Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kristalno cista voda. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
LothlorienBg
Akvarista



Registrovan: 12 Sep 2010
Poruke: 137
Lokacija: Beograd - Dorcol

PorukaPoslao: Uto Okt 05, 2010 12:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kristalno cista voda je, barem mi se cini, san svakog akvariste. Nista lepse nego kada mozete svoje ljubimce da vidite u savrsenoj vodi. Ovu temu postavljam da bi pocetnici, kao sto sam npr ja, mogli na jednom mestu da vide iskustva i savete starijih akvarista. Dakle, pisite kako uspevate da odrzavate vodu kristalno cistom. Kada ste prci put uspeli da je dovedete u to stanje, i kako. Sve sto mislite da bi pomoglo mladim akvaristima.
Ono sto sam ja do sada pokupio po forumima i internetu je:
Najvaznije je isciklirati akvarijum. Tako se stvaraju dobre bakterije koje, koliko sam shvatio, imaju poprilicnu ulogu u cistini vode.
Filter je isto vazan, njegovo ciscenje, jacina u odnosu na akvarijum i sam tip filtera.
To su dve stvari oko kojih se svi slazu. Sada mene zanima da li koristite hemiju, ako da koju, i mozda da podelite po neki trik sa nama gusterima. Smile

Edit:
Naravno govorim o odstranjivanju onog sivila koje se uglavnom javlja, ne govorim o najezdi algi, ili farbanju od strane nekog drveta/kamena ili cega vec. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Okt 05, 2010 12:08 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Okt 05, 2010 12:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prebacio sam temu u Hemija ....
Bakterije cine naj bitniji faktor zivota u akvarijumu.
Mislim da redovno odrzavanje podloge akvarijuma, redovna zamena vode i dobra filtracija cine vodu kristalnom. Nazalost ili na srecu ne koristim hemiju u pripremi vode pa neznam da li bi imalo uticaja i u kojoj meri . Nadam se da ce se neko ko koristi hemiju za pripremu vode javiti i podeliti iskustvo sa svima nama
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LothlorienBg
Akvarista



Registrovan: 12 Sep 2010
Poruke: 137
Lokacija: Beograd - Dorcol

PorukaPoslao: Uto Okt 05, 2010 12:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala, nisam bio siguran da li da stavim ovde ili u "akvarijume"

Ja sam uzeo EasyStart, iako sam vec isciklirao akvarijum procitao sam negde da je jako dobar preparat. Pa cu za 10ak dana moci vec prve utiske da postavim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
misoo83
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2009
Poruke: 485
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Uto Okt 05, 2010 12:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kod mene kristalno cista voda se pojavi kada izmenim 30 % vode i sledeci dan je takva ali kad pocnem sa hranjenjem ubrzo vise ne bude tako cista i pozuti
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
LothlorienBg
Akvarista



Registrovan: 12 Sep 2010
Poruke: 137
Lokacija: Beograd - Dorcol

PorukaPoslao: Uto Okt 05, 2010 12:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li je to od previse hrane ili slabog filtera mozda?

Meni nije jasno po pet shopovima, kako im u svim akvarijumima uvek bude tako lepa voda. Nemoguce da svaki titraju kao sto mi titramo ove koje imamo kuci...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
misoo83
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2009
Poruke: 485
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Uto Okt 05, 2010 12:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa u mom slucaju mislim da se zuta boja dobije od hrane za diskuse koja se jako brzo otapa u vodi i daje joj tu boju a naravno i kad se isprlja voda dobije jos zucu boju kod mene Smile

Kod njih neam pojma kako oni u 99 posto slucajeva imaju samo vazdusne pumpice u akvarijumima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 05, 2010 8:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Adekvatna bioloska i mehanicka filtracija, redovna zamena dela vode, brisanje stakla sa unutrasnje i spoljasnje strane. Ove stavke su dovoljne da imas 'cistu' vodu u akvarijumu. Ako hoces jos dalje da ides, onda su tu UV filteri, diatom filteri i razna hemijska sredstva.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Uto Okt 05, 2010 9:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemojte sada da se opterecujete ovim UV filterima i diatom filterima i da pokusavate DIY varijante Smile jer zaista nema potrebe za tim. Ovo sto je Blue napisao u prvom delu je i vise nego dovoljno za cistu vodu. Akvarijum u kuci, stanu nekada i ne pogledamo u toku dana, a u radnji se takvi aq briskaju svaki cas. Aq u radnji prodaje i ribice i biljke, maticne ribe prodaju male i sve tako u krug...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
matan
Akvarista



Registrovan: 27 Sep 2010
Poruke: 21
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 12, 2011 8:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj recept za cistu vodu: Prasuma bilja u akvarijumu a vodu nikad ne menjam samo dosipam ono sto ispari i filtere ne perem. E sad na zalost od bilja ne mogu da proverim vidljivost po duzini (120 cm) ali po sirini (40cm) izgleda potpuno cisto.

Cisto da se cuje i neki drugi recept sem besomucnog menjanja vode koje skoro svi savetuju Smile.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nenad66
VIP



Registrovan: 22 Sep 2010
Poruke: 312
Lokacija: Tetovo Makedonija

PorukaPoslao: Sre Jan 12, 2011 9:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kristalno cista voda je san svakog akvariste,to se ne postize za kratko vreme.Pravilna filtracija,uspostavljen odnos bakterija,al za to treba vremena da aq "uzreje".Za zuckastu vodu upotrebite KVALITETNI aktivni ugljen i sregjena stvar.Ko je u mogucnosti nek korist FFM,odlicna stvar provereno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Sre Jan 12, 2011 10:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Matane, koliko dugo nisi menjao vodu i imas li ribica u tom aq i koje, koliko? Koliki je aq i kakava je filtracija?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
matan
Akvarista



Registrovan: 27 Sep 2010
Poruke: 21
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 12, 2011 10:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum sam kupio polovan pre 3 meseca i od tada nisam menjao samo dolivao. Doduse prilikom transporta sam zamenio recimo 50% vode. Filter znam da nije pran pre toga nekoliko meseci a ni ja ga prao nisam (sundjer na vrhu, a ispod keramicke kuglice i ne znam sta jos - 2 takva filtera sa pumpama mislim 300l/s).

Akvarijum bruto 220l ali u u to ulaze filteri, podloga, siga, tako da misli da ima oko 160 l vode.

10 neonki, 6 razbora, 6 platika, 100 red cherry, 4 amano, mnogo puzeva raznih vrsta, 3 korija i 1 ancistrus.

Kad sam doneo akvarijum mislim da su se od stresa i mnogo muljanja tokom dugog transporta ribice razboljevale. Kako je gustina bilja rasla tako je i prestalo razboljevanje. Gubici u pocetku su bili 1 borac (moja procena je zbog suvise meke vode da se naduo zato sto nisam dodavao mikroelemente a i verovanot zbog losijeg kvaliteta vode) i 2 razbore.

Elem kako je prasuma porasla imam utisak da im je i zdravlje mnogo stabilnije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Sre Jan 12, 2011 10:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naduvavanje ribe nema veze sa mekom vodom, a pored sige voda ne moze da bude meka jer siga povecava tvrdocu.
Ti imas mali broj riba koje su male i ne prljaju mnogo. Sta mislis sta bi se Saletu desilo da ne menja vodu piranama, iako ima dzunglu?
Nitrati i druga stetna jedinjenja se gomilaju u vodi, biljke trose nesto ali vremenom ce uticati na normalan rast i razvoj riba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
vlada71
Akvarista



Registrovan: 03 Jan 2011
Poruke: 363
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Sre Jan 12, 2011 10:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja mislim u pocetku dok je ak,1\3 vode treba da se promeni jednom nedeljno dok se ak ne stabilizuje.ja cu sto se tice mog ak pokusati sve da ga odrzavam ali bez hemije pa cemo videti.pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
matan
Akvarista



Registrovan: 27 Sep 2010
Poruke: 21
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 12, 2011 10:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam ribe i birao prema nacinu na koji sam hteo da gajim akvarijum (biljni filter, tj prasuma biljaka umesto izmena vode) tako da sam siguran da ove ribe naprave manje amonijaka nego ga moje biljke potrose pa stoga i dodatno dodajem nitrate.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bela mutna voda Maridza Početak u akvaristici 5 Uto Sep 12, 2023 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda i ribe na povrsini Bagzi80 Početak u akvaristici 12 Sre Okt 27, 2021 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda Likan Početak u akvaristici 7 Pon Feb 15, 2021 2:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda "Mutna, mlecna, prasnjava ... goran012 Početak u akvaristici 3 Uto Nov 03, 2020 5:24 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License