Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kozice, idealna temperatura???? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
x-man
Akvarista



Registrovan: 15 Jul 2011
Poruke: 64

PorukaPoslao: Pon Sep 30, 2013 5:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima,
vec dugo se borim sa kozicama, cak sam ih prebacio u odvojen akvarijum, ali kod mene nema pa nema mladih kozica, ne znam u cemu je problem, sumnjam na temperaturu, ali koja je idealna, na netu mogu da nadjem razne temperature kao idealne, recimo na wikipediji za ove moje, Red Cherry shrimp, kazu da je najbolja temperatura 22°C, ali na nekim drugim mjestima kazu da treba preko 25 °C tj. da je ta najbolja da bi bilo puno malih kozica....

Ne znam vise sta da radim, ja sam imao temperaturu dugo dugo na oko 27 °C, mozda i malo preko i nista, nekoliko ih je uginulo, jednu zenku sam primjetio da je dugo nosila jajasca, ali mladih nigdje, nema pa nema!

Jedina prilika kada sam primjetio jednu malu kozicu je bila kada sam ih sve pokupio iz akvarijuma sa ribicama, u kojem su se skoro sve i skoro stalno krile u dvorcu, i prebacio u manji akvarijum, ali opet sa ribicama, ovaj put veoma mladim gupikama i tada je jedna zenka "rodila" malce u tom akvarijumu i to veoma brzo i ja sam slucajno primjetio jednog malog, ali poslije toga nista od njega, izgleda da su ga gupike pojele...poslije toga sam, kao sto sam vec rekao, prebacio ih sve u odvojeni akvarijum sa puno gustih biljaka, ali nista...

Sada sam temperaturu spustio na 23-24°C...

Imam sundjer filter i grijac...

Ne znam sta da vise radim...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Sep 30, 2013 5:12 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Sep 30, 2013 5:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kozice se brze razmnozavaju u toplijoj vodi, ali im prija malo niza temperatura nego ribama.
Kod mene se na 22-25 stepeni sasvim lepo razmnozavaju, ali su na primer tokom leta i visokih temperatura malo usporile.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
x-man
Akvarista



Registrovan: 15 Jul 2011
Poruke: 64

PorukaPoslao: Pon Sep 30, 2013 6:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ta toplija voda za njih je oko 25?
Ako sam dobro razumio, tokom ljeta imao si preko 25 u akvarijumu i tada su usporile?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Sep 30, 2013 7:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tema prebacena u odgovarajuci deo foruma !
Sto se kozica tice, iznecu svoje iskustvo.
Letos kada je temperatura vode bila 33 C meni su se kozice razmnozavale i, recimo normalno zivele.
Prosle zime su opet bile u prostoriji gde je temperatura bila 17 C i .... normalno zivele. Inace , imam RC kozice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Sep 30, 2013 9:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Letos mi je temperatura vode bila oko 29-30 i nesto slabije su se razmnozavale nego inace. Cim je spoljna temperatura malo pala, ubrzo sam primetio nekoliko zenkica sa jajima.
Ali generalno vazi pravilo da se malci nesto brze izlezu u toplijoj nego u hladnijoj vodi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shone Pa
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2011
Poruke: 305
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Pon Sep 30, 2013 10:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
Tema prebacena u odgovarajuci deo foruma !
Sto se kozica tice, iznecu svoje iskustvo.
Letos kada je temperatura vode bila 33 C meni su se kozice razmnozavale i, recimo normalno zivele.
Prosle zime su opet bile u prostoriji gde je temperatura bila 17 C i .... normalno zivele. Inace , imam RC kozice.


Shocked Cool

Tema je temperatura a svemu je cilj razmnozavanje , mozda kod tebe nije temperatura problem , ima mnogo drugih faktora koji ogranicavaju razmnozavanje kozica - a mozda se one kod tebe normalno mnoze samo treba da obratis na dobro ugojene ostale stanovnike akvarijuma Twisted Evil

Po meni optimalna 22-25'C
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
x-man
Akvarista



Registrovan: 15 Jul 2011
Poruke: 64

PorukaPoslao: Uto Okt 01, 2013 1:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam da moze biti puno toga, ali da ih jedu ostali stanovnici, to i nije moguce jer trenutno uz njih imam samo puzeve...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shone Pa
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2011
Poruke: 305
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Uto Okt 01, 2013 3:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cesca zamena vode , merenje nitrata ,KH,GH,pH.

Odstojala voda , ne direktno sa cesme.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Uto Okt 01, 2013 6:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Citat:
Tema je temperatura a svemu je cilj razmnozavanje , mozda kod tebe nije temperatura problem , ima mnogo drugih faktora koji ogranicavaju razmnozavanje kozica - a mozda se one kod tebe normalno mnoze samo treba da obratis na dobro ugojene ostale stanovnike akvarijuma Twisted Evil

Po meni optimalna 22-25'C

po meni tvoj problem jaste kako obezbediti uslove da sacuvas male kozice !da bi male kozice plivale slobodno po akvarijumu da bi ti mogao da ih vidis moras da im obezbedis da im nepreti nikakva opasnost !svako prebacivanje kozica iz akvarijuma u akvarijum ili uznemiravanje zna da utice na njihovo kocenje-brojnost to je barem moje iskustvo neka me isprave iskusniji !


Poslednji izmenio nikouro dana Uto Okt 01, 2013 7:17 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Okt 01, 2013 6:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a jel vidis da neka kozica ima jajasca? pogledaj na slikama kako izgleda. a ako su imale jajasca pa sad nemaju onda se male kriju.
parametre vode obavezno meri jer to vise utice nego temperatura.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Okt 01, 2013 6:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a nisi ni rekao kakav ti je aq, filtracija i slicno...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Okt 01, 2013 7:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Shone Pa ::
nikouro ::
Tema prebacena u odgovarajuci deo foruma !
Sto se kozica tice, iznecu svoje iskustvo.
Letos kada je temperatura vode bila 33 C meni su se kozice razmnozavale i, recimo normalno zivele.
Prosle zime su opet bile u prostoriji gde je temperatura bila 17 C i .... normalno zivele. Inace , imam RC kozice.


Shocked Cool

Tema je temperatura a svemu je cilj razmnozavanje , mozda kod tebe nije temperatura problem , ima mnogo drugih faktora koji ogranicavaju razmnozavanje kozica - a mozda se one kod tebe normalno mnoze samo treba da obratis na dobro ugojene ostale stanovnike akvarijuma Twisted Evil

Po meni optimalna 22-25'C


Al se slatko nasmejah. Bez uvrede Shone Pa. U pravu si. Morao bih da pitam ciklide kako im prijaju mlade kozice, al u drugom akvarijumu posto u tom akvarijumu nisam imao ni jednu ribu sem kozica i obicnih puzeva ( sa kojima sam hranio Helene Smile ). Dakle, akvarijum sa kozicama koje su se pitaj boga kako u obicnoj cesmusi, bez merenja pH, DH i KH, sa dosta mahovine, panjeva i obicnoj podlozi, u 10 litara, razmnozavale zajedno sa puzevima na temperaturi od 17 do 33 C ( zima - leto ).
Ovo spominjem jer je uopsteno postao trend u zadnje vreme da se stvari u akvaristici komplikuju do besvesti. Stariji si akvarista i veoma dobro znas neke detalje koje ne bi podelio sa pocetnicima ( sto te razumem ) a sve zbog one stare akvaristicke izreke : Ono sto moze u mom akvarijumu neznaci da ce uspeti i u tudjem akvarijumu.
Zato je razlika izmedju pocetnika i ( da se razumemo odmah, ne smatram sebe iskusnim akvaristom ), i iskusnih akvarista. Ono sto iskusni znaju u kombinaciji hobiste i odgajivaca cini ih da imaju bolje rezultate u odgoju mladih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Uto Okt 01, 2013 7:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moje skromno iskustvo govori da temperatura igra ulogu samo u brzini razmnožavanja. Na nižoj temperaturi ceo proces traje duže i obrnuto. Ovo se odnosi na RCS, za ostale tajgere i munje ne znam, nesam školovao.
Slobodno bih isključio temperaturu kao uzrok nerazmnožavanja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shone Pa
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2011
Poruke: 305
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sre Okt 02, 2013 12:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

"Dakle, akvarijum sa kozicama koje su se pitaj boga kako u obicnoj cesmusi, bez merenja pH, DH i KH, sa dosta mahovine, panjeva i obicnoj podlozi, u 10 litara, razmnozavale zajedno sa puzevima na temperaturi od 17 do 33 C ( zima - leto ). "

Da se ne razumemo , kad ja kazem 'obicna cesmusa' i neko iz Arandjelovca , razlika u hemizmu vode je za 15 podeoka KH i 20 razlike GH , o pH da ne govorim...
Drugo je ta 'obicna podloga' vadjena na mom delu Dunava , sa primesama naftnog omotaca zahvaljujuci pijanom Rusu kojeg "svrbi bas" za 1000 l nepreradjene fosilne tecnosti koja mu iscuri kad raspaja i spaja tank na naftovod...mozes to prati i kuvati u 100tine voda...
A trece...e pa treca sreca , pricamo o Red Cherry...mos' je bacit u WC (ne pokusavajte kod kuce , dato je kao poredjenje) i tu ce se razmnoziti.

A oko iskustva...pa recimo da ja to definisem kao spoj ljubavi,opsesije i onog malog osecaja koji se stice sa jako smezuranom kozom na rukama a narocito od vode ,zarobljene staklom...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Okt 02, 2013 6:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

JOJ pa onaj u Arandjelovcu ima sasvim pristojne parametre vode. Muka je za ove u Boru, Zrenjaninu, itd.
Najvise je i ima u ovim nasim vodama ( mislim na RC ), oni koji nadju neku zanimljiviju vrstu kozica, ti i znaju sta imaju i sta im treba raditi. Uglavnom su to akvaristi koji su stekli neko osnovno znanje i znaju priblizne detalje okruzenja.
U svakom slucaju, citajte o biotopima vrsta koje imate u akvarijumu i saznacete sto sta zanimljivog o svojim ljubimcima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potrebne Red rili kozice Zivadin Tražnja 0 Pon Jan 23, 2023 10:23 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kozice gotika Tražnja 4 Ned Nov 27, 2022 12:04 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sakura kozice m.vlacina Ponuda 1 Čet Sep 22, 2022 3:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Red sakura kozice Zivadin Tražnja 0 Sub Avg 06, 2022 7:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kozice Milivoje Lampa Ostali Stanovnici 3 Pet Apr 22, 2022 7:32 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License