Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Konacno ribice Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Djordj
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2017
Poruke: 19
Lokacija: Ledinci

PorukaPoslao: Čet Mar 16, 2017 1:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav drugari
Za novu godinu kupih detetu aq. od 10ak lit. i uzeli smo 2 gupike, 2 ksifo, 2 kozice i jednog bledolikog algara,ancitrusa. Super... Prvi akvarijum. Medjutim nama se taj hobi svideo i onda smo pazarili jos i nekog muljasa i malo ubacili neke biljcice u taj aq. I onda nam se jedna gupika okotila i nazalost uginula ali su nam prezivela 2 malca. I kako biva sa tim lepim hobijem odlucimo da nabavimo veci aq.
2. marta smo kupili malo veci 63x37x45. Jeeee, pravi veliki. Od filtera atman f301 i sobo 1301(600li/h). Svetlo led trake jedna 50cm bela i jedna 60 cm plavo-crvena-bela. Par biljcica , 2 panja, neko jako lepo kamenje sto se plavi u vodi i crno beli kamencici.
Cikliranje. Menjao sam vodu 30-40% na svakih 4-5 dana .Posle 6-7 dana mi se ubudjaju panjevi i ubacim ancija da poklopa to i kupim jos jednog. Kao da ubrzam stvar. Ubacim i jednu kozicu. Vidim da mi biljke nesto tuguju pa resih da napravim diy co2 od kvasca i secera. Kako sam ga instalirao meni se algari poceli da izvrcu na ledja. Prebacim ih u mali aq i oni su malo bolovali ali posle par sati su dosli sebi. Sacekao sam 2 dana i sklonio co2system i danas sam ubacio gupiku malca, veliku gupiku i platiku. Za sad je sve extra.
U stvari zelim da Vam se zahvalim svima na super korisnim savetima koje sam procitao na ovom forumu.
Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Mar 16, 2017 1:20 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Mar 16, 2017 9:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drago mi je da vam se svideo hobi i da ste reseni da ostanete u akvaristicke vode nakon "decijih bolesti" koje su neminovne na pocetku bavljanja ovim hobijem.
Bili bi lepo i korisno da vidimo i koju sliku akvarijuma ( Upustvo za postavljanje slika na forumu ).
Za pocetak toliko Smile . Dobro nam dosli Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djordj
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2017
Poruke: 19
Lokacija: Ledinci

PorukaPoslao: Čet Mar 16, 2017 11:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na dbrodoslici.
Slike stizu uskoro, samo da skontam kako se postavljaju☺
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Mar 16, 2017 1:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Klik na linku ( slova zelene boje ) u mom gornjem tekstu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djordj
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2017
Poruke: 19
Lokacija: Ledinci

PorukaPoslao: Čet Mar 16, 2017 7:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djordj
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2017
Poruke: 19
Lokacija: Ledinci

PorukaPoslao: Čet Mar 16, 2017 7:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo nam je mali aq sa 2 ksifo, 2 algara, i jednom molikom koja mislim da ce da se "oribi"
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djordj
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2017
Poruke: 19
Lokacija: Ledinci

PorukaPoslao: Čet Mar 16, 2017 7:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djordj
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2017
Poruke: 19
Lokacija: Ledinci

PorukaPoslao: Čet Mar 16, 2017 7:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A ovo je "veliki". Nije jos skockan ali polako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djordj
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2017
Poruke: 19
Lokacija: Ledinci

PorukaPoslao: Čet Mar 16, 2017 7:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Od ribica sam planirao 10ak neonki i 10 razbora i po koju ksifo. Ubacio bi i koju kozicu ali neznam dali ce ksifo da ih jure
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Poklanjam ribice i biljke Mladen82 Na poklon 1 Ned Jan 08, 2023 1:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Naziv ove ribice? SavaNS Ribe 2 Čet Jan 05, 2023 11:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dve ribice neonke akuar Na poklon 1 Uto Dec 13, 2022 1:42 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tigrica sa kavezom za ribice sumi Razmena 0 Sre Apr 13, 2022 9:22 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License