Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kraljevske neonke Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Ned Jan 04, 2015 12:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam 10 kraljevskih neonki velicine od 2 do 3cm, radi se o mladim ribama koje sam kupio pre par dana. Ono sto sam primetio kod njih jos u prodavnici da im je crnena boja bas slaba. Mislio sam da je to to svetla ali i dalje su takve pa me zanima kojom hranom ih treba hraniti kako bi im boja postala jaca ili je u pitanju nesto drugo.
Hranim ih lisnatom, proteinskom i pravljenom (spanac, paprika, sargarepa, aleva paprika, beli luk, oslic, gambori, piletina) hranom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jan 04, 2015 12:27 am Snimi Poruku Nazad na vrh

DeMoNoiD
Akvarista



Registrovan: 11 Jul 2013
Poruke: 93
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Jan 04, 2015 1:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Isti slucaj kao i kod mene samo sto su pitanju obicne "plave"neonke....neke imaju bas crnu prugu dok je kod vecine bleda crvena boja...mislim da je genetika u pitanju mada hajde da cujemo nekog ""skusnijeg"
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Ned Jan 04, 2015 9:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sumnjam da se boja tek tako izgubila za par dana od ishrane.
Na boju utice i svetlo koje imate u akvarijumu, ako je bela neonka verovatno im je boja malo slabijeg imtenziteta nego kod crvene neonke.
Njima boja hoce da se izgubi i kada su uplasene ili od soka.
Moje kada su stigle posle potovanja iz BG do Novog Sada bile su jedan dan blede i vec sutradan im se boja povratila.
Hranim ih sa sera flora i sera diskus...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Jan 04, 2015 10:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja mojim neonkama dajem i karotin granulice. Ne znam da li je potrebno da napomenem da je karotin crveni pigment.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Ned Jan 04, 2015 12:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam day i color light juwel t8 neonke tako da ne bi trebalo da je do svetla, takodje imam 5 obicnih neonki koje su oko 1 mesec kod mene i njima je boja ok. Povremeno im dajem neku serinu crvenu hranu za borce, mislim da je sa carotenom. Ne znam kako se zove jer mi je pukao poklopac pa sam je presuo u drugu kutijcu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DeMoNoiD
Akvarista



Registrovan: 11 Jul 2013
Poruke: 93
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Jan 04, 2015 12:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Horus gde si nabavio te karotin granulice...cak su i u pet shopu prvi put culi
za njih kao i ja sad od tebe....gde se to kupuje?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 04, 2015 12:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U pitanju je verovatno loš kvalitet riba, do sada su morale da se "oboje" posle stresa. Hrana koju daješ je sasvim OK. nije do toga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Ned Jan 04, 2015 12:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nadam se da ce to moci da se koriguje kroz ishranu, obicne neonke su mi bas dobro napredovale za ovih mesec dana koliko su kod mene.
Karoten granule treba da ima svaka bolje snabdevena radnja. Secam se da sam pre par godina kada sam drzao ciklide njima davao tu hranu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ExtraY
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2014
Poruke: 80
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 04, 2015 1:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

das im prosto malo aleve paprike i vidi da li ce biti poboljsanja Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Ned Jan 04, 2015 3:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Alevu papriku vec imaju u pravljenoj hrani tako da ukoliko se uskoro ne poprave ne gine im farbanje Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Jan 04, 2015 4:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Od aleve paprike je čovek sa foruma imao pomor u akvarijumu. Verovatno je bila nemilice prskana. Kao što neko reče, ima tih granulica u akvašopovima. Ja ih kupujem ovde kod mene, u Beloj Crkvi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ExtraY
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2014
Poruke: 80
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 04, 2015 4:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja svojima dajem , na poslu takodje dajemo i nikome nista Very Happy
Pa da nije previse covek davao,moguce ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Jan 04, 2015 5:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi, to stoji okaceno na zid kuce, dok se osusi vencara paprika. Dok se osusi, sva je prasnjava, neko plakne to malo, neko ne, ubaci se u avan i udri. Proseje se i eto aleve domace. Ova kupovna iz prodavnice je boje cigle. Najbolje je barena, oljustena pasirana crvena paprika. Ovu alevu i ja izbegavam da jedem...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Ned Jan 04, 2015 5:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kod neonki je to losa linija,nije do hrane.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Jan 04, 2015 5:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne komplikuj, lepo ti Nemanja kaže da je verovatno škart i flomasterom ne bi mogao da popraviš.
Ja dajem ribama neku srednja klasa po meni hranu (sera, tetra) i živu smrznutu kako kad.
Imam 3 titeje muške, dve su crvene kako treba, jedna bledunjava i to ti je. Meni uvek žao te jedne beledunjave ribe, pa imam dosta toga što je slepo na jedno oko, fali neko peraje genetski. Sve to već dugo živi i ne smeta mi ni malo.
Ako želiš baš da imaš samo kvalitet onda ih zameni, ali ja to jako teško nalazim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve ribice neonke akuar Na poklon 1 Uto Dec 13, 2022 1:42 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Armatura za neonke? milan64586 Rasveta 0 Sub Feb 27, 2021 10:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kupovina neonke Kragujevac. IvanBo Rasveta 0 Sre Okt 07, 2020 1:57 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Slucaj misteriozno nestale neonke LaBuxna Početak u akvaristici 20 Pet Sep 18, 2020 9:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neonke kao osvetljenje uki01 Rasveta 12 Pon Jul 20, 2020 11:29 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License