Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kribensis (Pelvicachromis pulcher) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
MiB
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2009
Poruke: 269
Lokacija: Šabac

PorukaPoslao: Ned Okt 25, 2009 8:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pelvicachromis pulcher
Kribensis

Image

Minimalna veličina akvarijuma: 75l
Održavanje: Lako
Temperament: Miroljubive
Temperatura: 24-28 °C
pH vrednost: 5-8
Tvrdoća: 5-20 dH
Max.veličina: 6-10 cm
Ishrana: Svaštojedi
Poreklo: Kamerun, Nigerija
Familija: Cichlidae (Ciklidi-Grgečići)
Mrest: Ikrašica


Osobine:

Uglavnom miroljubivi patuljasti ciklidi koji vole okruženje sa pećinama, šljunkovitom podlogom i dosta bilja. Obično im akvaristi naprave pećine od saksijica ili ćupova. Agresivnost mogu da ispolje u vreme mresta, kada štite svoje mlade, ili kada mužjak nema ženku u istom akvarijumu. Kribensisi mogu predstavljait problem skalarima, a ne preporučuje se čuvanje sa sijamskim borcima. Takođe, nikako ne držati sa drugim ciklidima koji vole da provode vreme po pećinama jer će doći do sukoba oko teritorije. Nije zahtevna što se uslova vode tiče jer potiče iz afričkih reka u kojima uslovi vode variraju. U akvarijumu zauzimaju donje slojeve, tj. samo dno.

[youtube:1bb56752c1]http://www.youtube.com/v/P2UqhZkKAZY[/youtube:1bb56752c1]

[youtube:1bb56752c1]http://www.youtube.com/v/ldlt1nZqL-M[/youtube:1bb56752c1]

[youtube:1bb56752c1]http://www.youtube.com/v/gAjphKJ7UX8[/youtube:1bb56752c1]


Mrest: Polovi se lako razlikuju. Mužjak je veći, dok ženka raste max. 7cm. Mužjak ima izduženo leđno peraje. Kada je ženka polno zrela njen stomak je izrazito roze, crvene boje. Mreste se na temperaturi 25-27°C u vodi sa Ph vrednošću 6.5-7.5 pH. Za mrest koriste pećine. Ženka je sve vreme sa ikrom, a kada se izlegnu mladi, ženka ih izvodi iz pećine i vodi sa sobom. Ovo ponašanje je slično kokoškama koju prate pilići.

[youtube:1bb56752c1]http://www.youtube.com/v/f7EnUinY8zU[/youtube:1bb56752c1]

[youtube:1bb56752c1]http://www.youtube.com/v/kCesXp2i4mU[/youtube:1bb56752c1]


Ženka
Image

Mužjak
Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Okt 25, 2009 8:03 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Okt 25, 2009 8:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedna od mojih omiljenih riba ali nazalost nikako da uspem da im posvetim dovoljno vremena zbog posla Mad

Jedan viri a drugi se sakrio Smile
Image

Par kribova sa mladima (slika dole)

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
MiB
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2009
Poruke: 269
Lokacija: Šabac

PorukaPoslao: Pon Okt 26, 2009 6:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre neki dan sam kupio jedan par. Jako su mi interesantni, pogotovo kada prolaze kroz šupljine kamena, čak sam im od većeg kamenja napravio malu pećinicu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Okt 26, 2009 9:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fotkaj pa okaci slike Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
MiB
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2009
Poruke: 269
Lokacija: Šabac

PorukaPoslao: Pon Okt 26, 2009 9:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bojan ::
Fotkaj pa okaci slike Wink


Naravno, prvom prilikom Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
MiB
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2009
Poruke: 269
Lokacija: Šabac

PorukaPoslao: Sub Okt 31, 2009 7:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao sto sam obecao, evo slika mojih kribensisa. Na prve dve slike je zenka, a na druge dve muzjak.

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Okt 31, 2009 7:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mnogo lepo izgledaju, nadam se da ce biti i malih Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
MiB
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2009
Poruke: 269
Lokacija: Šabac

PorukaPoslao: Sub Okt 31, 2009 7:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Smile

Nadam se i ja de ća biti mladih. Ženka je uglavnom u pećinici tj. kamenu dok mužjak čuva stražu. Nijedna riba ne sme da priđe kamenu u kome se krije hehe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Everest
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2009
Poruke: 28

PorukaPoslao: Sub Okt 31, 2009 9:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bas su ti lijepe ribice. Imao sam ih i ja ranije, ali sam ih pokonio.. Odlucio sam se za Oskara..
Kada izaberu svoju pecinu ne daju nikome da pridje a kamoli da udje..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Everest
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2009
Poruke: 28

PorukaPoslao: Sub Okt 31, 2009 9:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

MiB, tek sada sam vidio mahovinu na ovim tvojim slikama Wink Smile)))
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MiB
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2009
Poruke: 269
Lokacija: Šabac

PorukaPoslao: Pon Dec 14, 2009 5:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Omrestili mi se kribensisi. Ima ih 15ak. Mnogo je zanimljivo kako ih izvode iz pećine i šetkaju po akvarijumu. Jedan roditelj je sa njima, a drugi okolo rasteruje ribice da ih niko ne pojede. Probaću da snimim, pa ću upovati na net da vidite prizor.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
misoo83
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2009
Poruke: 485
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Uto Jul 20, 2010 6:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel moze neko da mi kaze sta su ovi moji muski ili su svi zenski ?

[youtube:9c3647cb0d]http://www.youtube.com/v/m-xLYJEVwfI[/youtube:9c3647cb0d]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Uto Jul 20, 2010 7:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zenke su manje, to roze na stomaku je izrazenije i imaju zaobljeno ledjno peraje...
Meni se cini da su levo i desno zenke a u sredini muzijak, ali se taj treci ne vidi dobro...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
misoo83
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2009
Poruke: 485
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Uto Jul 20, 2010 9:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma problem je sto su im svima troma peraje istog oblika pa sam po tome mislio da su sve zenske ali ovaj jedna od vecih ima slabije boje i stalno bezi od ove druge zenke sa izrazenim bojama Very Happy

Ovu najmanju sam kupio pre 3 dana i rekli su mi kao da je muzjak ali cisto sumljam .. jel mi lici vise na zenku po perajama koje su joj zaobljene a kod muzjaka peraje su izduzene Sad

Hvala na odgovoru
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Jul 21, 2010 12:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I meni deluju da su zenke ova s leve i desne strane. Ribu u sredinu ne mogu da ocenim jer mi se brzo izgubi iz vida.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Tanganyika prvi put - Neolamprologus ... NEBOJSA4 Afrički ciklidi 0 Pon Mar 19, 2018 12:15 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kribensis albino Serene Sky Ribe 5 Pet Nov 24, 2017 12:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plava acara -Aequidens pulcher pandza Arhiva Malih Oglasa 3 Čet Feb 04, 2016 3:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Plave akare (Aequidens pulcher) Igor1980 Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Dec 26, 2015 12:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kribensis mehur iznad oka ejsventura Bolest 0 Uto Dec 22, 2015 4:35 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License