Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ksifo bolest Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Pet Nov 22, 2013 11:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Juče sam primetio ovakvo stanje najveće ksifo koju imam u akvarijumu, uglavnom se drži mesta gde se stvaraju mehurići od vazdušne pumpe.
Deluje iskrivljeno skroz spušteno gornje peraje koje uopšte ne ispravlja, hrani se ali činimi se slabije nego ranije. I čini mi se da joj je kod škrga malo crveno i uvučen stomak.
Po ovome što sam čitao deluje kao Riblja tuberkuloza (Mycobacterium) ali neko iskusniji možda zna šta je tačno i ima li neke pomoći?
evo i slika

Image

uvučen ili kao slepljen stomak

Image

Uglavnom stoji ovde, kreće se ali ne kao ranije

Image

Izgleda jadno u odnosu na manjeg ksifa

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Nov 22, 2013 11:24 am Snimi Poruku Nazad na vrh

jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Nov 22, 2013 4:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poodmakla faza crevnih parazita. Unisteni su organi za varenje, njoj pomoci nema. Izdvoj je iz akvarijuma, a ostalima spremi barenu kuvanu papriku, ispasiraj i davaj im malo to da prociste creva. Recimo svako drugo vece umesto obicne hrane, kuvana paprika. Neznam koju hranu si do sada davao ribama, ali dok ne saniras problem u tvom akvarijumu, davaj im hranu biljnog porekla, spirulina i lisnata hrana na bazi spiruline zbog lakse probave i lakseg i brzeg praznjenja creva kako bi se procistili!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Pet Nov 22, 2013 5:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Davao sam lisnatu i larve komarca mešano.
Hranio sam ih samo ujutru, dali sad umesto te hrane ujutru da im dajem barenu papriku i koliko dugo ili može lisnata kao što si napisao?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Pet Nov 22, 2013 5:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Primetio sam ranije da je izmet skroz beo i verovatno je još tad to bio signal da se nešto preduzme, e sad da znam za sledeći put kada primetim beli izmet šta treba tada davati?
Videću dali ima spirulina po ovim radnjama kod mene.
Šta se još može davati od povrća osim paprike?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Danijel Jovanovic
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2013
Poruke: 50
Lokacija: Srbija Subotica

PorukaPoslao: Pet Jan 03, 2014 11:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da nebi otvarao novu temu gde mogu da nabavim lekove za ribice?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Black moly bolest Sandra89 Bolest 0 Sub Dec 23, 2023 9:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike bolest Dragutin96 Bolest 0 Pon Apr 24, 2023 11:07 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolest ili degenerativne promene kod ... sudyxor Bolest 0 Pon Feb 07, 2022 2:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolest ili degenerativne promene kod ... sudyxor Bolest 0 Pon Feb 07, 2022 2:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolest ili ne? Leđno peraje kod Mollya CvijetinAq Na poklon 1 Čet Nov 25, 2021 2:13 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License