Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kopriva unistava alge Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
don hose
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2011
Poruke: 111
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jan 14, 2013 11:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cuo sam danas igrom slucaja od jedne gospodje, ima vrtna jezera, da alge unistava tako sto napuni onaj dzak busni za krompir koprivom svezom i dzak ubaci u jezero.

Ne znam je li neko probao to?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jan 14, 2013 11:08 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 14, 2013 11:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ajde ovako, da krenemo u kontra smeru. Da li si ikada cuo da neko potapa koprivu u akvarijum? Nisi. Nisam ni ja. A mogu da garantujem da je isti odgovor svih clanova ovog foruma. E sad, zasto mislis da je tako?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vorens
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 03 Apr 2012
Poruke: 438
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Pon Jan 14, 2013 11:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kopriva je bogata gvozdjem,mozda dolazi do nekog procesa kad pocne da truli u vodi pa je ta gospodja slucajno provalila..mada se ne bi usudio da isprobavam u aq..a znam da seljaci ubacuju koprivu u burice pune vode i to stoji na suncu dok ne pocne vrenje,i sa tim zalivaju papriku u basti,paprika buja...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Jan 14, 2013 11:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam uvek za eksperiment. Ko ima biljni akvarijum sa algama i misli da ga rasformira, neka ubaci koprivu pa neka javi rezultate. Kasnije cemo to probati i za biljnim akvarijumom sa zivim svetom ( ribama ).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Valter
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2013
Poruke: 94
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 15, 2013 1:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Al koprive nema u Januaru mesecu!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kulence
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2012
Poruke: 137
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Uto Jan 15, 2013 1:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima da se kupi suva u prodavnici zdrave 'rane Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
don hose
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2011
Poruke: 111
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Jan 15, 2013 8:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rekla mi je da ne smeta koi saranima koje ima u jezercetu i kornjaci....

I naravno da mora sveza , ne moze susena. Jedino mozda da se smrzne , pa da ima da se koristi tokom godine, nadam se da samo smrzavanje ne umanjuje dejstvo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
don hose
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2011
Poruke: 111
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Jan 15, 2013 8:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo npr kakvo dejstvo ima bosiljak (popovi cim svete vodu) na vodu.
Ne verujem niko ni to da je probao da stavi bar malu kolicinu u aq.

Nista ne pametujem niti spamujem temu. Pricam samo ono sto sam cuo, a moze biti korisno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dundee
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 231
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Uto Jan 15, 2013 10:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koprivu ko je pokiselio u vodi zna da nakon trulenja izdvaja amonijacne smradove i da se kanti u kojoj je ta mjesavina ne moze prici koliko smrdi. ima tu dosta i do omjera vode i koprive ali ipak se ja s time u akvarijumu ne bih zajebavao.

inace tu vodu poslije koristim kao repelent za lisne usi i ostale vrtne napasnike tako sto stabljike prscem tom vodom. kao djubrovio je korisno kod uskolisnih biljaka (kao dopuna NPKu i golubijem izmetu), dok je za sirokolisne (uzgred budi receno) drveni pepeo jako dobar nutritijent.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
don hose
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2011
Poruke: 111
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Jan 15, 2013 11:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ne mora se ostaviti da truli....

Napisao sam da se stavi u dzak pa u jezerce, verovatno stavlja zena u dzak da bi mogla da izvadi koprivu napolje.

Nemam aq sa algama, ali ako neko ima, neka proba na prolece, stavi u najlonsku carapu, pa okaci par sati dnevno uvek svezu, pa vidi kako reaguje.

Bas cu se raspitati kod nje jedan dan kako ona to resava, pa cu postaviti ovde
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kulence
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2012
Poruke: 137
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Uto Jan 15, 2013 5:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

don hose ::
Evo npr kakvo dejstvo ima bosiljak (popovi cim svete vodu) na vodu.
Ne verujem niko ni to da je probao da stavi bar malu kolicinu u aq.


Evo na primer ja, samo osvecenu vodu stavljam u akvarijum...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
don hose
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2011
Poruke: 111
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Jan 15, 2013 5:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes se sprdati koliko hoces, ali bosiljak ima dejstvo na vodu.

Ja sam samo naveo primer kako neke biljke mogu imati dejstvo na vodu.

Idu u crkvu pa proveri koliko voda moze da stoji, a zatim uzmi casu vode, ostavi nedelju dana u sobi pa popi.

Ne vidim nista smesno....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kulence
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2012
Poruke: 137
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Uto Jan 15, 2013 8:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma opusteno, malo sale nije na odmet Smile Iskreno, nisam cuo da je neko koristio bosiljak u akvaristici. A ako koristis osvecenu svetu vodu iz crkve, obavezno natoci na Bogojavljanje (19. januar), tada je najdelotvornija Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
don hose
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2011
Poruke: 111
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Jan 15, 2013 9:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam mislio bas iz crkve da uzimam, interesovalo me je samo kakvo dejstvo bosiljak ima na vodu.

Jer nisam znao ovo ni za koprivu dok nisam cuo da koriste.

Nije sale nikada na odmet Very Happy Very Happy Very Happy

Nego mene interesuju prirodni resursi i iskoristavanje istih Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vorens
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 03 Apr 2012
Poruke: 438
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Uto Jan 15, 2013 10:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja ne verujem sta citam,zasto bi ubacivali koprive i bosiljak u vodu koju bi potom sipali u aq??pored toliko filter masa i razlicitih filtera koji su se pokazali odlicni u akvaristici treba da bijemo glavu i polemisemo o ubacivanju nekih biljaka koje ce pospesiti dobar kvalitet vode,cemu to??cekam samo dan kad ce neko otvoriti temu da pita jel sme stajsko djubre za podlogu da ubaci i zasto ne sme??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge po biljkama Yaesu Biljke 8 Čet Apr 08, 2021 6:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge Nemanja21 Početak u akvaristici 7 Sre Dec 09, 2020 11:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bele alge Zelenizeleni Alge 4 Ned Apr 26, 2020 1:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka pomoc oko indetifikacija alge Uros1999 Alge 3 Pet Dec 06, 2019 11:08 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License