----------------------------------- Laki Čet Jun 21, 2018 9:05 pm ----------------------------------- Sto se Tritona tice citao sam malo okolno o njima(mislis na triton LAB?!) Moje je misljenje da su poput i ostalih, bore za preuzimanje trzista sluzeci se po-nekad i neprimerenim i ne bas fer metodama(necim sto je nama potrosacima gotovo neizvodljivo ili totalno neisplativo - uslovljavaju te da se koristis njihovim proizvodima bez alternative.(svi su isti). Reef forest-ov balling je malo cudan uznjega doziras elemente u tragovima i amino kiseline pomesane po uputstvu u tri kanistera 1.KH 2.Ca+Mg(u odredjenoj razmeri) 3 Free NaCl soli Tacna uputstva ne postoje mora se redovno meriti,a sto se free Nacl tice nigde ne postoji tacna mera -jedino sto mozemo meriti je nivo Potasiuma kako bi smo znali kako stojimo sa tim parametrom. Ja ga koristim i traje dugo ,neko vreme sam ga bio izbacio iz upotrebe zbog problema sa algama. Nivo Ca i Mg se tesko moze drzati stabilnim jer Mg raste mnogo u odnosu na Ca uz doziranje iste kolicine(zajedno su),Reef forest preporucuje da se svaki od mixova dozira u istoj kolicini radi balansa ali je to u praksi neizvodljivo..., Moj savet je fauna marin baling light(provereno),to cu sledece probati pa cemo videti.