Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kozice Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Ned Okt 29, 2017 9:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hahahaaa..dobar fazon
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Okt 29, 2017 9:47 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

ljubisa03
Akvarista



Registrovan: 19 Feb 2017
Poruke: 77
Lokacija: Kula, vojvodina

PorukaPoslao: Ned Okt 29, 2017 10:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo mi se veoma svidja. Odoh sutra po sok. Hvala puno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
plovak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2012
Poruke: 82
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Okt 30, 2017 12:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja ih hvatam crevom.
bukvalno ih usisavam ( pretocim) u kantu zajedno sa vodom kad menjam vodu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zicbon92
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2013
Poruke: 88
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Nov 23, 2017 3:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav. Da li neko ima red sakure kozice u visku?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DejanD
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2018
Poruke: 17
Lokacija: Beograd,Vracar

PorukaPoslao: Čet Jan 18, 2018 10:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo verovatno ima negde ali video sam da gupike mogu sa kozicama ali mogu li i razbore nisam siguran koja vrsta ali velicine su gupika
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Pet Jan 19, 2018 1:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam zajedno razbore espei sa kozicama. Ne registruju se uospte. Razbore drze svoju gornju trecinu akvarijuma, zabavljaju se pri vrhu i u sredini, dok kozice svrljaju po dnu i plivaju po sredini, cak se i sudaraju negde na sredini akvarijuma i samo nastave svojim putem xD
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Jan 19, 2018 1:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mogu razbore sa kozicama ja sam ih drzao 3 godine bez problema. Ako neka bas uleti medju njih pokušaće bezuspešno da je uhvate. Specializovane su za hvatanje plena sa površine vode tako da sa njima mogu i najmanje kozice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
draka
Akvarista



Registrovan: 24 Jul 2011
Poruke: 21
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 19, 2018 4:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najmanje kozice mogu sa razborama samo ako ih razbore ne vide jer ce ih u suprotnom pojesti 100% i to ne samo razbore nego sve ribice ce pojesti male kozice kao od sale. Tu su izuzetak samo corydoras, ancistrus, otocinclus i slicni algari ali sve manje jatne ribe tipa gupi, tetre, razbore pojesce sve sto moze u usta da im stane a o vecim ribama da ne pricam. Druga je stvar to ako je dobro ubiljen akvarijum onda ce male kozice imati gde da se skrivaju i tako ce preziveti ali poenta je da te iste male kozice ako dodju na sredinu akvarijuma kada je ukljuceno svetlo nece preziveti. Odrasle kozice mogu da plivaju slobodno sa tim manjim ribicama iz prostog razloga sto te ribice ne mogu da ih pojedu ali zato bi ih npr skalari i diskusi pojeli jer imaju dovoljno velika usta i za odrasle kozice. Jedino Amano kozice mogu da budu u kombinaciji i sa nekim vecim ribicama jer su prilicno vece od obicnih kozica. Jednostavno je kolika su usta ribicama toliki ce plen moci da progutaju. Sve u svemu dobro ubiljen akvarijum posebno mahovina, riccia, pistia i slicne biljke i lepa buducnost za kozice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
denza025
Akvarista



Registrovan: 17 Feb 2018
Poruke: 22
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Uto Mar 20, 2018 11:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Negde videh da ne valja mesati kozice, ali da pitam i vamo za svaki slucaj.. Da li moze kombinacija nor 5 red cherry i 5 sacura?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plovak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2012
Poruke: 82
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Mar 21, 2018 7:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene su u zajedničkom akvarijumu kozice, neonke, razbore, ksifo, moli, ancitrusi, gupi ......
ne vidim da se jure niti napadaju. Populacija kozica se uvećava redovno.
Akvarijum je dosta ubiljen ali se kozice slobodno šetaju i na otvorenom prostoru....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Sub Mar 24, 2018 10:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav društvo!

Treba mi savet: Da li kozice mogu da se izbore sa ovim algama?
Sa stakla sam ih sastrugao, ali sa kriptokorina i bakopa nisam ni probao.
Već duže vreme razmišljam o kozicama, pa ne bih baš svu hranu da im uništim.

Image Image




HVALA. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cecam
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2015
Poruke: 209
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Mar 25, 2018 12:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Teško, pre nešto od puževa...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shadow




Registrovan: 08 Maj 2013
Poruke: 2

PorukaPoslao: Ned Apr 22, 2018 11:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam veoma ubijen akvarijum od 45L, juce sam ubacila 6 neonki i 6 zebrica. Htela bi da ubacim red cherry kozice, pa me zanima da li moram pored njuh da uzimam i cistace? Da li je moguce odrzavati cistocu akvarijuma samo sa kozicama?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pon Apr 23, 2018 12:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kozice su mnogo dobri detrivori i solidni algari al neće jesti sve alge pogotovu ne crnu čupavu. Zavisi šta podrazumevaš pod čistačem.

Ja bih lično stavio neke dwarf koridorase. Kozice konstantno jedu pa i konstantno proizvode "otpad" koji je lakši od ribljeg i koji se ne raspada lako. Ako staviš korije da se motaju po dnu taj "otpad" će završiti u predfilteru pa nećeš morati često da usisavaš akvarijum. U akvarijumu sa 5-6 kozica nećeš uočiti neko skupljanje djubreta al 6 kozica jako brzo postane 66.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shadow




Registrovan: 08 Maj 2013
Poruke: 2

PorukaPoslao: Pon Apr 23, 2018 10:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala ti na pomoci. Kupila sam danas 6 pandica, valjda su dovoljne da odrzavaju cistocu,mozda ubacim i neku kozicu ali pazicu da se ne prenamnoze
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potrebne Red rili kozice Zivadin Tražnja 0 Pon Jan 23, 2023 10:23 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kozice gotika Tražnja 4 Ned Nov 27, 2022 12:04 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sakura kozice m.vlacina Ponuda 1 Čet Sep 22, 2022 3:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Red sakura kozice Zivadin Tražnja 0 Sub Avg 06, 2022 7:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kozice Milivoje Lampa Ostali Stanovnici 3 Pet Apr 22, 2022 7:32 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License