----------------------------------- shlajmak Pon Maj 28, 2012 1:49 am ----------------------------------- Vlajko nemoj da zanemaris jednu bitnu stvar.RO aparat za akvaristiku nije sam po sebi dovoljan za pice.Ti preko vode mnoge minerale i bitne/korisne stvari usvajas u svoj organizam,a RO sve to (i stetno i korisno) izbacuje iz vode i nudi ti vodu slicnu destilovanoj. Ovo mozes da nadomestis ako dokupis mineralizator i da on vraca korisne minerale u vodu koju ces koristiti za pice.Ovaj dodatak kosta izmedju 10-15e (ja sam ga kod sebe namestio).E sad kroz pricu sa raznim doktorima i strucnjacima koji se bave ovom tematikom receno mi je da iako je ovo ok resenje samo po sebi nije dovoljno (za pice), jer i taj mineralizator nemoze da vrati sve sto je korisno a ima u cesmovaci. :lol: RO koji ti nudi Sale a kosta 180e bi trebao da bude ok,ali ako nameravas da pijes RO vodu dodaj jos i mineralizator sa jednom racvom jer ce ti trebati odvojena voda za ribe i za pice. Svakako ovaj tvoj dozivljaj je upozorenje za mnoge neupucene da se paze,al oni ne posecuju ove strane... :lol: Pozdrav!