Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ksifo mladj Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Balkan
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 171
Lokacija: Bijeljina

PorukaPoslao: Uto Jul 05, 2011 2:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

haha ma to sam ja Bojanu. Zena u Pet sopu mi je rekla d nadogradim nastavak na filter pumpu i to ce mi ujedno biti i filter i pumpa za vazduh. Imam pecinu od kokosovog oraha,kucicu,malo plutajuceg bilja,kvarcni pijesak i to je to!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jul 05, 2011 2:51 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Mello
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2011
Poruke: 389
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Uto Jul 05, 2011 3:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja predlazem urednicima da ovu temu promeste u pocetnicki dao oko akvaristike.

A sad da pomognemo dragom kolegi.

Prvo pravilo je da vecina prodavaca nema pojma oko akvaristike ( cast izezetcima ) i samo gledaju sto vise da prodaju.

Kao drugo to sto su ti dali jeste filter koji u isto vreme izbacije mehurice i glumi rasprsivac i to je ok.

Filtracija mora biti konstantno ukljucena, nema gasenja osim kad nestane struja.

Ribice se hrane pomalo, ne puno da se ne bi voda mutila a ni njima nije zdravo da se prejedu.

Ribice ne vole maltretiranje, tipa slikanje, jurenje mrezicom, rukama itd, tada budu puno sresne i uginu ili im opadne imunitet pa ih dokusuri neka bolest.

Voda se menja 1/3 akvarijumske vode na 7 dana ako je moguce, filter se pere iskljucimo u toj vodi iz akvarijuma da se ne narusi bioloska ravnoteza.

Akvarijum nije potrebno prati detaljno cesto kao i promena kompletne vode.

Takodje akvarijum mora biti dobro cikliran kako bi sve posle togabilo mnogo lakse.
Takodje za dobar pocetak potrebno je sto vise bilja i dobra posloga kao i rasveta.

Ja mislim da na ovom sajtu imas sve sto je potrebno da lako i jednostavno prodjes kroz pocetnicki period, ali ne i brzo jer to u ovom hobiju nikako nije izvodljivo, ako treba pogledaj deo za pocetnike u akvaristici ima za pocetak odlicnih tema, za ponesto imas pretragu i ja mislim da ce skoro 90% stvari ti biti jasno posle toga
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Balkan
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 171
Lokacija: Bijeljina

PorukaPoslao: Uto Jul 05, 2011 4:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala prijatelju,da ispusta mjehurice filter. Moj akvarijum je mali svega 25l!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Uto Jul 05, 2011 4:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odo ja u OFF al i cela tema je vec zasla daleko od naslova. I u taj mali moze da stane par malih ribica, malih biljcica, malih kamencica i da sve bude malo i lepo. Treba sve da bude u skladu sa proporcijama i da sve bude u ravnotezi.

E sad, druga stvar. Malo citas, jer da citas vise bi znao i ne bi se blamirao ovde pred svetom. Postavljao bi prava pitanja i dobijao prave odgovore.

Sto se tice xiphophorus hellerija moras da znas da je ribica veoma podlozna stresu i sa njima moras lagano. Meni se isto desavalo da dan-dva pred mrest premestim ribicu u zaseban akvarijum sa full uslovima i rikne na po mresta zbog stresa. Zato je naj bolje ribicu mnogo ranije izdvojiti u zaseban akvarijum.

Akvaristika je takva da ces raditi sve lagano i promisljeno, bez zurbe i uzivati u upesima ili ces ubijati ribice nepaznjom, brzinom i neznanjem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Jul 05, 2011 7:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Glupo bi bilo da pricamo o matematici a pogotovo kosarci. Ako si siguran da nemam pojma mozemo se naci dole na chat-u, ako pokazem da ti u stvari nemas pojma dobijas ban a ako ja nemam pojma ti ces biti admin Smile Posteno.

Nikad ne pricaj napamet i ne podcenjuj nikoga. To ti je moj prijateljski savet kao nekog ko je malo stariji od tebe Wink

No da ne idem previse u off jer sam i ovako zaglibio ali nisam hteo ostati nedorecen.

Prebacio sam ovde temu jer je za ovo mesto najprikladnija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Balkan
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 171
Lokacija: Bijeljina

PorukaPoslao: Uto Jul 05, 2011 8:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bojane nisam htio nikoga da podcjenjujem nego sam samo htio da ti kazem da ti kazem da sam u ovome nov,tj. da te pitam kako bi tebi bilo da ja tebi pricam o nekim stvarima u kojima si MOZDA pocetnik. Svi mi odnekle moramo da krenemo i niko se nije rodio naucen. Zato moram da pitam i da sticem iskustva!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 05, 2011 8:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U akvaristici ništa, ali baš ništa ne može da zameni iskustvo! Možeš da postaviš milion pitanja i da dobiješ na njih milion odgovara, ako sam ne probaš sve opcije nema šanse da saznaš ništa više nego pre postavljenog pitanja, zato moraš da budeš strpljiv i da pokušavaš... Znam da je off topic ali čisto da prekinemo natezanje i postavljanje miliona bez potrebnih pitanja!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Balkan
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 171
Lokacija: Bijeljina

PorukaPoslao: Uto Jul 05, 2011 8:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svjestan sam da mora da prodje vremena,ali opet neke osnovne stvari moram da znam! Bojane ne zelim da shvatis ovo kao neki sukob,naprotiv,drago mi je sto poznajem jednog takvog akvaristu (o kojem se i prica i pise).Samo sam htio da ti kazem da sam novi u ovome i da ne mogu bas sve da znam! Zato prihvatam svaku sugestiju!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pallmall
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 220
Lokacija: Beograd - Žarkovo

PorukaPoslao: Uto Jul 05, 2011 9:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa kad kažeš da si nov, onda lepo pročitaj ovo od A do Š, pa ako ti i onda ne bude baš sve najjasnije, ti postavi konkretno pitanje. Evo ti link:
http://www.akvarijum.org/forum.....t5845.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Balkan
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 171
Lokacija: Bijeljina

PorukaPoslao: Uto Jul 05, 2011 10:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislio sam oko odredjenih vrsta ribica! Taj dio sam procitao!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pallmall
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 220
Lokacija: Beograd - Žarkovo

PorukaPoslao: Uto Jul 05, 2011 10:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Otvori bazu riba i pogledaj šta te interesuje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bolest ksifo Valerija Bolest 3 Sub Nov 20, 2021 8:25 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Povrsinska skrama i mladj riba Baia Razmnožavanje 4 Čet Dec 03, 2020 7:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kupujem Ksifo Lire laky_kg Tražnja 2 Sub Sep 05, 2020 12:05 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cime hraniti mladj nebojsar Razmnožavanje 10 Uto Maj 12, 2020 7:24 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ksifo respectre Arhiva Malih Oglasa 1 Ned Nov 03, 2019 6:44 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License