Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kribenzis mrest Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Mirko_98
Akvarista



Registrovan: 16 Maj 2011
Poruke: 293
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sre Jun 01, 2011 8:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ja mislim da je razmak oko mesec dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jun 01, 2011 8:53 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Sre Jun 01, 2011 8:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok hvala Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
djuradj.umkovic2@gmail.co
Akvarista



Registrovan: 04 Jul 2011
Poruke: 61
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Sre Jul 27, 2011 9:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ljudi juce sam uzeo jedan par kribenzisa i oni su nasli sebi rupu i ja reko da danas uzmem jos jedan par medjutim sad je problem sto ovaj prvi par hoce da ubije ovaj drugi.Namestio sam jos jednu rupu.I sad me zanima oce li se ovi smiriti i dali ce se ovaj drugi par upariti sobzirom da su sada rastrzani po akvarijumu bezeci od ovih.Akvarijum ima 126l.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
bojka--94
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2011
Poruke: 22
Lokacija: Stara pazova

PorukaPoslao: Čet Avg 11, 2011 8:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja bi hteo da uzmem par kribenzisa,medjutim neznam da li mogu preziveti u akvarijumu sa sada malim jako skalarima,1 japankom malom,parom crna moli,3 ksife,1 muljar,4gupy,1borac?
a akvarijum je 140 l?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
djuradj.umkovic2@gmail.co
Akvarista



Registrovan: 04 Jul 2011
Poruke: 61
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Čet Avg 11, 2011 8:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prezivece oni ali dali ce skalari i ostali to je pitanje.Dok ih neuvati mrest dobro je samo cuvaju teritiriju ali kad krene mrest ceo akvarijum hoce za sebe meni su ubili dve gupike, a jednoj malo peraje odgrizli, a u akvarijumu sam imao samo taj jedan par i te tri gupike.Takodje ako budes kupovo i ako budes hteo vise, kupi odjednom sve nemoj ko ja u dva puta.Inace moj akvarijum je 126l.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
djuradj.umkovic2@gmail.co
Akvarista



Registrovan: 04 Jul 2011
Poruke: 61
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Čet Avg 18, 2011 5:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moja nova iskustva sa mrestom kribensisa.


Imam dva para kribensisa jedan par drzim u akvarijumu od 120l drugi u plasticnoj kanti od kreca od 10 litara.Drzim ih u kanti zato sto ovaj prvi par nije hteo da prihvati ove i bukvalno malo je falilo da ih ubiju.Ovaj par u akvarijumu je bacio ikru kada su izveli mlade onda su ih pojeli verovatno zbog stresa.Ovaj par u kanti na koji ja nisam obraco paznju je juce izveo male kirbove i za sad je sve u redu.
Hocu da kazem da za razmnozavanje kribensisa nije potrebno gotovo nista osim malo vode.Takodje
ovi kribensisi u kanti nemaju skoro nikakvu boju znaci bledi skroz kao da nemaju mlade.
Isto tako to neznaci da ih treba drzati u kanti od deset litara jer je to mucenje ali ja nisam imao gde i eto uspelo je.
Tako da ako neko hoce da razmnozava ribice kribensisi su prava stvar cinimi se da ih je lakse razmnoziti i od gupika!!

Pozdrav.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
wooxa
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2010
Poruke: 19
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 13, 2012 1:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li nece biti problema ako zenku odmah prebacim u drugi akvarijum cim izbaci ikru ili joj je jos uvek potreban muzjak?Sa sve kokosom sam je prebacio u drugi ak od oko 5 litara.Jel ne treba nikakvo osvetljenje sada za nju?Posto sam cuo da jedu ikru ako im se gasi svetlo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Markonbg
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2012
Poruke: 230
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Jun 21, 2013 12:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poz drugari...ja sam imam zenku staru oko god dana...prelepa...pre 7dana joj kupim jednog navodnog maticnog muzjaka,koji je posto je mladji manji od nje...i posle 5 dana vidim iskopanu jednu rupu u pesku ispod jednog kamena i vidim gomilicu peska izabcenu iz kokosa tj ispred ulaza u kokos...zenka je veci deo vremena u kokosu...s vremena ne vreme izadje i pojuri ribice u okolini...napravi kratak krug i vrati se...muzjak s vremena na vreme udje na kkratko u kokos...kod zenke se nista bitnije menjao stomak..tj nije manji..i dalje je jarrke boje i debeo...pretpostavljam da ce se izmrestiti...
akv 110l ubiljen...zaniima me procena uspeha mresta...imam 4 velika skalara i 5malih i fosilisa...i jos sitnih ribica,ali ove su one koje me bune...
Ne bih sada dirao par i premestao u drugi akv...jedino sto mogu je da premestim ili poklonim nekome fosilisa...ukoliko prestavlja opasnost...
Sta vi mislite o svemu tome?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
marija_sara
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2014
Poruke: 44
Lokacija: Podgorica

PorukaPoslao: Pon Mar 30, 2015 4:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo da se i ja pohvalim Smile prvi mrest kribenzisa Smile i nesto sto je mene jako iznenadilo, zenka je polagala ikru na kamenu okrenuta naopako Smile tj na plafonu kamena xe xe

Image
ovde se vidi da je naglavacke Smile

Image
ovde ceka svog dragog da zavrsi posao Smile

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Mar 30, 2015 5:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo, lepo. Cekamo izvestaj s vremena na vreme sta se desava Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
marija_sara
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2014
Poruke: 44
Lokacija: Podgorica

PorukaPoslao: Pon Mar 30, 2015 6:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sada su se premestili u cup i cuvaju ga, a jasno se videlo da zenka polaze ikru na kamenu Shocked zenki se smanjio stomak a muzjaku povecao . Da nije pojeo ikru Question
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Pon Mar 30, 2015 9:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nebi trebalo, oni bas cuvaju dobro ikru i male. A zenka ti je dobila bojicu, svaka cast.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
marija_sara
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2014
Poruke: 44
Lokacija: Podgorica

PorukaPoslao: Uto Mar 31, 2015 10:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I muzjak isto ima prelepu boju, ali su se podelili zenka cuva kamen a muzjak cup Smile ludi neki kribovi, verujem da su jos neiskusni, prvi im je mrest

Slika pre mresta
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lexy_ze




Registrovan: 09 Nov 2015
Poruke: 2

PorukaPoslao: Pon Nov 09, 2015 2:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav..
potrebna nam je pomoc..moj muz i ja imamo veliki akvarij od 100 l i u njemu imamo razne ribice,izmedju ostalih i kribenzise.cetiri su kribenzisa,dvije malde zenke i veliku zenku i muzijaka.prije par nedelja primjetili smo da su odrasli kribenzisi napravili malo udubljenje u sljunku izmedju kamenja i bilke i da su poceli da "vibriraju" kad su zajedno.posto smo vidjeli na netu da ustvari hoce da se pare,nabavili smo manji akvarij do 40 l i prebacili samo njih svoje.imaju pecinu,biljke ali se sad muzijak cudno ponasa.tjera zenku od sebe i izgleda da ni malo nije zainteresovan za parenje dok ona jeste.on je vecinu vremena u pecini i njoj ne dozvoljava skoro nikako da bude unutra.
sta da radimo???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Pon Nov 09, 2015 6:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

lexy_ze ::
pozdrav..
potrebna nam je pomoc..moj muz i ja imamo veliki akvarij od 100 l i u njemu imamo razne ribice,izmedju ostalih i kribenzise.cetiri su kribenzisa,dvije malde zenke i veliku zenku i muzijaka.prije par nedelja primjetili smo da su odrasli kribenzisi napravili malo udubljenje u sljunku izmedju kamenja i bilke i da su poceli da "vibriraju" kad su zajedno.posto smo vidjeli na netu da ustvari hoce da se pare,nabavili smo manji akvarij do 40 l i prebacili samo njih svoje.imaju pecinu,biljke ali se sad muzijak cudno ponasa.tjera zenku od sebe i izgleda da ni malo nije zainteresovan za parenje dok ona jeste.on je vecinu vremena u pecini i njoj ne dozvoljava skoro nikako da bude unutra.
sta da radimo???


Da čekate da se ponovo zavole, poremetili ste ih sa selidbom u drugi akvarijum. Bolje da ste sačekali da se izmreste pa prebacili malce...ovako se strpite.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mrest black moly Ivana Brkovic Razmnožavanje 3 Čet Nov 25, 2021 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest trihogastera, mrest skalara angelfishinheaven Razmnožavanje 0 Ned Jan 31, 2021 3:11 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalar florida i zlatni skalar? Povol... angelfishinheaven Ribe 12 Pet Jan 29, 2021 11:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest borca Petric Nikola Razmnožavanje 1 Pon Dec 21, 2020 5:18 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest Barbusa Tetrazone Aki1710 Razmnožavanje 0 Sre Apr 01, 2020 8:52 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License