Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 kvarcni pesak peni Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Avg 08, 2014 7:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, kupio sam kvarcni pesak , oprao par puta i ubacio u akvarijum, voda je mutna( razbistrice se jer komora koja vraca vodu je cista, tako da filter preciscava ) ali problem je sto se pojavila kao neka pena(zuta)... To mi se nije desavalo, sad sam nazalost kupio na drugom mestu ali iz dobrog petshopa ali kao prvo to deluje da je obican recni a i u kesi je bio beo a kad sam ga isprao kao da mu se skinula boja i sad izgleda kao recni... (na pakovanju pise kvarcni pesak, mogu da napisem koja je radnja i proizvodjac ako je neko vec imao slicno iskustvo)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Avg 08, 2014 7:05 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Pon Sep 01, 2014 1:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

^ postavi sliku ako si slikao. Verovatno nisi dobro prokuvao...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Sep 01, 2014 11:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Miks podloga Smile
Ne brini ništa, stavi malo vate gore u filter i menjaj, možeš i da promeniš jedno 10-15% vode na tri dana da ubrzaš. Tipičan problem sa novom podlogom ma koliko je prao.
Ja ni ne kuvam, ko će još da kuva 20 kila, možeš prase da ispečeš Smile Do sada mi te podloge nisu napravile nikakav problem (ako su te što sam pomenuo uz smajli), malo topla voda, malo hladna, tako par puta uz mešanje i u akvarijum, za nedelju dana bistro sve ali moraš prvo vatu i čim se zaprlja menjaš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Sep 01, 2014 2:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao što nesa69 kaže, to je normalna pojava kada ne opereš dobro pesak. Izvući će to filter napolje. Ne brini. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka ancistrusi za pesak gotika Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Feb 17, 2020 12:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Crni pesak (kvarc) srki.acs Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Jul 06, 2019 8:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Pesak iz aktivnog sistema Peku Arhiva Malih Oglasa 3 Pet Jul 05, 2019 9:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Morski pesak u slatkovodnom akvarijumu? Zivadin Podloga 4 Pon Okt 08, 2018 12:43 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kvarcni pesak Igor1980 Arhiva Malih Oglasa 1 Pon Mar 19, 2018 11:30 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License