----------------------------------- Pecinac Pon Mar 11, 2019 9:16 pm Ljudska glupost ----------------------------------- Danas šetam sa ženom kroz jedan tržni centar i pored jednog pet šopa, ja ne primećujem a žena mi čita: "AKCIJA amazonci sa slikom samo 550 dinara"!!!! KAKVOM SLIKOM MAJKO MOJA?!?!?!? Ljudi, možda ćemo sve da uradimo za profit, ali neke stvari moraju da imaju granicu, ja prosto nisam mogao da verujem. Uostalom pogledajte sliku: http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_172481298_IMG_20190311_174636.jpg Pa dal je moguće da su nalakirali amazonce, pa ih imamo tigraste, klovnove, ne vidi se sunđer bob... ----------------------------------- Ayrton Pon Mar 11, 2019 10:11 pm ----------------------------------- Gde si ovo video? ----------------------------------- Voja85 Pon Mar 11, 2019 10:56 pm ----------------------------------- I mene zanima? ----------------------------------- gotika Pon Mar 11, 2019 11:07 pm ----------------------------------- e posto ih ja imam oko 15 kom dajte ideju sta bi mogao sve da im nacrtam !?stvarno nekada ljutskoj gluposti nema kraja ovo je meni ruzno pa sta god ko mislio jadni puzevi ----------------------------------- Peku Pon Mar 11, 2019 11:19 pm ----------------------------------- U pravu si. Ima na jutubu tutorijali kako se to radi, zašto dati 550din! S' obzirom da u ribe ubrizgavaju farbu, malo laka za nokte na pužu ne bi trebalo da te čudi. Šta je surovo a šta humano je dosta fleksibilno i zavisi poprilično od lokalinh tabua i količine profita koje sve strane transakcije imaju. Ako ćemo o ljudskoj gluposti evo nešto da ti se život smuči: [url=https://video-node-2-a-pl-krk-1.dreamlab.pl/ceph/eyJhbyI6InJhc19ycyIsImR2IjoiQkxJQ19SUy0tdmVzdGktLWRydXN0dm8tLUFSVCIsImN0Ijoic20ifQ%3D%3D/967cd10c-bb35-48b0-904e-8a96cd65ddc6.1522932391.731016.mp4?co=rasrs_blic&ct=sm&st=00rklI1IU1VcJIgFThWRdQ&e=1552336645]Neopravdana surovost Jedino što u vodu ne vraćam su babuška i cverglan. Šta ce ljudima som star 50-60 godina? Kad bi se sa kerom tako slikali, odma bi ih demonizovali i linčovali. Ali upecaš soma na mrežu i budeš heroj na naslovnoj strani novina: [url=https://www.blic.rs/vesti/drustvo/slavisa-uhvatio-dunavskog-predatora-alas-iz-smedereva-kaze-da-nikad-ne-zna-sta-ce/0se9lzc]SLAVIŠA UHVATIO DUNAVSKOG PREDATORA... Rešenje ovakvih i sličnih problema se nalazi u dovoljnom broju prikupljenih potpisa. Dok se to ne desi, ostaje ti samo se prekrstiš i produžiš dalje. ----------------------------------- Skybuffalo Uto Mar 12, 2019 12:02 am ----------------------------------- Kao i za sve da nema potraznje ne bi bilo ni ponude.Nikad ne krivim prodavca za ovakvo nesto u ovo vreme kad su sve informacije dostupne.Niko se ne informise pre odlaska u kupovinu. Pre neki dan sam bio u radnji, zena kupuje 20 l akvarijum, pesak i cetri borca bez filtera.Prodavac kaze da uzme bar filter ako vec nece da ga poslusa da ne uzima cetiri borca.Ona kaze moja drugarica drzi u vazni za cvece tonom koji daje do znanja da ona misli da joj on pokusava uvaliti nesto.Covek slegne ramenima, ionako radi u malom trzistu, a racuni stizu. Jednostavno dok ima dece koja hoce ovo bice i roditelja koji ce to kupiti,bice i plakali smo celu noc i bili smo tuzno, jutro osvanulo mi otisli za novu ribu (al se nismo setili da barem uradimo osnovno odrzavanje).A bice i onoga sto vi iskusniji akvaristi trpite godinama.Dodje, trazi savet, vi odvojite vreme, napisete nesto, on uradi po svome, napravi problem i vise se nikad ne pojavi na forumu. Samo brzo i ludo i odmah a ovde ima ljudi koji cine cuda sa minimalnim ulaganjem i spremni su da pomognu i podele znanje da sa malo strpljenje imaju pocetnici nesto lepo. ----------------------------------- Laki Uto Mar 12, 2019 2:18 pm ----------------------------------- [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FEfBC8zGkAU[/youtube] Ove skoljke kostaju citavo malo bogatstvo koliko sam uspeo da primetim,otisli su korak dalje od "pikaso amazonaca". Kako god- besmisleno je i spada u kategoriju onih silikonskih korala koje su skoro poceli da prodaju onima koji bi hteli "hleba bez motike". ----------------------------------- Peku Uto Mar 12, 2019 4:35 pm Fensi školjke za samce ----------------------------------- Apsolutno si u pravu. Besmislica je teška davati za te skoljke silne pare kao i način na koji ih izradjuju da podseća na školjku za potrebe kućnih ljubimaca. Terestijalne krabe se useljavaju u flase cepove konzerve. U sustini sve sto ima manji otvro od supljine unutra ce poslućiti njima za dom. Priča sa tim skoljkama uopste nije banalna jer su zbog izlovljavanja puževa i vadjenja skoljki te životinje ostale bez sklonista pa se traći neka alternativa. Dokle god im se larve razvijaju u moru bezbedni su od izumiranja. Medjutim i to neće jos dugo trajati. Morski samci su u još većoj opasnosti. Daleko su pipljiviji po izboru skoljke mada to zavisi od vrste do vrste. Uglavnom preferiraju skoljke od odredjenih vrsta kroz svoj razvoj. Ne znam koliko si citao al za njih je to citav ritual. Proveravaju čak i tvrdoću skoljke tako sto je lupaju o svoju školjku. U akvarijumima su dosta "opusteniji". Kako je sve manje puževa a skoljke sve kraće traju zbog asidifikacije mora polako se traže rešenja za veštačim skoljkama. 3D stampanje je jedna od validnijih solucija. ----------------------------------- Pecinac Uto Mar 12, 2019 5:48 pm ----------------------------------- Gde si ovo video? I negativna reklama je ipak reklama. Ne znam da li je u redu da kažem? Ako neko od urednika da dozvolu, podeliću sa vama lokaciju. ----------------------------------- Uros Kg Uto Mar 12, 2019 8:48 pm ----------------------------------- Ovo je tuga. ----------------------------------- io Sre Mar 13, 2019 2:19 am ----------------------------------- u petak vidim ove oslikane puzeve, taman se zgadim propisno, kad udjose neka dvojica i posle premisljanja i biranja nekoliko riba, uzeli i ovog oslikanog puza. jos se ja pitam ko to kupuje, kad gle, posle 5 minuta dobijem i odgovor. kupuje neko, zato ih i ima. jadna ona riba kojoj ubrizgavaju neonske boje nazvana canga ranga, bila bi 100 puta lepsa da je ne ulepsavaju. sreca pa su se bar stakleni somici (bicirisi) spasli ubrizgavanja boja, mada me ne bi cudilo da i njih nafarbaju onako gadno. i bele tetre su bile da se kupe nafarbane u neon plavo i roze i zeleno...i izgledale su mnogo gadno. ali, sta da se radi, to se prodaje, voli narod sareno pa to ti je. ----------------------------------- Uros Kg Sre Mar 13, 2019 7:53 am ----------------------------------- ja sam uzeo par canga rangi pre 6 meseci, posle 4 meseca izgubile su skroz onu sarenu boju i sad su normalne, detetu vise nisu zanimljive ali meni su super ----------------------------------- Uros Kg Sre Mar 13, 2019 7:53 am ----------------------------------- :shock: :shock: :shock: :shock: ----------------------------------- Peku Sre Mar 13, 2019 1:26 pm ----------------------------------- ja sam uzeo par canga rangi pre 6 meseci, posle 4 meseca izgubile su skroz onu sarenu boju i sad su normalne Loša je ta kineska farba, moraš da im obogaćuješ ishranu bojom za kolače :twisted: ----------------------------------- io Sre Mar 13, 2019 3:49 pm ----------------------------------- a, pre 20-ak godina farba bila bolja :D kvalitetnija :D moj drugar imao samo jednu cangu rangu, gore bila ubrizgana valjda drecavo roze, dole drecavo zelena, ili obrnuto bese, i boja ostala nista nije izbledela jedno 5-6 godina sigurno! ali bilo je precizno ubrizgano, linije su bile ravne, ne kao danas neravnomerne, musave i s tackicama okolo :D bese to vreme za kvalitetnu boju i ravne linije i precizne tetovazere riba :D ----------------------------------- Suncokret Pet Mar 15, 2019 1:15 am ----------------------------------- Ovo je toliko jadno, da prvo nisam ni skontao sta prodaju osim prljavog akvarijuma. Ali bilo kako bilo, navali narode... jos malo pa nestalo, samo 550eur: http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_129383770_puz.jpg ----------------------------------- Uros Kg Pet Mar 15, 2019 10:52 am ----------------------------------- 550??? :twisted: :twisted: :twisted: ----------------------------------- Ralke Pet Mar 15, 2019 11:09 am ----------------------------------- Pa hoce neko reci gde je ovo? ----------------------------------- Suncokret Pet Mar 15, 2019 12:16 pm ----------------------------------- 550??? :twisted: :twisted: :twisted: Prodato. :twisted: ----------------------------------- chaosad Pet Mar 15, 2019 2:17 pm ----------------------------------- Ja sam ih video i kod sponzora sajta u radnji u Zemunu a i u jednoj maloj u Piramidi. ----------------------------------- Mladen82 Pet Mar 15, 2019 2:35 pm ----------------------------------- Gledam i ja sad ovo i razmišljam. Ono što ljudi rade sa čanga ranga ribama, onda sa koi šaranima itd je jezivo. Mučenje životinja je nešto strašno. Medjutim, ovde ja ne vidim bilo kakvo mučenje. Da grozno izgleda, to jeste, ali nije mučenje životinja. O ukusima ne treba raspravljati. Ova roba ima kupca. Sve dok fizički ne zlostavljaju životinje, ja jedino mogu da kažem upravo ono što je i autor ove teme rekao- Ljudska glupost ----------------------------------- Ralke Pet Mar 15, 2019 3:41 pm ----------------------------------- Ovo ti je kao ono iz rubrike "sta sve ljudi nece smisliti". Meni je ovo ruzno,kicerica... Ne shvatljiva mi je cinjenica, da neko zeli da kupi nesto prirodno(puza) (i da treba da ostane i izgleda onakav kakac je u prirodi) a ti ga kupis isaranog,oslikanog Nidje veze. No,ovo i nije namenjeno ljubiteljima akvaristike,vec verovatno deci ili slicno...japanka u kugli...taj fazon ----------------------------------- Pecinac Pet Mar 15, 2019 10:56 pm ----------------------------------- Šta da radim, nekim kolegama sam poslao u PP o kojoj radnji je reč, tako sam saznao i da je radnja inače na lošem glasu, da je higijena na veoma niskom nivou, gazda je loš čovek... Tako da, i ako možda nije ok s moje strane, evo ovako: radnja se nalazi u piramidi. Ali pet shop u delu piramide kod McDonaldsa, da ne dođe do zabune, jer u maloj piramidi (čini mi se Podvodni svet) je stvarno odlična radnja! ----------------------------------- io Sub Mar 16, 2019 2:23 am ----------------------------------- ok, oni s tackicama jos i izgledaju kao da je amazonac krenuo na maskenbal pa se obukao u tufnastu neritu, al oni sa smajlijima ili ovi s ove dve face izgledaju previse kic i uzasavajuce, da ne kazem strasno. i ne zaboravite da za uskrs svojim amazoncima nalepite slicice za kuvana jaja, i njima je valjda uskrs , mozda hoce da slave :D fuj je. ----------------------------------- Baia Sub Mar 16, 2019 9:39 am ----------------------------------- Sta fali....moj stric uzme papagaja pa mu flomasterom ofarba glavu.....pitam ga ja pa sto to radis zar ti nije to glupo? On kaze ranije sam ih razlikovao po alkama sad vise ne vidim dobro pa je ovako uocljivije a i svakako ce da preperja :) ----------------------------------- Mladen82 Sub Mar 16, 2019 6:29 pm ----------------------------------- Hahaha doduše i žene nam se farbaju i kreče sa raznim bojama pa čik da kažeš da nisu lepe ----------------------------------- Peku Sub Mar 16, 2019 7:07 pm ----------------------------------- Hahaha doduše i žene nam se farbaju i kreče sa raznim bojama pa čik da kažeš da nisu lepe Sramoti se! Tj sram te bilo! ----------------------------------- Skybuffalo Sub Mar 16, 2019 7:15 pm ----------------------------------- Hahaha doduše i žene nam se farbaju i kreče sa raznim bojama pa čik da kažeš da nisu lepe A onaj ko smisli peglu za kosu, crko dabogda. :D