Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Koridorasi u akvarijumu sa mladji Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Balkan
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 171
Lokacija: Bijeljina

PorukaPoslao: Sub Jul 02, 2011 9:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Smijel li d ubacim ancitruse ili koridorase u akvarijum od 5L gdje drzim mladj da tu bace ikru? Mladj mi je mlada svega 4-5 dana stara pa se bojim da ih ne pojedu neki! Molim savjete!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jul 02, 2011 9:31 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sub Jul 02, 2011 9:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druze olako na sajtu postavljas pitanja, citaj malo ovde vise na sajtu teme. Pitanje ti je potpuno nerazumljivo. Zapitaj se malo sam dal je uopste akvairijum od 5.litara dovoljan za mladj i koju kolicinu riba. Postavlja se pitanje i filtriranja akvarijuma, razmisljaj malo pre nego sto bilo sta pitas? Ovo pitanje je pocetnicko i ide tamo gde mu je mesto .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Balkan
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 171
Lokacija: Bijeljina

PorukaPoslao: Sub Jul 02, 2011 9:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa dug je 30cm,tako da mislim da mogu da plivaju dosta. Nisam neki akvarista,poceo sam da se bavim prije mozda 2 mjeseca.Svaki dan mijenjam vodu posto nemam filter u njemu!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sub Jul 02, 2011 9:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koje su dimenzije akvarijuma od 5.litara ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Balkan
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 171
Lokacija: Bijeljina

PorukaPoslao: Sub Jul 02, 2011 9:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

30x10x17!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sub Jul 02, 2011 9:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta bih mrestio u tom akvarijumu , odnosno koliko planiras riba d a ubacis u tako mali akvarijum ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirko_98
Akvarista



Registrovan: 16 Maj 2011
Poruke: 293
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sub Jul 02, 2011 9:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je jako malo za mlađ a i za ancistruse i koridorase Rolling Eyes Živorotke će da ti se kote i sve više ćeš da puniš taj akvarijum a ako ima puno ribica u tako malom akvarijumu sporo će da ti rastu Rolling Eyes Bolje im spremi neki od 25-30L. To je moj predlog. Filter moraš da imaš Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
black dragon
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 29 Apr 2011
Poruke: 220
Lokacija: bojnik(okolina leskovca)

PorukaPoslao: Sub Jul 02, 2011 10:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

u mom akvarijumu od 7l od sinoc pliva 15 malih gupika

u tom akvarijumu imam filter-pumpu i grejac sa termometrom

danas sam u tom akvarijumu ubacio jednog koridorusa jer mali ponekad ne pojedu sve pa ce on pojesti da se hrana ne bi raspadala i stvarala bakterije

koliko sam primetio kori nije dirao mladj a i sve su na broju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Balkan
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 171
Lokacija: Bijeljina

PorukaPoslao: Sub Jul 02, 2011 11:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima oko 30 malaca,nije blizu ni jedna zivorodka vise da se koti imaju najmanje jos 20 dana,a i sam malo da odskoce malci zamijenicu ih za nesto drugo u pet shopu ili za pare. Jel mogu inace ancitrusi i koridorasi da se mrijeste u akvarijumu gdje su mladi,da li ce ih pojesti?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Balkan
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 171
Lokacija: Bijeljina

PorukaPoslao: Sub Jul 02, 2011 11:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stacu ako mi u se u filteru zaglave tako male ribice od 4-5 dana?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dejasoko
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2009
Poruke: 343
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Sub Jul 02, 2011 11:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavis sundjer filter Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Jul 02, 2011 11:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

1. O kom filteru je rec, gore si naveo da menjas vodu svaki dan jer nemas filter
2. Da li si procitao nesto o mrestu ancistrusa i koridorasa, da li su ti poznati uslovi koji su potrebni za mrest ovih riba
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Balkan
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 171
Lokacija: Bijeljina

PorukaPoslao: Sub Jul 02, 2011 11:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Procitao sam,postoji susni period koji bi im mogao obezbediti,a na sundjer filter sam i mislio onaj sto je okolo plastika a unutra mali sundjer,ali i on moze male da povuce.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirko_98
Akvarista



Registrovan: 16 Maj 2011
Poruke: 293
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Ned Jul 03, 2011 12:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sunđer filter ne može nigde da povuče mlađ tako da je najkorisniji kad je mlađ u pitanju Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Jul 03, 2011 12:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gde postoji susni period, kome da obezbedis i kako?
U tom malom akvarijumu mozes da gajis male gupike . U takovom akvarijumu mozes obezbediti odlicnu filtraciju s obicnim unutrasnjim sundjer filterom i akvarijumskom vazdusnom pumpom, ne velike snage. U tako malom akvarijumu ,ne bih bilo pozeljno da gajis ancistruse i coridorase, za cije razmnozavanje je potreban minimum minimuma akvarijum od 10.20.litara. Savet : Postavljas pitanja na sajtu ,na koje vec mozes da dobijes odgovor prelistavajuci i iscitavajuci teme .Potrudi se malo oko toga. Najlakse je pitati. Najbolje se uci ako se samostalno dolazi do informacija koje vec postoje. A svoje znanje kasnije mozes samo da nadogradis razmenjujuci svoje licno iskustvo za drugim drugarima akvaristima. Nadam se da si zadovoljan .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Letnje vreme, 30 stepeni u akvarijumu... Nikollo Ribe 2 Čet Jun 24, 2021 9:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cijanobakterija u novom akvarijumu StefanPN Alge 0 Čet Mar 25, 2021 7:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Druga vrsta puza u akvarijumu. IvanBo Ostali Stanovnici 12 Uto Nov 17, 2020 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License