Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ksifo dilema... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Mayoyeta
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 02 Jan 2013
Poruke: 7
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Avg 14, 2013 2:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskusni drugari, treba mi pomoć.
Dobila sam dve ksifo lirice, prelepeeeeeee...
E, sad, guglala sam malo, ali nisam našla šta meni treba.
Je l su ovo dva mužjaka ili muzjak i ženka?
Ne znam da li se dobro vidi, ali ova što je na slici niže ima crnu štraftu uz donji deo repa, a ova gornja ribica to nema.
PozdraF!


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Avg 14, 2013 2:21 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Sre Avg 14, 2013 2:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja mislim da su ovo mužijak i ženka,ali neka potvrde iskusniji.Pozz Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
liba
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2010
Poruke: 266
Lokacija: Tesanj Bosna i Hercegovina

PorukaPoslao: Sre Avg 14, 2013 6:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mislim da imas par,muzijak i zenka ali ova drugu ribu ne vidim dobro ili je to sto nisam spavao citavu noc i pisem sad u 6:40 Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Avg 14, 2013 6:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gornja je zenka a donji je muzjak Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Nesa
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2010
Poruke: 92
Lokacija: Beograd-Smederevo

PorukaPoslao: Sre Avg 14, 2013 8:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja dajem glas,da je gornja slika zenka a donja muzjak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mayoyeta
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 02 Jan 2013
Poruke: 7
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Avg 14, 2013 4:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Grazie drugari. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Mayoyeta
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 02 Jan 2013
Poruke: 7
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Sep 19, 2013 3:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi, imam par pitanja za vas, u vezi mojih ksifo-a...
Od mresta nije bilo nista, iako se muzjak dosta dugo udvarao zenki... Sad je poceo, doduse, s vremena na vreme da je jurca po akvarijumu, prepada je, iz "zasede". Prvo sam mislila da se igraju, ali zenka mi bas i ne izgleda kao da joj odgovara igra, jer bezi od njega kao blesava. Za sada nema ostecenja na zenski, da mogu da primetim da joj muzjak jede rep. ( imala sam iskusva sa napadima Borca na gupiku, gde je gupika izgubila 2/3 repa).
E, sad zanima me, da li postoje neki uslovi pod kojima bi trebalo da dodje do mresta, npr temp vode, da nema vise nijedne ribice u akvarijumu itd?
PozdraV
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Čet Sep 19, 2013 3:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

samo strpljenje netrebaju ti nikakvi posebni uslovi temperatura oko 25 c ako je zenka vec skotna onda nece reagovati na udvaranje muzjaka !budi strpljiva!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mayoyeta
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 02 Jan 2013
Poruke: 7
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Sep 19, 2013 3:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ona nije nesto posebno odgovarala ni onda kad joj se udvarao... Zajedno su u akvarijumu vec mesec dana. Udvarao joj se prvih nedelju dana najvise.
Hvala na odgovoru u svakom slucaju. Nadam se da ce biti lepih vesti uskoro. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Čet Sep 19, 2013 4:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod živorotki je slično kao kod ljudi. 2-3 ženke na jednog mužjaka Smile
Kad jednu boli glava, druga jedva čeka. Ako je jedna sveže okoćena a druga će uskoro da se koti, treća je tu da smiri situaciju. Itd.
Savetujem ti da ubaciš još jednu ili dve ženke. Ovako je moguće da će mužjak do te mere da juri ženku da će ovoj da se smuči a može i da ugine.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Čet Sep 19, 2013 4:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesha barajevac ::
Kod živorotki je slično kao kod ljudi. 2-3 ženke na jednog mužjaka Smile



hahahhaha
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Čet Sep 19, 2013 4:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[quote="Cvrc"][quote="nesha barajevac"]Kod živorotki je slično kao kod ljudi. 2-3 ženke na jednog mužjaka Smile
[/sta kaze tvoja zena na to moja je vec uzela oklagiju predaja predaja Laughing Laughing Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ZgemboAdislic
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 23 Avg 2016
Poruke: 6
Lokacija: Brčko, Bosna i Hercegovina

PorukaPoslao: Uto Avg 30, 2016 2:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[quote="Bojan"]Gornja je zenka a donji je muzjak Wink[/quote] 'ladno sam sada tjerao ovu bubu sa monitora hahahah Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bolest ksifo Valerija Bolest 3 Sub Nov 20, 2021 8:25 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dilema oko izbora akvarijuma Radak Početak u akvaristici 2 Sre Feb 24, 2021 8:04 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dilema. IvanBo Ribe 12 Pon Sep 28, 2020 10:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kupujem Ksifo Lire laky_kg Tražnja 2 Sub Sep 05, 2020 12:05 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ksifo respectre Arhiva Malih Oglasa 1 Ned Nov 03, 2019 6:44 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License