----------------------------------- IvanGrozni Uto Feb 23, 2016 6:41 pm ----------------------------------- Čitao sam po forumu i ispravite me ako grešim. Postoje tri filtera. U prvi ide filter od 25 mikrona. Voda iz prvog filtera ide u drugi filter od aktivnog uglja. Voda iz drugog filtera ide u treći filter od 5 mikrona. Voda iz trećeg filtera može se koristiti za piće (????) i u njoj ima minerala (da li je tako?). Ova voda se može koristiti u akvarijumu. Da li će se od ovakve vode stvarati kamenac? Iz trećeg filtera voda može da ide i u RO membranu, od koje će se dobiti potpuno demineralizovana voda. Ovakva voda se ne korisiti u potpunosti u akvarijumu i nije za piće. Da bi se dobila odgovarajuća voda za akvarijum potrebno je pomešati u odgovarajućoj razmeri prečišćenu vodu iz prva tri filtera i vodu koja je prošla kroz prva tri filtera i RO membranu. Da li će ovakva voda ipak stvarati kamenac u akvarijumu? Ovo sve pišem iz razloga jer sam video da se kućišta filtera i filteri mogu kupiti odvojeno čak i kod mene u Mladenovcu. Jedino oko RO membrane nisam siguran.