Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kribensis (Pelvicachromis pulcher) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Čet Dec 05, 2013 10:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja mislim da bi mogla jedno 3 para, sa njima moze manje vise sta hoces, na toliko vode skoro pa i koliko hoces Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Dec 05, 2013 10:38 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Čet Dec 05, 2013 11:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možeš i više parova da gajiš u tom akvarijumu. Međutim problem nastaje , kada počinju da se mreste ,odnosno da izvode malce. Jedan par je po meni dovoljan da se smesti u akvarijum od 60.l, mada ih akvaristi gaje i u manjim. Odnosno, nemoj da stavljaš više od tri para.
@dacaarsa
Prelistaj malo temu, ima tu svega napisano, i pogledaj http://www.akvarijum.org/forum.....t8853.html


Poslednji izmenio No 1 dana Čet Dec 05, 2013 11:38 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dacaarsa
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 172
Lokacija: Vranje

PorukaPoslao: Čet Dec 05, 2013 11:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

o.k hvala. Ja mislim da cu ipak 2 para da mogu da se lepo baskare po akvarijumu,puno neonki, rodostomuse,botie i ancitruse...mislim da ce to biti dobra kombinacija Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
psyfanky
Akvarista



Registrovan: 23 Dec 2010
Poruke: 20
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sub Jan 18, 2014 12:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo da se i ja pohvalam sa prvim mrestom kribova Very Happy
Danas su ih brizni roditelji izveli prvi put u setnju. Mrest je u zajednickom akv od 60l i ja sam presrecan Smile
Posle kog vremena malci mogu da se odvoje od roditelja ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Sub Jan 18, 2014 1:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Što kasnije, bez roditelja sporije napreduju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
psyfanky
Akvarista



Registrovan: 23 Dec 2010
Poruke: 20
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sub Jan 18, 2014 2:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok,hvala znaci za sada ostaju sa roditeljima Bravo
Nego ima li sanse da kasnije prezive mladi u akvarijumu koji je zajednicki a u kome ima barbusa i skalara ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mixi767
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 77
Lokacija: Beograd-Umka-Pecani

PorukaPoslao: Sub Jan 18, 2014 2:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel oni mogu da budu sa gupikama moli i xifo ili sa japankama ? Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
filter
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2012
Poruke: 190
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 19, 2014 12:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav. Da li bi mi neko iskusan odgovorio na jedno pitanje vezano za kribenzise. Treba da formiram akvarijum oko 90 l. I u njega hocu da ubacim viktorijance, 3 vrste, od svake po 1 muzjak i 3-4 zenke. Kribenzisi su mi billi prvi plan pa sam se predomislio. Ali bi ubacio jedan par i ako nisu iz istog jezera. Par kribenzisa bih ubacio posle cikliranja kao ribe pilote, pa zatim na nedelju dve ove 3 vrste viktorijanaca. Receno mi je da mogu zajedno. Citam da kribenzisi mogu da budu agresivni. Pitanje je da li je ova moja zamisao izvodljiva?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nebojsa-Perla
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2013
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 18, 2015 7:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mogu li da se slazu 1 par kribova sa barbusima u 80 l?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Ned Jan 18, 2015 11:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa barbusima mogu,
viktorijanci su isto agresivni, sa njima nisam probao. Ne znam kako i ko bi izvukao deblji kraj, ali ne bi bilo loše da probaš , pa izneseš kako izgleda, ja ih u jednom akvarijumu držim sa ornatipinisima (Tanganyika školjkaš) I nema problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nebojsa-Perla
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2013
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 19, 2015 1:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci nebi trebalo da bude karambol sa barbusima i jednim parom kribova? I ako su u akvarijumu i neonke,ancitrusi koriji zebrice ???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Pon Jan 19, 2015 9:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavi neku pećinu ,najbolje kokos, može da se desi da strada neki komunalac ako se mnogo mota oko njihove jazbine, neonke i zebre su bezbedne dok ne počnu da izvode klince u šetnju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nebojsa-Perla
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2013
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 19, 2015 12:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A nakon toga karambol ako pridju Smile najbolje da im pecinu stavim u jedan ugao akvarijuma zavucen malo? Pa sta mi Bog da Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
SashaR
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2015
Poruke: 12
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Sub Feb 28, 2015 2:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije neka fotka ali evo Smile

Prvi stanovnik, zajedno sa bikolorom i 4 koridorasa. Nije bilo nikakvih problema. Onda sam ubacio malog mladog ancistrusa, grickao ga i jurio ga krib ali na kraju pustio i sada zajedno idu tu i tamo, nema napadanja.

Polako sam sve ostale ribe podelio, gupike/molly/stukice i sl, i uzeo 4 pirane silver dollar. Uzecu jos 2 komada verovatno i planiram da ostavim uz njih, kriba, bikolora i ancistrusa.

Videcu kako se stvari odvijaju. Akv je 120l - 100x30x40

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
valtersrbija
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2013
Poruke: 80
Lokacija: SRBIJA ns

PorukaPoslao: Ned Mar 01, 2015 9:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koliko kribenzisa i u kom odnosu muzijak zenka moze u akvarijum od 70 l?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Tanganyika prvi put - Neolamprologus ... NEBOJSA4 Afrički ciklidi 0 Pon Mar 19, 2018 12:15 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kribensis albino Serene Sky Ribe 5 Pet Nov 24, 2017 12:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plava acara -Aequidens pulcher pandza Arhiva Malih Oglasa 3 Čet Feb 04, 2016 3:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Plave akare (Aequidens pulcher) Igor1980 Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Dec 26, 2015 12:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kribensis mehur iznad oka ejsventura Bolest 0 Uto Dec 22, 2015 4:35 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License