Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kostolomci i kiropraktika Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Mar 28, 2013 10:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bojan ::
Jedan moj prijatelj je davno imao isto neki problem (ne secam se tacno koji je bio u pitanju) i doktori nisu imali resenje pa je cuo za ovakve stvari kao sto si i ti cuo. Otisao je do najblizeg koji mu je resio problem. Letos je recimo isto jedan drugar imao problem sa rukom koji je takodje resio kod temo nekog.
Mislim da vredi probati.

Mene samo plase ti nervi, jer su oni tu pod pritiskom, izmedju svakog prsljena, nalaze se koreni nerava pa mi malo frka! Rolling Eyes


Poslednji izmenio jovica dana Čet Mar 28, 2013 10:19 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Mar 28, 2013 10:19 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Mar 28, 2013 10:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mog deda Pere, t.j. za ovog sto ja znam, ima masinu pod pritiskom, tacnije sto na koji legnes, on te veze, i masina izvlaci vrat a tim samim ispravlja krive drine Smile To u vezi nerava koji mogu biti prikljesteni.. Mom ocu je to pomoglo, nije mogao vise ni da lezi, 2 meseca se mucio. Doktori su mu vec uveliko spremali operaciju, a deda Pera ga stavio na noge. Posle njega sam vec ja isao i naravno mnogo mi je pomoglo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Čet Mar 28, 2013 10:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U bre taj deda Pera mu dođe kao neki Mengele !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Mar 28, 2013 11:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Deda je cudo, sada, tacnije kad sam zadnji put bio pre nekoliko godina, radio je samo sa decom, jer nema vise snage, mnogo je star. Ali zato unuk sljaka, prva liga. Mene licno kad je lomio sve je pucalo, ali u bukvalnom smislu.. Na kraju masaze, koja je bolna prvih nekoliko puta dok ne vrati sve na svoje mesto, stiska, zavija i savija, tako da te veze u cvor, ali zato posle svaka koscica na svom mestu..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
branko.shane.pavlovic
Akvarista



Registrovan: 06 Jan 2012
Poruke: 75
Lokacija: Vozdovac

PorukaPoslao: Pet Mar 29, 2013 10:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sve je do konkretnog problema. ja vec tri godine imam diskusherniju i to na vise prsljenova u lumbalnom delu, dijagnostikovana MR snimkom. isao sam kod raznih, sto prirodnih sto ucenih doktora. zadnji slucaj je kiroprakticar u centru beograda, vidjen, poznat, po prici savrsen. dao sam 400e (koje nemam) za 10 terapija...poboljsanje stanja jednako nuli...ali bukvalno. dok sa druge strane postoje ljudi koje je iz kolica vratio na noge. sve u zavisnosti ko sta ima, tj koji problem i u kom delu tela i u kom stepenu ostecenja. nema garancije da ako je pomogao nekom vama bliskom da ce isto biti i sa vama. ja nastavljam zivot sa svakodnevnim bolom pa dok ne cujem za nekog novog kod koga nisam bio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Mar 29, 2013 11:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam dosta njih, ceo zivot u sportu sretnes razne ljude nabrojacu neke : Sekulic Milija - Sekula iz Smedereva, Resad Rovcanin - Banatski Brestovac, Baba Mira ( cini mi se ) - Radinac, ima i nekih kojima ne znam imena, neki lik na Mirijevu, zatim neki iz Pudaraca, takodje znam za tog lika iz Krusevca ( imao sam priliku da vidim kako radi ), verovatno sam nekoga zaboravio. Ono sto sam hteo da napisem je da sam uvek prednost davao medicini u odnodu na alternativnu medicinu. Desavalo se da dodje do pogorsanja povreda kod tih kostolomaca ili kako ih vec zovemo, licno Ja nikada nisam otisao kod nekoga od njih, ali kao sto neko rece mozda nisam osetio pravi bol.


Poslednji izmenio kaplarm dana Pet Mar 29, 2013 11:47 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene kaplarm: Gramaticka greska.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Pet Mar 29, 2013 5:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, ima covek na Mirijevu a i jedan u Ovci. Mislim da je ovog drugog nasledio sin. Nemam kontakte, dosduse, jedino da se izgugla Sad

P.S. Nesho Barajevac, Duboki Potok vam je raj Smile Bila i icicu opet! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boomiri
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2012
Poruke: 178
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sub Apr 06, 2013 8:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ajd da se malo nadovezem na temu, posto sam jojprofesionalno blizak. Svi ti "kostolomci" vracare , nadrilekari ili ko god vec ce sigurno pomoci izvesnom broju ljudi zavisno od dijagnoze i intenziteta problema. Mogu da stavim ruku u vatru da bi jednako pomogle i obicne masaze kod nekog malo vestijeg fizioterapeuta. medjutim postoji izvestan broj ljudi (ne mali) kojima je stanje znacajno pogorsano, napravljena ukljestenja diskusa, povrede ligamenata..... sve je stvar procenta. npr. 90% garantuje da ce biti uspesno, sjajno, al, sta ces ako zavrsis u onoh 10% gde je doslo do ozbiljnih komplikacija? onda za vase probleme pravac neurohirurgija, pa jos problema, pa onda opet problemi, pa rehabilitacija, pa jos problema.... da je to toliko uspesno i da je iole bezbedno to bi bilo uveliko u praksi u fizijatriji. Takodje ne treba zaboraviti da su neki od tih ljudi obicni prevaranti koji zaradjuju na tudjoj muci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sub Apr 06, 2013 9:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel zna neko jel jos uvek radi covek u Visnjickoj banji ili je to Mirjevo , al pre bih rekao da je V.Banja. Vrlo poznat covek ,vecina poznatih sportista je dolazila kod njega?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Apr 06, 2013 9:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I meni je frka, i isao bih i nebih! Imam ja tu i ukljestenja, sad trenutno imam i upalu korana nerava l5 i s1. Burgija samo tako. Evo danas smo slagali novi akvarijum i skejp u njemu, da nije coja soko zalegao i uradio veci deo posla, ja bih overio danas! HVALA mu veliko! Bravo
Jel neko cuo za baba Javorku iz Miloseva kod Jagodine?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kibo-Chan
Akvarista



Registrovan: 18 Mar 2013
Poruke: 344
Lokacija: Sremska Mitrovica,Lacarak

PorukaPoslao: Uto Avg 27, 2013 9:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i meni je bliska ova tema.Moja mama ima ovo ,sto je kod nje posledica reumatoidne bolesti.Diskus hernija (lumbalna, slabinska diskus hernija) je pomeranje diskusa iz međupršljenskog prostora u slabinskom delu kičme, pri čemu dolazi do uklještenja nerva.Kičmeni stub je, usled svakodnevnih aktivnosti, izložen stalnim mikrotraumama. Diskusi su želatinozne pločice smeštene između pršljenskih tela koje imaju ulogu šok absorbera - upijaju mikrotraume, štiteći međupršljenske zglobove i druge strukture kičmenog stuba.. terapija podrazumeva primenu običnih analgetika, NSAIL, anksiolitika i miorelaksanasa (lekovi za opuštanje mišićnog grča), kao i fizikalnih procedura. Kod akutne diskus hernije preporučuje se mirovanje do pet dana, uz redovnu primenu navedenih lekova. Nakon pet dana, nije neophodno dalje mirovanje, odnosno pacijentima se preporučuje da se ponašaju kako im najviše odgovara, a lekove protiv bolova uzimaju sporadično, odnosno po potrebi. Fizikalnu terapiju ne treba primenjivati u fazama jakog bola, jer tada može i biti kontraproduktivna. Zlatni standard u hirurškom lečenju je mikrohirurška discektomija (odstranjenje pomerenog diskusa uz pomoć operacionog mikroskopa).
ja sam ovo naucila iz ''stetoskopa'' cije informacije cesto koristim u praksi jer su vrlo tacne i precizne.Nadam se da ti je sad malo jasnije tvoje stanje.I da..kod nadri lekara babavracara pasuljara i slicno koje nemaju blage veze ,mozes samo da napravis goru situaciju.


Poslednji izmenio Kibo-Chan dana Uto Avg 27, 2013 9:44 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene Kibo-Chan: gutam slova
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
erikanka




Registrovan: 26 Maj 2020
Poruke: 0

PorukaPoslao: Uto Maj 26, 2020 11:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

UPOZORENJE! Svima koji bi hteli da odu na tretman kod kiropraktičara iz Smedereva poznatog kao Milija Zekov Sekulić, Sekula ili deda Miša. Ovo je (najblaže rečeno) potresno iskustvo moje kume od pre par nedelja i prenosim ga u celosti:
‘Imam problem sa diskus hernijom već nekoliko meseci i pošto sam prošla inekcije i dvomesečnu fizikalnu terapiju u kliničkom centru Srbije, bez mnogo uspeha, rešila sam da konačno poslušam mnogobrojne savete svih koji su bili u sličnoj situaciji, i pomoć potrazim kod kiropraktičara-kostolomca. Preko preporuke fizioterapeuta sam došla do Milije Sekulića, Sekule, iz Smedereva, kojeg su pune novine, lečio Divca i razne slavne ličnosti i sportiste. Nisam se setila da proverim šta se o njemu priča na forumima. Znala sam da 'leči' tako što masira-razbija neku kuglicu na preponi, da to puno boli i za to sam bila spremna. Pre nego što sam došla do deda Mišine kuće, u jednoj smederevskoj prodavnici mi je prodavačica rekla da misli da Sekula zbog godina ne radi više kao pre, i upozorila me da mu ne dopustim da mi 'tretira' grudi. Rekla mi je da je njoj posle takvog tretmana trebalo nekoliko dana da dođe sebi. Ja sam mislila da je moj problem drugačiji i nisam se osvrtala na njenu priču. Međutim, ubrzo sam se uverila da sam pogrešila sto je nisam ozbiljno shvatila. Naime, deda Misa me je uveo u sobu u kojoj ordinira, njegova žena je izašla, moj pratilac je ostao u susednoj sobi, meni je rečeno da legnem na neki kauč na stomak, deda me je vrlo brzo i grubo ispritiskao po plećkama i dalje niz kičmu, savio mi kolena, jako ih pritisnuo, i u tih prvih tridesetak sekundi sve je ličilo na tretman kod bilo kog kiropraktičara. Onda mi je rekao da se okrenem na leđa, veoma iskusno mi cimnuo glavu levo i desno, opet iz standardnog repertoara, a zatim je krenuo nadole, kao i onoj ženi iz prodavnice izgnječio mi grudi veoma grubo, ali se nije tu zadržao nego je krenuo ka prpeponi. Skinuo mi pantalone do članaka, raširio kolena i desnom rukom zaista krenuo da gnječi tačku na levoj preponi, kao što mi je fizioterapeut i rekao da hoće. Međutim, drugom rukom je zašao u moj donji veš i krenuo da me neprikladno dodiruje. Ja nisam shvatila šta radi i da li je to deo 'tretmana' ali kada mi je pomerio donji veš, ‘tretman’ je već počeo da liči na invazivni manuelni pregled ginekologa, samo brži, grublji i bez zaštitnih rukavica. Ukočila sam se zbog šoka jer i dalje nisam mogla da to povežem sa pričom o njegovim uspesima i pokušavala sam da shvatim kakvo opravdanje takvo dodirivanje može da ima. Taj poslednji deo je trajao veoma kratko, kao i sve, uostalom, manje od tri minuta sve skupa, ne znam tačno koliko je bilo to na kraju, maksimum jedan minut kad je zavrsio i otisao u susednu sobu u kojoj me je čekao pratilac, nesvestan situacije.
Tek kad smo izašli i otišli na bezbedno, u kola, ispričala sam mu šta se dogodilo. Nismo znali kako da reagujemo. Htela sam da proverim sa osobom koja mi ga je preporučila da li se i njoj dogodilo isto, da li je to možda zaista deo tretmana, i saznala sam da je ona to izbegla. Pokušavala je da ga opravda, kao da je hteo da napipa kuglicu bolje, ali sigurna sam da nije tako jer, osim ginekologa, niko me nikad tako nije 'pregledao'. Ako je u ‘tretman’ i trebalo da bude uključeno invazivno vaginalno dodirivanje, tako nešto je moralo biti unapred najavljeno i ‘terapeut’ je morao za to da traži moju saglasnost, kao i da nosi odgovarajuću zaštitnu opremu.
Mislim da je deda Miša ili Sekula kako ga zovu, pod stare dane (ima dobro preko 80 godina), izgubio kompas, pa sam htela da upozorim sve buduće kandidate. Treba napomenuti i da, nažalost, opisani ‘tretman’ nije dao rezultate, niti ublažio simptome diskus hernije.’
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Maj 27, 2020 12:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

erikanka ::
UPOZORENJE! Svima koji bi hteli...


Sto mu gromova!
Image

Alal ti ćufte! Kako samo iskopa ovu 7 godina staru temu pobednik
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Sre Maj 27, 2020 8:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Matora bitanga!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cyanogen
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2015
Poruke: 39
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Maj 27, 2020 11:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jer bez starca nema udarca !!!

Ja sam isao pre oko godinu dana zbog blazih simptoma (bolovi oko plecke itd) kod deckana Banovo brdo, fino radi decko i pomogao mi je iz tri tretmana. Posle je zet krenuo i stalno ide jer je dosta ukoceniji od mene. On inace nije nikakav kostolomac, vec koliko sam shvatio skolovan covek koji umeren potezima zgloba nadlanice lagano tretira prsljenove i ostalo, znaci nista divljanje i nula rizika da nesto krene po zlu. I zetu je pomogao, ali kao i sve ove stvari, mora redovno da se ide jer se ti bolovi i vracaju onako kako su nastali.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License