----------------------------------- nikouro Pon Apr 21, 2014 11:56 pm ----------------------------------- Sto se tice led rasvete u biljnoj akvaristici. U zadnje vreme citam dosta o toj vrsti rasvete pa mogu da prepricam tudja iskustva. Van ove zemlje tj Balkana led rasveta polako preuzima primat nad ostalom rasvetom. U ponudi je pun spektar boja i jacina dioda, kako u jednoj boji tako i kombinovanim bojama tj Kelvinazama. Npr : Material Copper + silicone + epoxy resin Quantity 1 Emitter Type LED Total Emitters 9 Power 10 W Color BIN White Rate Voltage 12 V Luminous Flux 900~1000 lm Color Temperature 6000~6500 K Application Great for DIY project Packing List 1 x LED module Product Name 10w white high power led Chip brand Epistar,brigelux,Epileds (Available) Color temperature 2500-3500K(Warm white ).5500-6500K ( Pure white).7000-8000K (cold white) (2500-25000K are available) High intensity 900-1000Lm Working Voltage 9-11V Working current 1050mA Available Color Warm White/ White/Cold white, Red,Green,Blue,Yellow,RGB,UV,IR and so on Operating Temperature Range -20C to 80C Storage Temperature Range -30C to 100C Lifespan 50,000h Avaliable power any power Ili nesto ovako : 10W LED Aquarium Flood Light COOL White High Power Fish Tank Lighting Reef Plant http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_49932750_aaaaaaaa.JPG E sad, da ne vodimo raspravu u ovoj temi o rasveti u biljnoj akvaristici. Sve ce doci na svoje u odredjeno vreme ( kao i u ostalim detaljima oko akvaristike :) ). nzivkovic znam coveka koji izradjuje led rasvetu za morske akvarijume. Pa ako hoces gotovu rasvetu pisi na pp. A koliko vidim tvoj akvarijum je manji, pa te nece nesto skupo izaci. Nadam se da ovo nece ispasti kao oglas, samo hocu da pomognem. Ajd posalji meni na pp kontakt. Cuo sam nesto o tome ali i ne najbolje stvari :(