Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 larve komaraca Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
neca
Akvarista



Registrovan: 02 Dec 2010
Poruke: 287
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Pon Feb 28, 2011 1:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imacu na prolece mogucnost da razvijem velike kolicine larvi komaraca kod kuce..
pa me zanima kako bih mogao da sacuvam te larve...
pokusao bih da osusim te larve?
za susenje bih koristio susac na kome susim cajeve polen...on moze da dostigne velike tempperature al me zanima na kojoj bihtemperaturi trebao da susim larve komaraca?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Feb 28, 2011 1:30 am Snimi Poruku Nazad na vrh

DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Feb 28, 2011 3:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije to baš tako jednostavno. Vrlo je verovatno da se sa tim larvama unesu i neki neželjeni paraziti ili bakterije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Pon Feb 28, 2011 11:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mogao bi recimo da probas da ih zaledis, ubacis veliku kolicinu larvi u mali prostor kao sto je recimo cep od plasticne flase, roknes u zamrzivac i posle kada hoces da nahranis ribe tu "kockicu zaledjenih larvi" ubacis u akvarijum, ona ce polako kako se topi da izbacuje larve koje ce ribe jesti. Verujem da bi i tako sacuvao kvalitet hrane. Ovo nije probano, sada mi je palo na pamet!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
neca
Akvarista



Registrovan: 02 Dec 2010
Poruke: 287
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Pon Feb 28, 2011 12:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja bio ipak susio....
probao sam te zamrznute al je cimaje iz ffrizidera u fruzider...
bolje osusiti..
samo me muci na kojoj temperaturi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pon Feb 28, 2011 12:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Susenje zaboravi jer se ne susi sa temperaturom nego dehidracijom. Jer ako susis nece ti nista hranljive materije ostati unutra. Davanje zive hrane kao larve komaraca je bas dobro davati zivo Wink, inace nema smisla barem po meni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
neca
Akvarista



Registrovan: 02 Dec 2010
Poruke: 287
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Pon Feb 28, 2011 12:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako se radi dehidracija?
zna neko smao proces odprilike?
dawacu ja ziwe jedno wreme tokom leta al mislid da ostavim za zimu susenih
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Feb 28, 2011 1:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sušenjem, grejanjem sa ventiliranjem.
To bih sušio npr. na 40-50C.
Probaš, pa vidiš kako ide.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
neca
Akvarista



Registrovan: 02 Dec 2010
Poruke: 287
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Pon Feb 28, 2011 1:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da susi se toplim vazduhom....
sisstem je moja i stricova kreacija..super je za caj..sad kako bi larwe izgledaje posle susenja....?
mislis da nebi trebalo vise od 50c?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Feb 28, 2011 7:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam siguran, treba voditi računa da ne počnu da se raspadaju, jer su jako krhke te larve. U principu, što manja temperatura, to bolje, jer se više hranjivih materija sačuva. Sad, ne može se ići ispod neke granice, jer treba to osušiti u razumnom periodu, da se ne bi počelo kvariti.

U tu svrhu bih napravio tepsiju kao sito, npr. od neke sitne mreže za komarce, tako da topao vazduh, i isparenja, mogu da dolaze i od gore, i od dole.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
neca
Akvarista



Registrovan: 02 Dec 2010
Poruke: 287
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Pon Feb 28, 2011 8:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tako ce se i susiti.....problem je samo temperatura...neznam ni od prilike koja..a nebih rizikovao i izgubio neku kolicinu larvi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Feb 28, 2011 8:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa stavi 50C, trebalo bi za par sati, uz dobru ventilaciju, da se lepo osuši. Ako mogu puslice, mogu i komarci. Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
neca
Akvarista



Registrovan: 02 Dec 2010
Poruke: 287
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Pon Feb 28, 2011 9:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

probacu na prolece..ko zna mozda nekada i kupis moje larwe komaraca
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Feb 28, 2011 11:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Radije pravim domaću hranu za ribice od raznih žitarica, nego da se zamajavam sa komarcima. Mislim da ih više treba davati kao poslasticu, desert, nego kao osnovnu hranu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
vlada71
Akvarista



Registrovan: 03 Jan 2011
Poruke: 363
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Pon Feb 28, 2011 11:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemaju larve komaraca toliko hranljive sastojke za ribe kao druga hrana npr tubifex.Ja mislim da ces samo da gubis vreme sa larvom komaraca a nikakvu vajdu neces da imas.Postoji tu jos jedna stvar i to bitna a to je prljva voda u kojoj zivi larva.Sta u njoj tek sve ima.Za susenje takvih stvari postoji tehnologija,pa nisu to sljive,okaci i susi.Mozda gresim,pozz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Feb 28, 2011 11:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I još jedna stvar, a to je mnogo komaraca. Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Hvatanje Larvi komaraca i hranjenje r... FEK@ Ishrana 0 Čet Dec 10, 2015 12:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako hraniti ribe zivim larvama komar... Fiber Ishrana 15 Pon Jun 25, 2012 2:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka larve od komaraca ancitrus Ishrana 10 Čet Feb 03, 2011 5:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Larve komaraca kao ishrana??? Wlayko91 Ishrana 11 Sub Avg 07, 2010 12:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zive larve komaraca Miroslav95 Arhiva Malih Oglasa 3 Pet Avg 06, 2010 11:47 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License