Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kopriva unistava alge Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Jan 15, 2013 11:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bice i toga vorens, ne brini, 100 ljudi 100 cudi, 100 zena......
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jan 15, 2013 11:15 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 15, 2013 11:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vorens ::
cekam samo dan kad ce neko otvoriti temu da pita jel sme stajsko djubre za podlogu da ubaci i zasto ne sme??

Smile Ne znam koliko se dugo bavis akvaristikom, ali ovo je pre nekog vremena bio pravi hit. Smile Ideja je potekla od ekipe sa juga Srbije i u odredjenom periodu je bila koliko-toliko prihvacena, ali je sada vec potpuno zaboravljena.
Da ne ispadne da se nekome podsmevam kada sam rekao 'ekipa sa juga', radi se o ljudima koji su mnogo ucinili za popularizaciju akvaristike na ovim prostorima i jako mi je krivo sto su danas slabo aktivni. Pozdrav svima, ako neko uopste procita! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Jan 16, 2013 12:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Priroda je cudo. Sta je sve priroda uradila pa je stvorila odredjeni balans i funkcionalnost u tom balansu da mi za vecinu stvari i procesa nismo ni svesni ( barem vecina nas ). Nije vezano za temu, ali ... moze da posluzi.


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ck_psih
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2012
Poruke: 29
Lokacija: Krusevac / Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 16, 2013 2:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vorens ::
?cekam samo dan kad ce neko otvoriti temu da pita jel sme stajsko djubre za podlogu da ubaci i zasto ne sme??


ovo uopste nije glupost, jer se stajsko djubrivo redovno dodaje saranskim ribnjacima, tj to je deo njihovog odrzavanja i gazdovanja istim jer se na taj nacin vracaju neophodni elementi za rast i razvoj fito i zooplanktona, biljaka koji stite nasipe od udara vode, kao i nekih organizama dna koji sluze kao prihrana ribama...

Posto nisam dovoljno iskusan da detaljisem o upotrebi stajnjaka u akvaristici ogradicu se i reci da je verovatno moguce obogatiti vodu neophodnim materijama u akvarijumu njegovim dodavanjem u odredjenoj kolicini (u zavisnosti od zapremine akvarijuma, velicine vodenog stuba itd.).. Meni stajnjak zvuci kao dobra alternativa dodavanju zemlje za cvece ili cak drugih, specijalizovanih hranljivih podloga, jer je jeftiniji, sto danas svakako nije zanemarljivo, a i nekako je prirodniji... Naravno, govori se o zgorelom stajnjaku u kome nema vise procesa vrenja i previranja, podizanja temperature, parazita, larvi insekata, patogena i drugih stvari...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vorens
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 03 Apr 2012
Poruke: 438
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Sre Jan 16, 2013 3:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

probaj pa nam javi..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Valter
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2013
Poruke: 94
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 16, 2013 10:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U zgorelom stajnjaku ima larvi insekata, patogena, parazita i ostalih stvari. Ko nije video nek pogleda. Ima ih i u zemlji za cveće koju neki stavljaju u akvarijum pa ribama ništa ne fali. Ako pogledamo malo bolje video klip sa gornjeg posta, tu se lepo vidi da je voda puna organskog otpada, odnosno produkata raspadanja organskih materija. Tu sigurno ima i parazita i svačega, ali diskusi ipak tu lepo žive i razmnožavaju se. Nije im potrebaan ni ro ni čista voda. Prirodno okruženje nije isto što i akvarijum. To su dve različite stvari i te dve stvari nemogu nikad u potpunosti da se porede.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bluecrow
Akvarista



Registrovan: 11 Dec 2012
Poruke: 39
Lokacija: Vršac

PorukaPoslao: Sre Jan 16, 2013 11:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vorens, bio si u pravu! SmileSmileSmile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zoka




Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1
Lokacija: odzaci

PorukaPoslao: Pon Feb 04, 2013 6:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

don hose ::
Mozes se sprdati koliko hoces, ali bosiljak ima dejstvo na vodu.

Ja sam samo naveo primer kako neke biljke mogu imati dejstvo na vodu.

Idu u crkvu pa proveri koliko voda moze da stoji, a zatim uzmi casu vode, ostavi nedelju dana u sobi pa popi.

Ne vidim nista smesno....

Hahahaha jos to nisam probao Very Happy Sutra odoh po popa,najbolje da osveti akvarijum na licu mesta!!! Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge po biljkama Yaesu Biljke 8 Čet Apr 08, 2021 6:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge Nemanja21 Početak u akvaristici 7 Sre Dec 09, 2020 11:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bele alge Zelenizeleni Alge 4 Ned Apr 26, 2020 1:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka pomoc oko indetifikacija alge Uros1999 Alge 3 Pet Dec 06, 2019 11:08 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License