----------------------------------- Skybuffalo Uto Jul 24, 2018 3:23 pm ----------------------------------- druze ajde malo da poradimo na oovom akvarijumu 1 vezi ovu mahovinu za drvo bice i lepse i bolje 2 nadji nastavak ove pumpe i neka izbacuje vodu povise nivoa vode u akvarijumu ovako ribe se stalno bore da plivaju i to je uzrok tvog problema oboljevanja riba 3 aj stavi normalnu podlogu pesak sljunak sitniji i zasadi neku biljku ja cu da ti dam 1-2 usterijane ako hoces 4 napisi odakle si u profilu ako nesto zaskripi pitaj slobodno srecno Slazem se. Ja bih mozda predlozio da izvadi svu mahovinu i da stavi par anubija koje bi vezao za ovaj panj. Mahovina je nezgodna za pocetnike jer se raspe svugde po akvarijum i zacepljuje i filter.Anubije su lakse za nas pocetnike.Nije veliki trosak(mislim da ce to zajedno izaci 300-400 dinara) a vecinom ih ima u radnjama.Pomoci ce i filtraciji i stabilnosti. Ne znam kakav ti je rezim ciscenja i menjanja vode.Isto moze da doprinese razboljevanju.Velike su ribice, ti puzevi ako dobro vidim su amazonci koji prljaju i vise od ribica. Iz mog malog iskustva vecinu problema mozes da resis izbegnes pravilnom izmenom vode.Sto je vise akvarijum napunjen ( a po mom misljenju tvoj je previse) to su cesce i vece izmene vode potrebnije. Hranjenje je isto bitno.Nemoj preterivati.Bolje manje nego previse.Verovatno sve i sam znas eto da napisem za svaki slucaj.