----------------------------------- Aldin Čet Dec 19, 2013 2:00 am Ksife se otežano kote? ----------------------------------- Veliki pozdrav svima ovako imam jedan akvarijum sa ksifama Juwel 60l i sve redovno održavam. Skotne ribice odvojim u kotilicu i kada se okote to bude nešto malo par komada i poneki uginuli, a ribica je i dalje jako debela kao da ima još u sebi malaca (da naglasim u kotilici nedajem previše hrane ribicama) Dali može biti da je voda previše tvrda pa se zbog toga teško kote? sipam odstojalu česmovaču ali primjetio sam da ima dosta kamenca u sebi. Ksife su one narandžaste i sivkaste boje. ----------------------------------- gotika Čet Dec 19, 2013 11:57 am ----------------------------------- postavi sliku kotilice parametri vode nemaju veze sa tim problemom koji ti imas ! ----------------------------------- Aldin Čet Dec 19, 2013 2:58 pm ----------------------------------- Ma to je ona standardna kotilica što se može kupiti prozirna od plastike sa rešetkama i pregradom. Stvarno neznam do čega je. Imam u drugom akvarijumu molly i guppy ribe i bez problema se kote. ----------------------------------- Bojan Čet Dec 19, 2013 4:48 pm ----------------------------------- Mislim da je to jednostavno do same ribe. Dakle, stvar je individualne prorode :) ----------------------------------- Aldin Čet Dec 19, 2013 7:35 pm ----------------------------------- ok hvala na savjetu može biti da je do ribe pratiću ostale kako se kote. ----------------------------------- tealkjaffa Sre Apr 16, 2014 8:02 pm ----------------------------------- ja imam 3 zenke ksifo i 3 tj 2 muska ( imao sam 1 zenku ali je uginula, cini mi se da je bila skotna, ....... a imam i jednog muzjaka ali su ga ova dva unakazila, nema vise mac i pokidali su mu donja peraja,.... sad ga drzim u malom akvarijumu jer mi se cini i da je dobio neku bolest) da se vratim naime imam ih par meseci ( 6,7 meseci) i nisu se jos mrestile a bogami su velike tj. odrasle ----------------------------------- tealkjaffa Sre Apr 23, 2014 8:46 pm ----------------------------------- da li neko zna da li je to normalno sto se dugo nisu mrestili(kotili) ili su ribice bolesne? ----------------------------------- gotika Sre Apr 23, 2014 9:04 pm ----------------------------------- postavi sliku akvarijuma -ribica ----------------------------------- Bojan Čet Apr 24, 2014 7:57 am ----------------------------------- Koja je temperatura u akvarijumu? ----------------------------------- tealkjaffa Čet Apr 24, 2014 9:53 am ----------------------------------- 24 drzim na grejacu ...prijatna je voda jako su aktivne ribice,... sad sam primetio da mi jedna zenka menja pol, pocinje mac da joj raste ----------------------------------- tealkjaffa Čet Apr 24, 2014 11:54 am ----------------------------------- pardon nisam mislio da je prijatna kao prijatna, nego ribicama prija posto kada stavim na 20 onda su sve pospane a kada je na 24 onda plivaju ko lude. mislim da jedna zenka menja pol, iako nikad nije bila skotna, ipak nisu bolesne. nzm sta da radim sa tom zenkom, malo je agresivna ----------------------------------- gotika Čet Apr 24, 2014 12:37 pm ----------------------------------- a da stavis 26na grejacu ?cekaj ti imas 3 zenke i 2 muzjaka sta imas jos od ribica sa njima u akvarijumu kakav ti je akvarijum ?to da se nisu kotile 7 meseci a da ti je sa akvarijumom sve ok je nemoguca varijanta !kao sto sam ti rekao slika akvarijuma bi koristila ! ----------------------------------- tealkjaffa Čet Apr 24, 2014 10:33 pm ----------------------------------- nema 26, ima 24,28,.. pored ksifo imam 3 corydorasa (2 palateus i jedan albino palateus)... nazalost nemogu da okacim slike posto mi je telefon na popravci ( a fotoaparat kod sestre, umetnik...) . akvarijum je nekih 25 litara, redovno menjam 20-30% vode (nedeljno), nazalost nemam filter jer mi se pokvario ( strujni udar, cesta stvar na detelinari). imam 2 biljcice, neke plutajuce. mozda je problem sto imam 2 muzjaka na 3 zenke ( pre je bilo 2 na 4 ali je jedna uginula) ----------------------------------- gandalf Uto Sep 09, 2014 6:11 pm ----------------------------------- zbog cega ksifo ribica ne ostaje skotna evo imam ih vec 5 mjeseci i jos joj nisam primijetio stomak uvecan. ----------------------------------- jovica Uto Sep 09, 2014 6:32 pm ----------------------------------- Jel imas muzjaka? ----------------------------------- gotika Sre Sep 10, 2014 9:30 am ----------------------------------- postavi slike sada elefon ili ako si se snasao za aparako si popraviat 1mnogo bi nam lakse bilo da vidimo o cemu se rai !muski ksifa se koti svakih 28-32 dana i nemoguce da se nije kotila 5-6 meseci !moguce da se one kote a da im neko ili one same jedu malce !