Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 ksifo Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Dragan.GAGO
Akvarista



Registrovan: 01 Jan 2011
Poruke: 23

PorukaPoslao: Ned Jan 30, 2011 7:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pre mesec i po dana kupio sam jedan par ksifoa(narandzaste boje velicine 5-6 cm) od kako sam ih kupio muzjak ganja zenku ali je jos nije oplodio...zeleo bih da cujem vase misljenje o ovome i koliko treba ksifo-u da oplodi zenku?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jan 30, 2011 7:48 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

vlada71
Akvarista



Registrovan: 03 Jan 2011
Poruke: 363
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Ned Jan 30, 2011 8:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne mora da znaci da je nije oplodio.Pa nestojis ti pored aq po ceo dan da bi video taj momenat.Ne brini malecki ce uskoro doci.Pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MiMa987
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2010
Poruke: 461
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 30, 2011 8:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne brini, videces polako kako zenki raste stomak Very Happy
A mlade mozes da ocekujes za oko mesec dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Hemac88
Akvarista



Registrovan: 23 Jan 2011
Poruke: 155
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Sre Feb 02, 2011 12:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam imao problema sa prvim mrestom ksifoa, zapravo od 6 koliko ih je bilo kada ih je omrestila zenka sada mi je samo 1 malac ostao citav, a omrestili su se 10og januara i idalje je kao punoglavac, malo veci nego sto se rodio. Ne znam sta je uzrok pomora, jer prvo sam ih cuvao u mresilici plasticnoj u kojoj su se omrestili, a posle kada su naisle nove trudne prebacio sam ih u posudu za Dobro jutro margarin od 500gr. Dno posudice sam izbusio dosta sitno i na manje razmake, te su imale i stalnu cirkulaciju vode kao u mrestilici, a cuvao sam ih u maticnom akvarijumu. Neka ideja?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mare
Akvarista



Registrovan: 30 Avg 2010
Poruke: 166
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Sre Feb 02, 2011 12:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hemac88,isto je i kod mene. Pre jedno dve nedelje je ksifo izbacila 11-12 malaca,do prekjuce su 5 bili zivi,sada samo dva! i jako su manji nego obicno,slabi,mislim da nece preziveti! U kotilici ih drzim,nisam ih dirao,ali ne pomaze.. No i kod mene joj to bio prvi mrest,mozda zato!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stragi
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2011
Poruke: 29
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 02, 2011 12:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

meni se gupika omrestila pre neki dan,i sada su malci u mrestilici koja je kao mala kocka sa mrezicom koja je u samom alvarijumu... koliko sam ja citao po forumima mladj ce rasti u zavisnosti od hrane koju im dajes...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mezzano
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2010
Poruke: 178
Lokacija: Leskovac (Pertate)

PorukaPoslao: Sre Feb 02, 2011 12:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni je ksifa okotila oko 25 malih, i vecina njih je dobro i jos su zivi. Kako mi se cini, ne rastu bas brzo (okoceni su 25.januara), ali mi se to mozda samo cini, jer mi se tako cinilo i za gupike koje su okocene nekih 10-15 dana ranije, ali kada ih sada uporedim (ksifoe i gupike) vidi se ogromna razlika.

Inace, od rodjenja su u plasticnoj flasi od Coca-Cole od 2L, koja je isecena, izbusene rupice i stavljena u akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stragi
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2011
Poruke: 29
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 02, 2011 12:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mezzano cime hranih gupike? ja sam cuo kao da one mogu da izrastu i do 1 cm ako se dobro hrane za mesec dana...a i druga stvar koliko ksifu treba da se okoti?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Hemac88
Akvarista



Registrovan: 23 Jan 2011
Poruke: 155
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Sre Feb 02, 2011 12:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stragi oko 35 dana im treba za novu turu. Smile
I mene zanima sa kojom bi porasle za mesec dana centimetar?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stragi
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2011
Poruke: 29
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 02, 2011 12:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ova moja zenka nikako da se okoti a i dosta se cudno ponasa, verovatno ce uskoro leteti napolje... a kad smo kod hrane svi se slazu stim da je najbolja hrana artemija ( mada po meni je malo komplikovana za "upotrebu") i kao da od nje za mesec dana malci mogu izrasti i do 1 cm sto meni zvuci malo nerealno al ajd sad prica narod Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mezzano
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2010
Poruke: 178
Lokacija: Leskovac (Pertate)

PorukaPoslao: Sre Feb 02, 2011 1:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedna moja gupika, koja se okotila 10.januara vec ima 1cm, minimum. Hranim ih uglavnom lisnatom hranom (Tetra Min, Tetra Rubi i Sera Vipan), ali bacim im mali i spiruline u tableti, i neki mix koji sam kupio u radnji (nema da pise koji je)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Hemac88
Akvarista



Registrovan: 23 Jan 2011
Poruke: 155
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Sre Feb 02, 2011 1:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Promotricu Artemiju za ubuduce. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mezzano
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2010
Poruke: 178
Lokacija: Leskovac (Pertate)

PorukaPoslao: Sre Feb 02, 2011 1:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo kako izgledaju moje gupike, ima 3 koje su od 10.januara, a ostale su od 15.januara.


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stragi
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2011
Poruke: 29
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 02, 2011 1:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa vec su lepo izrasle, kad ces da ih prebacis sa ostalim ribama?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MiMa987
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2010
Poruke: 461
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 02, 2011 2:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni se omrestila ksifo, prvi mrest, imalo je 25 mladih. Stavila sam ih u kotilicu ali su ih ribe nekako izvukle kroz mrezicu i nije ostao nijedan malac.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bolest ksifo Valerija Bolest 3 Sub Nov 20, 2021 8:25 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kupujem Ksifo Lire laky_kg Tražnja 2 Sub Sep 05, 2020 12:05 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ksifo respectre Arhiva Malih Oglasa 1 Ned Nov 03, 2019 6:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike, ksifo i koridorusi na prodaju axterix Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Okt 25, 2019 4:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka balon moli i ksifo lira vlada_nis Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Feb 27, 2019 10:19 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License