------------------------- malipirat Sub Apr 30, 2011 2:39 pm ----------------------------------- Ovo mi je prvi mrest ancitrusa....kod tebe? I meni bio prvi pre dva meseca odprilike. Meni su glavne ribe Diskusi ali volim tako s vremena na vreme da izmrestim neku ribu,a ancitrusi mi trebaju oni nikad nisu na odmet...sledeci video sto cu raditi su koridorusi....Negde sam procitao da zenka ancitrus moze i dva puta mesecno da baci ikru...ali nisam siguran gde ...videcemo :lol: Ma kad mi ove moje mrcine (diskusi) postanu polno zreli za neki mesec i skupim kintu za aparaturu to ce biti video MREST DISKUSA e to jedva cekam :) ----------------------------------- shilebos Ned Maj 01, 2011 2:11 am ----------------------------------- Svaka cast ;) ----------------------------------- oki moki Ned Maj 01, 2011 3:21 am ----------------------------------- sve si ekstra odradio!!!! :D :D :D ----------------------------------- pallmall Ned Maj 01, 2011 10:31 am ----------------------------------- Svaka čast na dobroj video prezentaciji za nas koji to još nismo uspeli da izvedemo. :cestitka: ----------------------------------- boki 013 Pon Maj 09, 2011 3:53 pm ----------------------------------- hvala za video mreste posle drugog puta uspeo ----------------------------------- malipirat Pon Maj 16, 2011 1:10 pm ----------------------------------- Evo posle 2 nedelje opet bacili ikru samo ovaj put mnogo vise :) ----------------------------------- malipirat Pon Jun 13, 2011 9:51 pm ----------------------------------- http://www.youtube.com/v/CB-EoeVLbpc Evo i treci put bacili Ikru i to sad izgleda ovako..2 generacije plivaju i jos 1 u vidu ikre ceka da propliva :) ----------------------------------- Hemac88 Pon Jun 13, 2011 10:14 pm ----------------------------------- Da su ti zivi i zdravi!:) ----------------------------------- -(Il!j4- Ned Jul 17, 2011 4:13 pm ----------------------------------- Svaka cast !! Bravo Bravo ----------------------------------- Cuja Ned Jul 17, 2011 9:22 pm ----------------------------------- Svaka Cast...:) ----------------------------------- sgorankg Uto Avg 16, 2011 6:35 pm ----------------------------------- Imam jedno pitanje vezano za mrest. Da li puzevi( neznam im ime ali su zuckasto smedje boje i mnoze se neverovatnom brzinom) predstavljaju problem za mladj ancitrusa? Naime u pecini gde su se mrestili video sam jednog puza srednje velicine( 3-5mm). Da li da ga izbacim, da ga nediram ili... Plasim se da nesto ne poremetim u razvoju mladji jer su tek izasli iz ikre pre par sati? ----------------------------------- sijamski borac Ned Okt 30, 2011 6:33 pm ----------------------------------- Kad moze da se uoci pol ancitrusa koje velicine treba da budu? ----------------------------------- nebojsa Pet Feb 03, 2012 4:04 pm kupio bih maticne ancitruse ----------------------------------- da li ima neko da mi proda maticne ancitruse ? hvala u napred ----------------------------------- nikouro Pet Feb 03, 2012 4:20 pm ----------------------------------- Pol kod ancija se uoci na velicini od 4,5 cm pa navise .... ----------------------------------- sijamski borac Pet Feb 03, 2012 6:19 pm ----------------------------------- Mozes da postavis slike kako izgleda muzjak a kako zenka ? ili da mi objasnis kako da prepoznam pol.. izmenio: sale75bgd ----------------------------------- sale75bgd Pet Feb 03, 2012 7:17 pm ----------------------------------- A zasto citiras postove sa iste strane? Nema potrebe za tim. Muzjak ima brkove zenka nema. Muzjak: http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/S6300041.jpg Zenka: http://i263.photobucket.com/albums/ii137/salemaki/S6300063.jpg ----------------------------------- nikouro Sub Feb 04, 2012 11:36 am ----------------------------------- Da uslikam mladog ancistrusa .... bice to veoma tesko. Sale je postavio slike i vidi se razlika. Kod mlade ribe, muzjak, na pocetku se vide tri mala brkcica odmah iznad usne. Vremenom se pojavljuju i ostatak a kako stari tako brkovi i rastu. ----------------------------------- sijamski borac Sub Feb 04, 2012 7:59 pm ----------------------------------- E hwala svima onda imam dva muzjaka albino posto imaju po tri brkcica i jednu obicnu zenku a koliko treba da ih bude za mrest? ----------------------------------- tomislav85 Sub Feb 04, 2012 8:01 pm ----------------------------------- Jedan par znaci muzjak i zenka ----------------------------------- sijamski borac Ned Feb 12, 2012 1:04 am ----------------------------------- Hvala na pohvalama drugari....nadam se da ce nekom pomoci da izmresti ove jako korisne ribice... Kazi mi jos u kakvoj si vodi izmrestio ove ribice dali obicna cesmovaca ili si morao da je omeksavas? ----------------------------------- Bojan Ned Feb 12, 2012 10:13 am ----------------------------------- Mreste se u obicnoj cesmovaci. ----------------------------------- sijamski borac Ned Feb 12, 2012 12:33 pm ----------------------------------- ok.. Hwala ----------------------------------- matija2008 Ned Feb 12, 2012 3:00 pm ----------------------------------- Ja ubacio neku pecinicu za njih, a muzjak mi izrovario ceo aq oko pecinice! Poludeo ili sta???? ----------------------------------- veljko023 Ned Feb 12, 2012 8:24 pm ----------------------------------- Ne neki muzjaci jednoctavno tako rade. Neki odgajivaci ubace u akvarijum dosta peska i obicnu plasticnu cev za odvod i onda muzjaci oko cevi iskopaju gnezdo,,rupu''. Gde u divljini da nadju keramicki cup ili?... ----------------------------------- matija2008 Ned Feb 12, 2012 9:28 pm ----------------------------------- Brate nije normalan , znas na sta mi lici aq :-) ----------------------------------- Bojan Ned Feb 12, 2012 9:43 pm ----------------------------------- Dok ne probusi rupu na dnu stakla i voda iscuri sve je normalno :D ----------------------------------- matija2008 Ned Feb 12, 2012 10:39 pm ----------------------------------- :-) vidimo se druze uskoro, trebace mi nesto za novi aq od 160l :-):-):-) ----------------------------------- gotika Uto Feb 14, 2012 9:04 pm ----------------------------------- svaka cast !ovako nesto duze vreme trezim probacu nov sam na forumu ali ne i u akvaristici ----------------------------------- ZoranC Čet Feb 16, 2012 7:29 pm mrest ----------------------------------- Pozdrav svima, moze se reci da sam nov i treab mi pomoc tj savet,imam muzijaka i dve zenke, kod mene su vise od godinu dana i velicine su muzijak 8,9cm a zenke oko 6,7cm stim sto je jedna zenka toliko debela da mislim da ce puci....druga nije ni blizu.Muzijak je stalno mangro panju a zenke koje kuda...nikako da se upare pa mi treba pomoc oko hranjenja i pripreme za parenje,sve sam vec procitao...dajem im barenu sargarepu ali nju jede samo muzijak i danas sam kupio spirulinu pa cemo videti kasnije kako ide sa njom....inace su u akvarijumu sa gupikama koje su se tek izmrestile,aq je 95L, ima bilja malo, podlogu,dva panja, grejac na 26c, sta dalje raditi? ----------------------------------- nikouro Pon Feb 20, 2012 1:26 pm ----------------------------------- NIgde ne procitah da imaju i pecinu ??? Kokosov orah je idealan u te potrebe, kao i nesto iz DIY varijante sa kamenjem, keramikom .... ili neki cup. Bilo sta gde bi mogli ikru da postave. Ako i tada se ne upare, trazi neku drugu zenku ili muzjaka pa pokusaj sa nekom drugom kombinacijom ancistrusa. ----------------------------------- ZoranC Pon Feb 20, 2012 5:44 pm ----------------------------------- Imaju dva panja od toga je jedan namesten tako da izgleda kao rupa i stavio sam saksiju,ali sada iznenadjenje za mene posle moga pisanja odem i pogledam kada jedna zenka tanka i muzijak cuva ikru iza tog panja...u saksiju nije ni ulazio....postavicu ovih dana i fotografije ----------------------------------- ZoranC Pet Feb 24, 2012 12:04 am ----------------------------------- Za sada je proslo 4 dana temperatura je 28c,jaja su onako narandzaste boje, dali je to ok? I samo da pitam sa cime sada da hranim zenku da bi se vratila u normalu tj da bi ponovo dosla u stanje za parenje? Takodje imam jos dve zenke koje mi izgledaju kao da nemaju ikre u sebi (normalnog su izgleda samo sto nemaju stomak), a sve su kod mene 1.5 godinu i velicine oko 5,6 cm? ----------------------------------- Bojan Pet Feb 24, 2012 9:03 pm ----------------------------------- Ok je ikra, to je normalna boja za nju. ----------------------------------- ZoranC Pet Feb 24, 2012 10:01 pm ----------------------------------- Danas su izasli prvi malci! Opet pitanje dali se svi izlegu prvog dana ili mogu i kasnije posto se 1/3 izlegla, a ostali nisu? Kada pogledam jajasca ima unutra malih koji se pomeraju ali jos nisu izasli iz jajeta. ----------------------------------- nemanjask Sub Feb 25, 2012 12:51 am ----------------------------------- I to je normalno, ne izvaljajuu se svi od jednom, sačekaj još dan ili dva pa što ostane od ikre usisaj jer se to neće izvaljatii a može da zagadi vodu. ----------------------------------- ZoranC Sub Feb 25, 2012 6:30 pm ----------------------------------- Koliko sam danas uspeo da vidim svi su se izvaljali i koliko sam uspeo da prebrojim ima ih oko 56 komada, par komada +- . ----------------------------------- Soprano Ned Feb 26, 2012 4:45 pm ----------------------------------- Imam i ja jedno pitanje a vidim da se ovakvo nije provuklo kroz ovaj topic.Naime,svojevremeno kad sam ja pocinjao da se bavim akvaristikom ( imao sam svega 15 god ) nije postojao net kao mogucnost informisanja i komunikacije.Da ne duzim iz casopisa razno raznih sam ucio o ovom hobiju i razmnozio ancitrose kao i mnoge zivorotke.Sta se ustvari desilo kad su mali ancitrosi porasli na meru negde od 1,5cmm-2cmm muzjak ih je sve pobio do jednog.Nisam to u pocetku ni primetio nego jednom prilikom bio pored ag. i cijem kako je nesto puklo kad ono muzjak se zaleteo pravac na malisana. Sta da se radi u ovom mom slucaju i sta dovodi do ovakve reakcije.Takodje sam tada procitao da muzjak hoce da ih pobije i treba ga izvaditi. Da izvaditi ali gde kad imam samo jedan ag.Ovaj moj problem se potire sa onim sto sam video a da je akvarijum pun mladji i nigde ni traga od nasilja.Hvala ----------------------------------- ZoranC Sre Feb 29, 2012 9:01 pm ----------------------------------- Evo oca i malisana http://i42.tinypic.com/1sk29j.jpg http://i44.tinypic.com/1126529.jpg http://i39.tinypic.com/2w56b13.jpg http://i39.tinypic.com/14nz3x0.jpg ----------------------------------- matija2008 Čet Mar 29, 2012 10:07 pm ----------------------------------- Imam blesavog muzjaka, kopa po celom aq! Jel to normalno , ili??? ----------------------------------- Kavali Uto Apr 10, 2012 2:32 pm ----------------------------------- Ancistrus je teritorijalna riba, tako da verovatno samo trazi svoje mesto ----------------------------------- joca93knj Uto Apr 10, 2012 2:54 pm ----------------------------------- Muzjaci vole da se zavlace svuda po akvarijumu...a obicno kopaju nee tunelcice ili pecinice...tu se kriju a to im kasnije sluzi i za mrest... ----------------------------------- japamija Uto Apr 10, 2012 9:57 pm ----------------------------------- Da li smem da ih hranim sa jabukom, i kako da je pripremim? ----------------------------------- Kavali Sre Apr 11, 2012 12:16 am ----------------------------------- Xexexe, pa gde bas jabuku nadje? :) Ne znam, nisam probao ----------------------------------- Nikola KV Sre Apr 11, 2012 12:22 am ----------------------------------- Bravo pirate! Sa cim ih hranis? ----------------------------------- CoFi Sub Apr 14, 2012 7:20 pm ----------------------------------- Kako da otkrijem kog je pola u prodavnici kad se prodaju mali... Al se vide brkovi ili? ----------------------------------- nemanjask Sub Apr 14, 2012 9:38 pm ----------------------------------- Jesu tebi rasli brkovi kad si bio mali? :cestitka: :cestitka: :cestitka: ----------------------------------- Nikola KV Sre Apr 18, 2012 11:28 pm ----------------------------------- Kako da znam kad je ancitrus zreo za mrest? ----------------------------------- japamija Sub Maj 05, 2012 12:05 pm ----------------------------------- Imam maticni par ancistrusa i vec mesec dana "plivaju" u posebnom mresnom akvariumu a nista od mresta. Akvarijum 40 l, pez podloge sa 10-ak nana na kamenu, imaju 2 pecine. Hranim ih sa nekom lisnatom biljnom hranom i kolutovima tikvice. Neki predlog kako da ih stimulisem na mrest? ----------------------------------- Cvrc Sub Maj 05, 2012 12:11 pm ----------------------------------- Glupavo pitanje, ali jesu se vec mrestili ? Ili si ti to od nekog kupio "maticni par" ? ----------------------------------- japamija Sub Maj 05, 2012 1:57 pm ----------------------------------- Dobio sam ih, a ne znam da li su se mrestili. ----------------------------------- ZoranC Sub Maj 05, 2012 5:02 pm ----------------------------------- Dali kada se hrane ancistrusi treba krastavac da se prokuva ili onako ziv da se daje? ----------------------------------- moma95 Sub Maj 05, 2012 5:21 pm ----------------------------------- prokuva :) ----------------------------------- bakibgd Sub Maj 05, 2012 5:44 pm ----------------------------------- Imam maticni par ancistrusa i vec mesec dana "plivaju" u posebnom mresnom akvariumu a nista od mresta. Akvarijum 40 l, pez podloge sa 10-ak nana na kamenu, imaju 2 pecine. Hranim ih sa nekom lisnatom biljnom hranom i kolutovima tikvice. Neki predlog kako da ih stimulisem na mrest? Ukoliko je stvarno rec o polno zrelim ribama, trebalo bi da im menjas vodu cesce, po 1/3 ili vise, mozda na svakih par dana i da se sto vise kiseonika ubacuje, jer im je to okidac za mrest... To sam procitao ovde na forumu, prelistaj malo, pa ces naci sve sto te zanima... :) Evo ti link, da se ne mucis http://www.akvarijum.org/forum/ancistrus-mrest-t285.html ----------------------------------- kaplarm Sub Maj 05, 2012 8:27 pm ----------------------------------- Dobio sam ih, a ne znam da li su se mrestili. Pa kako znas onda da su maticni ? ----------------------------------- japamija Sub Maj 05, 2012 10:18 pm ----------------------------------- Zato sto su veliki oko 11-12 cm i muzijak ima ogromne brkove. Imam spoljni filter sa fontanskom pumpom, a vodu menjam na 3-4 dana. Probacu da nadjem neku vazdusnu pumpu. Hvala vam. ----------------------------------- ZoranC Sub Maj 05, 2012 11:10 pm ----------------------------------- Hvala na odgovoru! ----------------------------------- ZoranC Sub Maj 05, 2012 11:33 pm ----------------------------------- Evo mojih ancija sa 3 meseca i nekih 4cm http://i47.tinypic.com/2hyvxxw.jpg ----------------------------------- ZoranC Sub Maj 05, 2012 11:33 pm ----------------------------------- http://i50.tinypic.com/2ez016s.jpg ----------------------------------- ZoranC Sub Maj 05, 2012 11:35 pm ----------------------------------- http://i47.tinypic.com/qxwd5d.jpg ----------------------------------- kaplarm Ned Maj 06, 2012 12:03 am ----------------------------------- Maticni ancistrus je polno zrela riba, Maticni ancistrus je riba koja je vec uparena, nije dovoljno samo da je velika, specificnost kod ancistrusa je da iako imas muzjaka koji se vec pario moguce da nece sa tvojom zenkom ili obrnuto. A na tvoje pitanje kako da ih stimulises na mrest ja bih rekao nikako, jednostavno cekas da budu spremni, secam se da sam imao 2 ancistrusa viska i izbacio ih u neki akvarijum sa zivorotkama oko 30 l, bez pecina bez podloge samo filter pumpa i grejac, bacili ikru izmedju stakla i pumpe i evo sad imam 10 ak komada koji su se izlegli, da napomenem ribe nisu bile vece od 5-6 cm, kao sto rekoh velicina ne igra najznacajniju ulogu. ----------------------------------- kaplarm Sub Maj 19, 2012 1:18 am ----------------------------------- Koliki treba da bude minimum mresni akvarijum za ribe velicine 12-13 cm ? Meni su se dosad mrestili u zajednickom akvarijumu ali posto ce doci do nekih promena a imam neke manje akvarijume, interesuje koliki ce im biti dovoljan. ----------------------------------- zokizoki011 Sub Maj 26, 2012 1:26 am ----------------------------------- Dali ancistrusi jedu mladj drugih ribica? ----------------------------------- nemanjask Sub Maj 26, 2012 9:27 am ----------------------------------- Vrlo rado će pojesti ikru i mlađ ikrašica u prvim danima. ----------------------------------- Wizzy Sre Jun 06, 2012 12:42 am ----------------------------------- Cime se hrane bebe ancistrusa kada se tek izlegu? ----------------------------------- BojanCheNS Čet Jun 07, 2012 1:54 am ----------------------------------- Hoce li se mrestiti ancisrtusi ukoliko je u akvarijumu samo kamen kao i neka kucica za ciklide? ----------------------------------- Bojan Pet Jun 08, 2012 8:38 am ----------------------------------- Posto proplivaju mladj ancistrusa ce jesti sve sto im padne pod ruke. Za mrest se moze iskoristiti i obicna solja (ona veca). Moguce je da ce se mrestiti u toj kucici za ciklide. ----------------------------------- dakillis Pet Jun 29, 2012 2:42 pm ----------------------------------- Svaka čast druže i samo nastavi tako :)) ----------------------------------- Wlayko91 Sub Jun 30, 2012 1:21 am ----------------------------------- Ja malopre da nahranim ribe kad... http://img607.imageshack.us/img607/6720/image0315o.jpg Ovo sam nasao po podlozi, muzjak je ispod panja, tu je napravio tunel pa predpostavljam da je i ikra tu, zenka je smrsala vidljivo. Muzjaka imam oko godinu dana i jace, dok sam zenku kupio pre par meseci, sutra cu da iskopam temu gde su me ubedjivali da ne kupujem zenku vec samo maticni par koji je skuplji ali ce se isplatiti vremenom, zenku nemam ni dva puna meseca i evo, vec su se uparili i vec se isplatilo. ----------------------------------- dlkhgkl Pon Jul 09, 2012 10:43 am ----------------------------------- Bravo MaliPirate i srecno sa malcimajavascript:emoticon ----------------------------------- Spoooky Ned Sep 09, 2012 4:00 pm ----------------------------------- A jel moze u nekom slucaju zenka da bude veca od muzjaka?...posto kod mene je tako...a pise u videu malog pirata (koji je odlican) sve pohvale,da je zenka uvek manja od muzjaka..??? ----------------------------------- Bojan Pon Sep 10, 2012 6:52 am ----------------------------------- Nije bitna velicina vec ljubav :) :wink: ----------------------------------- Spoooky Pon Sep 10, 2012 10:20 am ----------------------------------- Haha,e pa super onda uradicu kao na videu pa ako uspem pohvalicu se sa malcima...hvala! ----------------------------------- gabrielsid Pet Sep 14, 2012 8:23 am ----------------------------------- Odlično. Stvarno si dobar u ovome. ----------------------------------- Ringeee Ned Okt 14, 2012 10:22 pm ----------------------------------- Pitanja: 1. Da li se ancistrusi mogu mrestiti u zajednickom akvarijumu sa gupikama i ksifoima? Tj. da li ce opstati malci? 2. Da li se malci mogu prebaciti nakon mresta u drugi akvarijum, koji je spojen istim spoljnim filterom sa prvobitnim?(ista voda kruzi) 3.Kako protice proces uparivanja? Znaci ubacio sam muzijaka, manji je od zenke ali ima izrasle brkove svuda, ne samo ona 3 mala, kao ovaj moj tinejdzer. Prvo su se tukli, zakacinjali onim siljcima ispod skrga, ako znate na sta mislim. Sada se jure po akvarijumu, tj. muzijak juri zenku, i ulazi u pecinicu, uglavnom on, ona udje po nekad.. kad on izadje. ----------------------------------- Tiger barb Pon Okt 15, 2012 9:59 am ----------------------------------- Evo da se i ja pohvalim sa mrestom ancistrusa... Sinoc se izmresitili. Velicine su oko 7-8 cm i ranije su u dva navrata krenulli sa mrestom (zajedno ulazili u kucicu itd..) ali nikad nisu isli do kraja. Dan nakom zamene dela vode i ubacivanja nove pecine (parce plasticne cevi za vodovod, od nekih 10-12 cm, koja je otvorena samo sa jedne strane) izmrestili se sinoc, mislim da nema puno ikre a to im je oboma prvi mrest. Muzjak je unutra non stop ali sumnjam da ce nesto preziveti posto su u zajednickom akv. sa botiama skalarima ksifoima ... no nije vazno. Bitno je da su krenuli da rade pa cemo videti za dalje. Temp. vode je 25 C. ----------------------------------- Tiger barb Pon Okt 15, 2012 9:36 pm ----------------------------------- Primetio sam da da je zenka i danas bila u pecini par puta a mladji muzjak je postao jako radoznao, dovoljno da se ikra otkaci i ispadne napolje iz pecine...sad sam je nekako ugurao unutra i postavio jedan kamen na ulaz u cev da bas ne izleti opet... ako me ne bude mrzelo videcu da prebacim sve u manji akv pa ta tamo budu sami bez radoznalih komsija.. a evo i jedne slike ;) http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_64301410_anci%20ikra.jpg ----------------------------------- Bojan Pon Okt 15, 2012 10:52 pm ----------------------------------- Sto rece bitno je da su poceli a vremenom ce postati sve bolji roditelji kad budu imali vise iskustva. Nadam se da ce nesto biti od ovog mresta pa da vidimo i slike i malisana :wink: ----------------------------------- Tiger barb Uto Okt 16, 2012 8:37 pm ----------------------------------- Videcemo sta ce biti jer sam danas u dva navrata opet vracao ikru u pecinu tj cev, posto stalno ispada napolje... sad sam kao nesto pregradio da ne moze tako lako da ispade. Kroz koji dan cemo videti dal ce se izleci nesto pa cemo za sledeci put smisliti sta i kako... ----------------------------------- Tiger barb Sre Okt 17, 2012 7:23 pm ----------------------------------- Update: ikra je ipak i pored konstantnog vracanja i postavljanja kamencica kao pregrada, zavrsila van pecine, ispod parceta mangro panja (vidi se deo panja na slici na prethodnoj strani). Muzjak je sad ispod panja i cuva ikru..ako bude prezivelih bice pravo cudo posle svega :) ----------------------------------- Tiger barb Ned Okt 28, 2012 2:00 pm ----------------------------------- noi update: danas samo konacno uspeo da uz pomoc baterijske lampe zavirim u cev na cijem ulazu jos uvek strazari muzjaka i mase perajima... unutra ima malisana! :D pored citave zbrke sa ikro mi brojnog izbacivanja iz pecine, guranja po akvarijumu i moju pomoc oko vracanja nazad, ipak su se izlegli ;) ----------------------------------- Tiger barb Uto Okt 30, 2012 11:33 pm ----------------------------------- danas primetio malca van pecine...nadam se da nece zavrsiti kao rucak ribi u pozadini.... http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_46608027_DSC_1084m.jpg ----------------------------------- Ringeee Sre Nov 07, 2012 12:09 am ----------------------------------- Imam pitanje vezano za ancije. Imam zenku.. veliku, ima desetak cm, muzijaka manjeg za dosta od nje, ali sa velikim brkovima tako da mislim(posto on nije odrastao kod mene nego kod komsinice),da je zreo, ali slabo porastao. E sad, kada sam ga ubacio, prvo se tukao sa zenkom, zatim usao u pecinu, pa ulazili naizmenicno, pa zajedno.. e sad par dana on udje ponekad, ali ga ona uglavnom juri(veca je).Ovo je bio uvodni deo :D sad pitanja. Zenka ima ogroman stomak, verovatno pun ikre, jer ni nalik nije kad se prejede, da li ce ona baciti ikru iako juri ovoliko muzijaka? Da li ovaj manji muzijak moze oploditi tu ikru? I da li znaci nesto to sto je njoj pun stomak ikre da je i muzijak ok? Dok je bila sama, nije joj rastao stomak.. Kako funkcionise to kod njih, znam da muzijak oplodi ikru, ali kada se to desava? Nakon postavljanja ikre ili pre? ----------------------------------- matija2008 Sre Nov 07, 2012 9:03 pm ----------------------------------- Desilo se i kod mene. Mali anci. Izbrojao sam ih jedno 6-7 kom, a saa ostao samo jedan! Sta se desilo??? ----------------------------------- SmileY Sre Nov 07, 2012 11:05 pm ----------------------------------- Recimo pojeden je?! -.- ----------------------------------- Tiger barb Sre Nov 07, 2012 11:24 pm ----------------------------------- @ringeee, nije frka sto se jure, kad im dodje momenat uci ce zajedno u pecinu i izmrestice se, takodje nemora nista da znaci sto nisu iste velicine ako su polno zrel i spremni da bace ikru... Muzjak moze naravno da oplodi ikru i to ce uraditi nakon sto je zenka izbaci @matija 2008, bravo! a sta se desilo ko zna, ja sam video par malaca potom video tri komada da su dospela u filter kroz zazor a onda sutradan nema nijednog...posto mi je akvarijum sa dosta biljaka i panjeva tesko ih je videti posebno tako male a nije iskljuceno ni da su zavrsili kao rucak nekom dakle, ili da odvajas u poseban akv. ili da se ocekuje ovakav epilog... ----------------------------------- Ringeee Sre Nov 07, 2012 11:34 pm ----------------------------------- Ok.. i dalje je debela bas bas.. nikad nije bila takva.. videcemo sta ce biti ----------------------------------- TeoDos Pon Nov 12, 2012 1:03 am ----------------------------------- Evo i ja da se pohvalim drugom uspesnom mrestu ovih vodenih "nemani" :) Na prvoj fotografiji se vidi i stariji brat tj. malac iz prvog mog mresta. http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_104051911_2012-11-12_00002.jpg A evo i malaca! :) http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_122970446_2012-11-12_00003.jpg http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_150297213_2012-11-12_00001.jpg ----------------------------------- TeoDos Pet Nov 16, 2012 7:52 pm ----------------------------------- Evo danas najhrabriji krenuli u osvajanje akvarijuma. :) http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_54123528_bebe-anci.jpg ----------------------------------- dundolina Pet Nov 16, 2012 10:07 pm ----------------------------------- prelijepi,čestitam ----------------------------------- matija2008 Pet Nov 16, 2012 10:10 pm ----------------------------------- Pazi ih da ih neko ne ponjapa, kao kod mene! Prelepi su!!! ----------------------------------- nikolavr Pet Jan 11, 2013 7:06 pm ----------------------------------- Jedno pitanje jel ovaj decko polno zreo ? :) http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_64663048_11012013586.jpg ----------------------------------- Nesa Pet Jan 11, 2013 7:16 pm ----------------------------------- Meni lici na brkatu devojcicu,ako imas izbaci jos koju sliku,koje je velicine slikana riba? ----------------------------------- nikolavr Sub Jan 12, 2013 4:12 pm ----------------------------------- Evo jos jedne slike.. Ima negde oko 5.5cm.. Mislis da je ne depilirana zenkica ? :D http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_50296293_11012013588.jpg ----------------------------------- Stefan_NS Sub Jan 12, 2013 5:48 pm ----------------------------------- To je muzjak po meni... i to cist muzjak ----------------------------------- Zhorz Sub Jan 12, 2013 11:20 pm ----------------------------------- ali neznam da li je polno zreo sa 5cm..... ----------------------------------- vladov Pet Feb 15, 2013 1:02 pm ----------------------------------- Imam jedno pitanje za iskusnije clanove..Naime, ancistrusi su mi se omrijestili u zajednickom akvarijumu. Imam veci panj, a ispod njega kao pecinu koju su iskoristili ancistrusi za mrijest.Vec nekih 10-ak dana ne vidjam muzijaka i danas sam odlucio da dignem malo taj panj i na moju srecu vidio sam nekoliko malih ancistrusa...Zanima me sta da radim, odnosno da li da ih ostavim gdje jesu ili da ih pokusam uhvatiti i prebaciti u manji akvarijum...U zajednickom akvarijumu pored ancistrusa se nalazi i 10-ak zelenih barbusa, oko 50-ak neonki i 10-ak tetri... ----------------------------------- nemanjask Pet Feb 15, 2013 1:26 pm ----------------------------------- Naj sigurnija ti je opcija da ih prebaciš u zaseban akvarijum i kvalitetno hraniš da što pre dostignu veličinu u kojoj mogu sami da se bore za hranu i ne mogu da postanu plen. Verovatno će i u zajedničkom akvarijumu da prežive ali postoji realna opasnost da ostanu zakržljali jer teško mogu da dođu do hrane od svih ostalih riba a pogotovo do kvalitetne hrane koja im je neophodna u ovom trenutku. ----------------------------------- vladov Pet Feb 15, 2013 1:37 pm ----------------------------------- Kontao sam mozda da ih ne diram narednih 10-ak dana, a onda kad malo porastu da ih probam pohvatati i prebaciti u akvarijum sa malim koridasima koje takodje ocekujem... ----------------------------------- nemanjask Pet Feb 15, 2013 1:44 pm ----------------------------------- Tih 10 dana je dovoljno da zakržljaju, ako ćeš ih prebacivati onda je bolje što pre. ----------------------------------- vladov Pet Feb 15, 2013 2:38 pm ----------------------------------- Ok, hvala drug na odgovoru. Danas cu razmisliti kako mi je najbezbolnije da ih pohvatam i prebacim jer su se dosta zavukli pod panj,mada ima nesto i po pijesku da pliva..Planiram ih prebaciti u akvarijum koji mi je sada u mraku, odnosno u koji su koridasi bacili ikru... ----------------------------------- vladov Pon Feb 18, 2013 11:02 am ----------------------------------- Evo da se pohvalim da sam uspio pohvatati male i prebaciti ih u jedan stakleni filter koji trenutno ne koristim. Mladi par ancistrusa me pocastio sa preko 50 malaca ali racunam da je sigurno jos malo ostalo u akvarijumu. Imao sam srecu da su sami izasli napolje i krenuli prema povrsini (valjda kako ne ubacujem kiseonik, a dodajem co2 pa im fali kisika). Sve sam ih usisao sa usisivacem :). U stakleni filter sam stavio spuzva filter pa ce tu biti narednih 10-ak dana nakon cega ih prebacujem u akvarijum od 30-ak litara... ----------------------------------- aqvadarko Sub Mar 09, 2013 11:04 pm ----------------------------------- Jel zna neko na koji nacin da potskanem ancistruse (muzijaka i zenku) da se mreste? Menjam 1/3 vode svaki drugi dan,temp.je oko 26.stepeni. Stavljao sam list salate,postavio cup i nista. Vec su se mrestili jednom pre oko dva meseca,znaci da su zreli. Sta najvise utice na njihov mrest? ----------------------------------- darko.potic.33 Pon Mar 11, 2013 1:10 pm ----------------------------------- Kako se bezbedno prebacuje ikra iz zajednickog u mresni akvarijum, kakva treba da bude voda u mresnom akvarijumu? ----------------------------------- TeoDos Pet Nov 08, 2013 2:59 pm ----------------------------------- Tatko sa svojim potomcima. :) http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_72837660_20131107_191159.jpg ----------------------------------- Zhorz Pet Nov 08, 2013 3:01 pm ----------------------------------- :bravo: kod mene nece pa nece :urlanje: ----------------------------------- drinabb Sre Apr 09, 2014 12:21 am ----------------------------------- Hitno mi treba savet. Pre tri dana sa ubacio muzijaka i zenku. Zenka hoce da prsne a ovaj se setka po akvarijumu. Akvarijum nije veliki. Razmisljao sam posto imam jos jednog muzijaka da ga ubacim sa njima u isti akvarijum pa mozda sa njim ima vise srece ali se plasim da se nepobiju ili tako nesta. Imaju kokosov orah ali bih ja dodao jos malo "supljina" i jos jednog muzijaka? ----------------------------------- jovica Pon Sep 08, 2014 12:31 pm ----------------------------------- Evo i ja da se pohvalim, od jutros su bacili ikru na staklu kod prelivne cevi. Tata ancistrus nije mrdnuo od ikre, nije ni jeo. Da li ce biti nesto, ne znam, godinu i po su vec kod mene. http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_141017226_10622803_10201879713269183_7186959720817557_n.jpg ----------------------------------- nesa69 Pon Sep 08, 2014 12:56 pm ----------------------------------- Kao da gledam mog iz malog akvarijuma, potpuno ista lokacija :-) Prvi put je ikra propala (pobeli), vrlo brzo je došlo do drugog mresta i ostalo je 5 potomaka. Uglavnom, ako ne uspe sada, sledeći put to bolje odrade :-) ----------------------------------- vlada33 Pon Sep 08, 2014 1:21 pm ----------------------------------- Sto se tice anci-a uopste nisu teski za mrest, sve sto treba se strpljenje, raznolika hrana i ostatak ce oni sami, nemojte se nadati da ce za dan-dva od kad ih prebacite da se izmreste, ja sam ih odvojio i cekao sigurno 15+dana i sami su zavrsili sve ----------------------------------- jovica Pon Sep 08, 2014 4:54 pm ----------------------------------- Ja sam ih upario cisto jer sam zeleo da vidim kako to izgleda uzivo. Imao sam jednu zenku samo. Kasnije uzmem od zeta muzjaka, i ubacim. Raskopao je rupe na sve strane u pocetku. Medjutim ona ni da ga pogleda! :lol: Ubacio sam im i solju od kafe, rekoh da se zavuku unutra, ali im to izgleda nije bilo interesantno. Pa sam je izvadio. Sad evo on sam pronasao mesto. Pa vidim ja da mi je par dana pre podkopao prelivne cevi. A nocas je i samu prelivnu odlepio od stakla. I sad evo, ne mice uopste. Ako sta bude ,bice lepo, akvarijum je bas ubiljen, pa ko prezivi, neka prica. Izbrojao sam 27 jaja. Valjda ce nesto izaci. Bas su krupna jaja, mislio sam da su sitnija. Sto se tice prebacivanja, nista od toga, ko ce pohvatati ancistruse mrezicom u gusto ubiljenom akvarijumu. Neso, a koje ribe si imao sa njima? Ja imam ove vecito gladne molike (Pojele bi i mene, a kamoli ikru), platike, koridorase, sijamskog algara i koze. :D ----------------------------------- nesa69 Pon Sep 08, 2014 7:47 pm ----------------------------------- Imao sam, uf, to je bio 25-litraš, titeje, razbore, sekirice možda, par platika, korije, ne znam, baš tarapana. Sada su u 200 litara (taj par) i iskreno nemam pojma šta rade. Ja im ubacio kokos za drugi mrest i nije vredelo, opet isto mesto. Meni je mužjak običan crni, ženka LDA016 i bilo je možda 10-15 komada ikre. Jako se lako skrivaju, ja sam mislio da je opet propalo i jedva ih video zavučene. Nije teško da ih odvojiš ako uspeš da ih vidiš, neko tanko crevo (za nijansu veće od onog za vazduh) i usisaš ih lagano pa ih na isti način vratiš, ja ih prebacio u taložnik pošto nisam imao gde. Tu ih hranio mrvljenom hranom i spirulinom. Najbolje ako imaš kotilicu ili neki manji pa ih tamo prebaciš. Uspeo sam da pohvatam jedno 8 ili 9 komada, opstalo ovih 5, posle vraćeni nazad. Pošto nisu bili izdvojeni čini mi se da malo sporije rastu, sad rekli mi da je to normalno ali ne znam. Sad su negde oko 4 cm, čiste, rade, jedu. 4 crna i jedan braonkast :-) ----------------------------------- jovica Pon Sep 08, 2014 8:01 pm ----------------------------------- Ako uspe da izadje nesto, mislim da ce odmah zavrsiti u filteru. Povucice ih prelivna cev. U svako slucaju lepo je da su krenuli da bacaju ikru. E sad ne znam, mozda ih je podstaklo mna mrest pad temperature, juce sam ubacio grejac, pala je temp sa 27-28 na 23 za nekoliko dana. Videcemo, nadam se najboljem. Sad je u ak 25, a zenka guli alge sa stakla, iscrpelo je sigurno. Pojacacu malo spirulinu narednih par dana da se malo oporavi. Hvala Neso! :bravo: ----------------------------------- nesa69 Pon Sep 08, 2014 8:12 pm ----------------------------------- Neće sami da završe u filteru, ako imaš one standardne krajeve ne mogu da prođu. Moji se krili kod sprej bara, ako ti treba polazna tačka za potragu :-) Nadam se da će da uspe, mnogo su simpatični malci. ----------------------------------- vlada33 Pon Sep 08, 2014 8:38 pm ----------------------------------- I svakako ne rastu ravnomerno, kod mene su izdvojeni i postoji razlika u velicini... Inace neko spomenu braonkaste i drugačije, imam i ja neke svetlije nijanse, jednostavno nisu isti, nisu albino ali su svetliji i kao da nemaju sare po telu, svetliji su a na repu imaju sare, sitni su, probao da slikam ali ne ide, treba ozbiljan fotoaparat ----------------------------------- nesa69 Pon Sep 08, 2014 9:12 pm ----------------------------------- Vlado, kod mene su u pitanju dve vrste ancistrusa: http://www.akvarijum.org/forum/euva-ili-klopa-t17199.html Dok ne porastu na normalnu veličinu nisam ni sam siguran na koga će da povuku, imam inače i crvenog i žutog slične veličine pa ću baš da pratim da li su ovi moji zakržljali zbog neodvajanja. ----------------------------------- jovica Pet Sep 12, 2014 9:18 pm ----------------------------------- http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_74239447_1908398_10201900943359922_4546926680643598887_n.jpg rezultat je 11 malih u filteru, nije lose za prvi put i meni i njima! :lol: ----------------------------------- nesa69 Pet Nov 28, 2014 5:00 pm ----------------------------------- Važnost izdvajanja mladih riba kao što su iskusniji ovde mnogo puta spominjali, prvi put sam imao gde ali i prvi mrest u 200 litara, normalno ne u kokosu nego u pečini največeg panja. Nahvatano prvo 6 komada pri usisavanju taložnika, nedelju dana posle još dva i jedan nakon neke 3 ili 4 nedelje. Stari su oko mesec i po dana. Razlika 7 dana u izdvjanju, duplo u veličini, ne vidi zbog ugla, desno su na preko 2 cm, ovaj levo nešto preko 1 cm: http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_48868496_Razlike_2.jpg Razlika oko 3 ili 4 nedelje, mali se trudi da dođe na jedan cm: http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_109014366_Razlike_1.jpg Klici iz komšiluka odustali od malih akvarijuma, čekam još neka izjašnjavanja pa da kontaktiramo akvarističku sekciju :-) ----------------------------------- axterix Pet Jan 09, 2015 7:07 pm ----------------------------------- Pre nekoliko dana mladj ancistrusa se izlegla i kod mene u zajednickom akvarijumu.U kokosu sa njima je bio i otac tako da sam ih sve zajedno premestio u jedan akvarijum od 20l sa vodom iz zajednickog akvarijuma. Zanima me koliko vode mogu da im menjam nedeljno,posto kazete da su osetljivi kad su mladi na promenu vode? ----------------------------------- nesa69 Pet Jan 09, 2015 8:08 pm ----------------------------------- Ja im menjam odstojalu česmovaču u sličnom akvarijumu, u početku dva puta na dan pre hranjenja (kad potroše žumančanu kesu). Golo dno, usisam svu preostalu hranu, ubacim kolut (kad su baš mali) ili dva (pratiš koliko jedu) barene tikvice ujutru i uveče. Sad već i mrvljeni tetra diskus dodatno, i spirulina takođe. Već su na preko 3 cm pa ide jednom na dan. Imaju grejač, običan unutrašnji filter na kom je prigušen protok na izlazu sa sunđerom i preko njega aeraciju sa onim nastavkom za pumpu. Obavezno pranje filtera na nekoliko dana, prilično prljaju. Nisam primetio neku osetljivost na promenu skoro 20% vode dva puta na dan. Baš su brzo napredovali. ----------------------------------- axterix Pet Jan 09, 2015 9:25 pm ----------------------------------- Ima ih petnaestak,a muzijaka sam upravo vratio u zajednicki akvarijm jer su danas svi izasli iz kokosa. Stomaci su im jos puniji.Za koliko dana da krenem da ih hranim? A vodu su vec dobro zaprljali.Posto nemam odstajale cesmovace morace da sacekaju. Jeli 3 dana dosta da voda odstoji? ----------------------------------- nesa69 Pet Jan 09, 2015 10:23 pm ----------------------------------- Ja jedan dan ostavim pa samo dopunjujem balon. Obavezno drži što čistije možeš. Ne znam ovako da ti kazem, pogledaj kako izgleda sa žumančanom kesom pa oceni. Kretao sam čim izgubi tu baš veliku naduvenost. ----------------------------------- axterix Sub Jan 10, 2015 11:48 am ----------------------------------- Kad dodajes cesmovacu jel je sipas direktno iz balona ili je malo zagrejes? ----------------------------------- nesa69 Ned Jan 11, 2015 2:24 am ----------------------------------- Sad sam došao sa posla, direktno, imam centralno pa računam da nije ispod 23-24 stepena. Samo opušteno, žilavi su to malci. ----------------------------------- axterix Pon Jan 12, 2015 12:42 pm ----------------------------------- Jel im dovoljan taj akvarijum od 20l za njih 15-ak da tu odrastu? Posto imam samo taj i onaj gde su im roditelji i gupike,taj ima 80l. ----------------------------------- nesa69 Pon Jan 12, 2015 1:02 pm ----------------------------------- Uvek je bolje da ima više vode. Mislim da do nekih 3 ili 4 cm neće ništa da im fali u njemu. Samo ti njima stavi neku granu i panj da imaju gde da se zavlače i kače, dobro hrani i održavaj dno čistim i ne brini se. ----------------------------------- TeoDos Ned Jan 25, 2015 10:45 pm ----------------------------------- Vecera. :) http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_54700720_10488064_10205643223302590_3363410434377030467_n.jpg ----------------------------------- n.ekv Čet Feb 05, 2015 8:23 pm ----------------------------------- http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_50827164_IMAG0416%20%28Small%29.jpg ----------------------------------- nesa69 Čet Feb 05, 2015 9:09 pm ----------------------------------- Ma direktno, to je nekih par litara, koliko ode dok usisam dno. ----------------------------------- dimitrije57 Pon Mar 09, 2015 11:36 am ----------------------------------- Ja bih mrestio anccitruse ali ovi tvoji su nekako 3-4 puta veci od mojih tako da nista jos uvek preduzimam,da li oni toliko rastu???ili si ti kupio neku drugu vrstu ribice??' ----------------------------------- FEK@ Ned Maj 03, 2015 4:52 pm ----------------------------------- Moze li ikra uspjeti bez muzjaka ----------------------------------- vladansindjic Ned Maj 24, 2015 12:17 pm ----------------------------------- Moj muzijak ancistrusa je u akvarijumu sa ciklidima potkopao jedan veci kamen i u zadnje vreme nije izlazio ispod njega. Prekjuce sam prilikom nekakvog premestanja kamenja po kavarijumu podigao i taj kamen i ispod njega nasao sumu malih ancistrusa. Posto sam na raspolaganju imao jedino akvarijum sa malcima ciklida koji su se izlegli u poslednjih mesec dana prebacio sam i njih tamo. Prilikom prebacivanja mi se cinilo da ih ima dosta vise, sad ih uspevam videti svega 7-8 komada. Sta li se moglo desiti s njima? Da li se toliko dobro kriju? Mogu li im nauditi ciklidi koji su najveci na 7-8mm? ----------------------------------- Vladica Arsic Pon Avg 17, 2015 9:44 pm ----------------------------------- Imam aq od 40l, pa ako moze neko da mi kaze da li bi ancistrusima smetalo jako strujanje vode, stavio sam filter atman at-102. To je inace poseban akvarijum za njih, sa jednim muzjakom i dve zenke. Unutra je jedan panj, kokosov orah, i podloga od 1mm. ----------------------------------- crvić Pon Avg 17, 2015 10:11 pm ----------------------------------- Postoji li neki okidač za mrest ancistrusa, pošto imam ženku i mužjaka matične, albino su. Uz njih imam barbuse, i dosta drveta i kamena u akvarijumu gde mogu da polože ikru, ali ništa od toga, a već 2-3 meseca su zajedno u akvarijumu. ----------------------------------- cecam Ned Feb 07, 2016 7:22 pm ----------------------------------- Mešanče obične ančike i tate šlajrka! http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_242477626_Daki%20tel%203.jpg ----------------------------------- hotmint Ned Okt 16, 2016 3:29 pm Pomoc ----------------------------------- Imam polno zreo par ancitrusa koji su u zajednickom akvarijumu od 150l.Ubacen im je cup.Vec nekoliko dana muzjak je non stop u njemu.Danas sam primetio da je bila i zenka i da su se nesto komatali po cupu.Gledao sam koliko mogu da vidim u cupu nema ikre jedino ako je negde u gornjem delu pa nemogu da vidim jer je cup nagnut ka dole.Muzjak i dalje ne izlazi gotovo uopste iz njega ali zenka i dalje ima veliki stomak.Cini mi se da nije polozila ikru.Uslovi u akvarijumu su idealni za mrest.Zasto muzjak ne izlazi iz cupa i juri sve ribice koje pokusavaju da udju u njega ako nema ikre ili bar je ja ne vidim a i zenka je i dalje debela? ----------------------------------- jovica Ned Okt 16, 2016 5:36 pm ----------------------------------- Videces vec i sam posle 4-5 dana! :P Naterace je vec on da ulegne u ljubavno gnezdo, polako. Mozda je vec i polozila jaja, nemoj da cackas nista. ----------------------------------- hotmint Ned Okt 16, 2016 5:45 pm ----------------------------------- Malo pre je opet bila neko vreme unutra sa njim ista prica komatanje po cupu ali je izasla i dalje debela.On je sve vreme unutra i mase perajima non stop.Ne vidim ikru.Da li je ovo neka predigra ili je ona vec polozila jaja?Malo me buni sto se vraca i sto je jos uvek debela?Mozda ce preko noci da se mresti videcu ----------------------------------- jovica Ned Okt 16, 2016 8:18 pm ----------------------------------- Ako im je prvi mrest, oboje nemaju pojma o tem! :lol: Moj je muzjak prvi pur i pored kokosa raskopao pola akvarijuma, dok se naizad nije skrasio sa zenkom izmedju prelivnih cevi. I tu je polozila jaja iza valisnerije. I eto ih i dan danas isto. Na istom mestu. A kokos prazan. I ne gledaju ga. I ja ga posle izvadim, da mi ne zauzima mesto dzabe. Cudne su ti to zivuljke. Nece gde i kad ti hoces ,nego one kako im odgovara. Kad primetis da su se izmrestili, podigni temperaturu na 27 i ne cackaj po akvarijumu. I sad nemoj da zujis previse, jer sam ja tako dizo kokos da vidim sta ima unutra, pa su mi nakacili ikru medju prelivne cevi. Najbolje ih pusti na miru. ----------------------------------- Stefanbgd Ned Okt 16, 2016 8:59 pm ----------------------------------- Ako bace ikru u zajednickom akvarijumu da li vadite kamen, panj, kokos ili sta vec u neki drugi ili ostavljate? Kolike su sanse malaca da prezive zajednicki akvarijum? ----------------------------------- hotmint Ned Okt 16, 2016 9:22 pm ----------------------------------- Nisam dirao cup samo posmatram kroz staklo sta rade tako da i ne mogu da vidim lepo sve delove cupa.Vreme ce pokazati.Nemam pojma koji im je put posto sam ih kupio pre 10 dana.Javljam kada bude novosti samo sto sam jako nestrpljiv a i coridorasi su mi spremni za mrest kao i neke ksifo i gupy u haosu sam posto to sve se odvija u zajednickom akvarijumu od 150 litara.Nemam pomocni.Ono sto me jedino tesi to je da su sve zivorotke u njemu pa ce valjda nesto preziveti. :( ----------------------------------- hotmint Uto Okt 18, 2016 1:55 pm katastrofa ----------------------------------- Zenka koja vec danima pokusava da se izmresti je uginula.Sat vremena nisam bio prisutan i kada sam se vratio nije mrdala.Prvo jaje koje je pokusala da izbaci ostalo je na pola zaglavljeno i tako je uginula.Izvadio sam je uzeo cup zaronio u njega i polako iscedio jajasca.Ima dosta.Nemam pojma da li ce preziveti neko vratio sam u akvarijum usao je i muzijak pa cemo videti za nedelju dana na cemu smo.Uslovi u akvarijumu su idealni.Temp sam podigao na 28.Da li je potrebno jos nesto mozda stim da je ovo carski rez i da li je neko imao slicna iskustva?Bas mi je zaooooo ----------------------------------- hotmint Uto Okt 18, 2016 2:26 pm ----------------------------------- Takodje jajasca nisu zalepljena za cup nego su na njegovom dnu ponekada tako da kada muzjak tera ostale ribice i muva se po njemu ona se pomeraju.Ostale ribice su to osetile i pokusavaju da udju da pojedu.Mislim da nista nece biti od njih a bas ih ima dosta.Jos mi je i zenka unutra jer nisam uspeo da otkacim deo jaja sa nje.Ne znam sta mi je ciniti? ----------------------------------- hotmint Uto Okt 18, 2016 4:47 pm ----------------------------------- Vecinu jaja je unistio bilo je sigurno preko 30 ostalo je nekih 10-ak ali se i ona tumbaju kako se on okrece tako da ce najverovatnije i ona da propadnu jer nisu zalepljena. :( :( :( ----------------------------------- jovica Uto Okt 18, 2016 7:36 pm ----------------------------------- Izvadi uginulu zenku. Sta je uzrok, ne znam. Dal ce da izadje nesto, ne verujem. Muzjak pri samom cinu parenja oplodjuje ikru. Kako ih ona zalepi ,tako ih on oplodi. Verovatno nista od njih. Na zalost... :( P.S Nemam maticnu zenku. ----------------------------------- garda011 Sre Okt 19, 2016 7:54 pm ----------------------------------- od tok posla nema nista gotovo sam siguran. ne znam otkud ti ideja da zenku uginulu ostavis pored ikre . nisam bas aktivan na forumu ali ovo je skroz ludooo