Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Led reflektor Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Infinity
Akvarista



Registrovan: 06 Okt 2017
Poruke: 53
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Okt 22, 2017 6:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam da je pisano dosta o led osvetljenju ali ja nisam pronasao ono sto me interesuje, pa sam otvorio ovu temu.
Interesuje me da li neko koristi led reflektor i kakva su iskustva vezano za isti, naravno mislim na biljnu akvaristiku.
Vidim da sad imaju razne w/10-20-30-50 itd.da li se kod njih isto gleda w/l, ili se gledaju lumeni.
Da napomenem da bi reflektor stajao iznad 40L vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Okt 22, 2017 6:10 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Okt 22, 2017 7:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupi neki polovan kuler za amd procesor a sa neta naruči čip i sočivo. Manje lepse i bolje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
igorce
Akvarista



Registrovan: 17 Jan 2015
Poruke: 46
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Okt 22, 2017 8:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

https://www.youtube.com/watch?v=0F6ZB1ACI-M
Nadam se da sam pomogao bar malo.I mene interesuje isto.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Infinity
Akvarista



Registrovan: 06 Okt 2017
Poruke: 53
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Okt 22, 2017 9:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala drustvo, ovo mi je izgledalo nekako prakticnije od cipova a ako jos vrsi isti posao, bilo bi extra.
Video sam klip, video sam i postavke sa zahtevnijim biljkama osvetljene sa ovom rasvetom, rekoh da cujem vasa misljenja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Okt 22, 2017 10:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kakva je razlika čipovi na 220v samo treba nalemiti zice i zalepiti. 10w sa socivom moze za 20cm dubine i 30cm sirine. 50w su najsigurniji
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Ned Okt 22, 2017 10:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam led reflektor od 30w, ali poprilično ga treba izdaljiti da bi lepo obasjavao aq (tako da svetli pola sobe umesto samo aq),
osim toga kao da ne daje ni 20w, ALI zato stoji na plafonu iznad gomile cveća i cveće raste kao ludo.
Lično nisam zadovoljan, niti ga preporučujem za aq, ma bolje je imati i led sijalicu, neonku ,bilo šta nego taj reflektor.
Evo i slike sa neta takvog reflektora.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Okt 22, 2017 10:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Piše da je 30w jer je čip od 30w ali ga guraju na manjim mA da bi se manje grejao. Za takve čipove zaista trebaju sočiva
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Infinity
Akvarista



Registrovan: 06 Okt 2017
Poruke: 53
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Okt 22, 2017 10:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa to da postavim zena bi zavolela akvaristiku (zbog cveca) Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
igorce
Akvarista



Registrovan: 17 Jan 2015
Poruke: 46
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Okt 22, 2017 10:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja nisam zadovoljan mojom trenutnom rasvetom, akvarijum je 140/50/50, sad su T8 neonke(Tropical sun i Day light) i 2x5050 hladno bela led trake, mislim da cu T8 zameniti sa T5 i cao djaci
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Infinity
Akvarista



Registrovan: 06 Okt 2017
Poruke: 53
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 23, 2017 12:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam stavljao isto i t8 i stedljive i nikad nisam bio potpuno zadovoljan ali sa t5 je nesto drugo, naravno mislim na HO t5.
To je moje iskustvo, sad svaki akvarijum je svoja prica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Reflektor laik92 Rasveta 7 Sub Feb 03, 2018 5:26 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DIY Reflektor i Amatura za T5 kale Uradi Sam (DIY) 3 Sre Apr 05, 2017 8:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Led reflektor problem aleksandar922 Rasveta 4 Ned Avg 14, 2016 11:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Armatura, reflektor, sijalice, prigus... UrosBGD Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Mar 31, 2016 8:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati MH reflektor Zhorz Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Sep 21, 2014 6:21 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License