----------------------------------- nebojsar Pon Maj 21, 2018 3:31 pm ----------------------------------- Ja radim na jednom projektu led rasvete za svoj sledeci akvarijum. Imas na tropikinom sajtu lepo objasnjeno sve po vrsti bilja koje zelis koja snaga ti treba. Nije sve ni u snazi vec i u lumenima samih led emitera, za nezahtevno bilje 0.25 do 0.5w po litri i do 20 lumena je ok. Od led traka je vrlo tesko naci one koje zaista daju lumene i snagu po specifikaciji pa cesto ta traka koju kinez deklarise na 10w u najbolju ruku daje 3-5w. Ja sam zato porucio traku koja ima 96 led-ova, svaki po 50 lumena po metru, cri veci od 80. Ona radi na 24v i zaista isporucuje svaki w deklarisane snage. Ja sam isao na 5630 smd diode 3000 i 6000 k. 5630 i 5730 se mogu naci u ip65-ip67 formi pa su zgodne za akvaristiku, naravno ako upakujes u neko dodatno kuciste. Sve sam testirao i sve radi, ono najbitnije ipak jos nisam a to je kako ce bilje rasti ispod ali to se moze poboljsati dodatnom cevkom koja sluzi samo za rast bilja.