Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 lecenje baktopurom?? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
black_xs
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2010
Poruke: 29
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Dec 01, 2010 8:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Molim za pomoc. Pre nedelju dana sam primetio da nekoliko ribica imaju bele tackice po sebi, otisao sam u pet shop i kupio "baktopur sera" sipao sam odredjenu kolicinu, voda je pozelenela, zarazene ribice sam prebacio u filter, ali danas sam primetio na Veliferama sitne, sitne tackice... Da li neko zna koliko dugo treba da traje to lecenje?? koliko puta trebam da im doziram baktopur, i na koliko dana?? hvala unapred
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Dec 01, 2010 8:49 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Sre Dec 01, 2010 8:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Otvori uputstvo leka i citaj, sve lepo pise... Ali posto nema ko da cita moze i ovako na laksi nacin.

Prvi dan se dodaje 22 kapi na svakih 20l vode.
Drugi dan se ne dodaje nista tj preskace se sipanje leka.
Treci dan opet 22 kapi na svakih 20l vode.

Tokom lecenja treba povecati aeraciju tj vazduh, temperaturu staviti na 26-28 stepeni i ako se u filteru nalazi karbon tj aktivni ugalj, obavezno izvaditi! Nakon toga (peti dan) u slucaju da su ribe i dalje zarazene, potrebno je zameniti trecinu vode i opet krenuti ispocetka, 22 kapi na svakih 20l vode, pa se jedan dan preskace pa opet 22 kapi na svakih 20l vode...

I sve tako u krug dok bolest nestane, a mora da nestane sigurno posle makar drugog pokusaja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
black_xs
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2010
Poruke: 29
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Dec 01, 2010 9:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nadam se da ce nestati. Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Čet Dec 02, 2010 1:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da dodam Smile ako nije uspelo lecenje sa baktopurom u prvom tretmanu ondak ide ovako

treci dan 22 kapi na 20l vode i pripremanje vode za 4 dan.
cetvrti dan menjanje 30% vode u akvariumu i opet pauza.

Ako se bolest nije povukla i dalje je vidna ondak ponovo krece tretman.

peti dan 22 kapi na 20l vode
sesti dan pauza.
sedmi dan 22 kapi na 20l vode i pripremanje sveze vode za osmi dan.
osmi dan menjanje vode 30%.

Ako dalje nastaje bolest ondak je problem nesto drugo al ovako bi trebalo da pomogne.

Voda i treba da je zuckasto zelena i cak ce ti i silikon obojiti u plavo koji se vremenom skida.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mare
Akvarista



Registrovan: 30 Avg 2010
Poruke: 166
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Pet Jan 28, 2011 3:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam danas zapoceo tretman sa baktopurom posto su se borcu pojavile te bele tackice. Procitao sam uputstvo i pise da treba 30 kapi na 20l vode. stavio sam sve koliko bi trebalo i sad :
imam ugaoni korner filter u tom akvarijumu,treba da sklonim samo aktivni ugalj iz te pumpe? I ako sam dobro razumeo, prvi dan x kapi na x litara (zavisi od litraze akvarijuma),drugi dan nista,treci dan ponavljamo sve kako smo uradili prvog dana i 4 dan menjam 30% ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pet Jan 28, 2011 4:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aktivni ugalj ukloni jer ce ti pokupiti lek i nisi nista uradio. Cudno mi je to uputstvo za baktopur da ide 30 kapi na 20l vode jel to Serin batkopur ili od nekog drugog proizvodjaca?
Svaki Serin baktopur vec godinama unazad uvek je bilo 22 kapi na 20l.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mare
Akvarista



Registrovan: 30 Avg 2010
Poruke: 166
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Pet Jan 28, 2011 5:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jeste,serin je! Kupio sam ga iz rumunije. Evo sad sam pogledao jos jednom,na rumunskom i na jos nekim jezicima pise 30 kapi na 20 litara a na engleskom pise da treba 22 kapi. Jel bi moglo da smeta ako sam predozirao?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pet Jan 28, 2011 6:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze da smeta ako si predozirao. Al to mi je bas cudno da na jednom jeziku pise ovako a na drugon onako. Gledaj ribice kako se ponasaju. Mada ne znam kako bih ti pomogao u predoziranju, mozda ako vratis aktivni ugalj to bi mozda pomoglo. Stvarno ne znam.
Kazem vec godinama otkad kupujem Serine preparate nikad nisam imao slican problem kao ti uvek mi je pisalo 22 kapi na 20l.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mare
Akvarista



Registrovan: 30 Avg 2010
Poruke: 166
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Pet Jan 28, 2011 6:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok,praticu ribe pa cu videti sta cu. hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Pet Jan 28, 2011 7:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako baktopur za ich? Zar ne treba costapur?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Mare
Akvarista



Registrovan: 30 Avg 2010
Poruke: 166
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Pet Jan 28, 2011 7:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

trazio sam teme po forumu i video da moze i sa baktopurom. imam i onaj plavi lek za ich,ako ne ide ovako probacu s njim!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mello
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2011
Poruke: 389
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Čet Feb 03, 2011 9:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedno manje vise smesno pitanje, kako znati kad je lecenje uspelo, u mom slucaju ribice imaju potamnele, crne ivice peraja i takodje bele krajeve
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Čet Feb 03, 2011 9:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sta imas od ribica, moguce je da se peraja raspadaju,jer peraja potamljuju be ikakvog razloga i ribica otezanio pliva pa treba leciti
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mello
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2011
Poruke: 389
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Čet Feb 03, 2011 9:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ribice su imale bele tackice po repicima, ne sve, zatim nekim ribicama su pobeleli repici i poceli se krzaju ( kraljevske neonke ) a zebricama su peraja potamnela u tamno braon i na krajevima pocrnela. Na Razborama su e javljale samo bele pege na repovima

Od ribica u akv od 250l imam sledece
10 zebrica
8 guppy-a
4 razbore
2 kardinala
2 black molly
2 ksife
3 neonke
1 ancitrus
3 muljasa
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
MiMa987
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2010
Poruke: 461
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 04, 2011 2:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imali smo slican problem,ich,crnilo,pa cak i raspadanje peraja.U nasem slucaju resilo se kolapsom aq i ponovnim cikliranjem,ali tad smo bili mladi i neiskusni. Very Happy
Samo jedna napomena,ne znam koliko si upucen.To crnilo koje se javlja na krajevima peraja pa se onda siri i zahvata telo ribice moze biti od amonijaka,tzv opekotine od amonijaka.Izrazito je karakteristicno za japanke,ali ti ne mogu reci sa sigurnoscu da li se i kako manifestuje kod ostalih ribica.Svejedno,mozda bi mogao da proveris i to.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Lecenje Ich sa kozicama Fricky`88 Bolest 0 Pet Apr 03, 2015 4:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izdvojeno: lecenje suvog /zivog kamenja Laki Morska Akvaristika 5 Čet Dec 11, 2014 4:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Icn lecenje bez karantina big akvarium bublz Bolest 5 Pet Okt 10, 2014 9:39 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Izdvojeno: Zastita i lecenje Bojan Bolest 1 Sub Feb 28, 2009 11:13 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License